Ky po që është sukses! Loredana fiton çmimin e rëndësishëm në “MTV EMA” 0 22

Sukseset nuk kanë fund për Loredanën dhe ajo sapo ka shtuar një kupë në karrierën e saj. Reperja shqiptare ka fituar çmimn “Best Swiss Act”, ose “Performuesja më e mirë zvicerane” për të dytin vit radhazi. Ajo ishte e nominuar përkrah emrave të tjerë të njohur si, Sevem, Bligg, Loco Escrito dhe Pronto.

Loredana është shprehur mjaft e lumtur në rrjete sociale pas marrjesë kupës.

“Fitova çmimin e ‘MTV Award’ për herë të dytë… Faleminderit të gjithëve që më votuat! Ju dua”, shkruan Loredana e emocionuar.
Së fundmi reperja ka qenë e pranishme në Kosovë për shkak të disa projekteve mjaft të rëndësishme. “Prive” mësoi para disa ditësh se Loredana po realizon një dokumentar për jetën e saj personale e karrierën dhe pritet të publikohet shumë shpejt. Para disa ditësh ajo publikoi këngën e re, “Tut mir nicht leid”, që do të jetë pjesë e albumit “Medusa”, i cili do të lançohet i plotë në dhjetor./iconstyle.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kiara e bëri zgjedhjen e saj “Liqeni i Butrintit apo i Ohrit”? cfarë nënkuptoi ajo me përgjigjen e saj ?! 0 13

Moderatorja Kiara Tito ishte një ndër të ftuarat e të shtunës që lamë pas në emisionin e Luana Vjollcës, “Shiko Kush Luan”.

Ashtu siç dihet tashmë, secili prej të ftuarve merr pjesë në afterparty-n pas emisionit, ku përballet me pyetje pikante të cilave duhet t’i përgjigjet.

Kësaj here, pyetjet Kiarës ia bëri mikesha e saj e ngushtë, moderatorja Liesa Haxhiasllani.

Kiara s’mund t’i shpëtonte kurrësesi një pyetjeje lidhur me këngëtarin Butrint Imeri, me të cilin është përfolur aq shumë për një lidhje por nuk e ka pranuar kurrë.

Në fakt, pyetja që iu bë ishte me spec, pasi Kiara u vu përballë zgjedhjes:

“Më i bukur liqeni i Butrintit apo i Ohrit?”

“Të dy të bukur janë”- u përgjigj ajo, por e pyetur se ku ka kaluar më mirë, ajo theksoi atë të Ohrit.

Me këtë përgjigje, moderatorja nënkuptoi edhe një mesazh për të gjithë kuriozët, duke lënë të kuptohet se Butrinti është “e shkuar e harruar”, të cilën s’preferon ta rikthejë më në jetën e saj, pasi nuk ka kaluar “edhe aq mirë”.

Sresi flet si rrallëherë për miqësinë e prishur me Noizyn duke e quajtur “Ai që bën zhurmë!” 0 9

Noizy dhe Stresi njihen botërisht për historinë e tyre, në bazë të së cilës qëndron një miqësi e prishur.

Dy çunat kanë qenë shokë vite më parë, por për arsye që nuk i dimë as sot e kësaj dite i prishën marrëdhëniet mes tyre.

Kjo u pasua me konflikte të vazhdueshme dhe të ashtuquajturat diss-e, duke përbërë ndoshta dyshen më të fortë dhe të komentuar në hip-hopin shqiptar.

Mbrëmjen e sotme Stresi ka qenë i ftuar në “Roped with Olsi” kur pas kaq shumë kohësh i është rikthyer marrëdhënies së tyre të prishur tashmë.

I pyetur se cili është ai person për të cilin është penduar se e ka patur mik dikur, Stresi u përgjigj: “Ai që bën zhurmë”, duke mos i përmendur as emrin.

Reperi tregoi se dikur kanë qenë shokë dhe se fillimet e tyre kanë qenë ndryshe, por gjërat ndryshuan dhe në varësi të rrjedhojave tashmë është penduar që e ka patur mik dhe që i ka besuar.

I vetmi person për të cilin jam penduar që e kam njohur, jam penduar që e kam besuar, jam penduar pas këtyre rrjedhojave që na ndodhën, tani jam penduar normalisht. Është pendesë sepse është histori shumë e madhe mes nesh. Pendohem normalisht që e kam patur mik e që i kam besuar apo ç’rëndësi ka…e them për herë të parë këtu, është ai çuni që bën zhurmë. Fillimet tona kanë qenë ndryshe….