Kujtimi më i bukur! Motra e Elvana Gjatës publikon foton e rrallë të fëmijërisë me këngëtaren 0 33

Motra e Elvana Gjatës, Migena feston sot ditëlindjen dhe pavarësisht se jeton larg, kënëgtarja ka arritur të gjejë një mënyrë për ta surprizuar. Migena ka ndarë në rrjete sociale një foto të vjetër në të cilën shfaqet përkrah Elvanës. Ajo ka treguar se e ka ndejrë shumë mungesën e të motrës gjatë kësaj kohe dhe se ajo ja ka arritur ta surprizojë edhe sot si gjithmonë.

Më mungonte shumë motra ime, që është njeriu më i ëmbël që dikush mund të ketë në jetën e tij. Ajo do të qëndrojë para derës pa asnjë njoftim… vetëm për të më surpriuar mua. P.s Si zakonisht”, ka shkruar Migena Gjata përkrah fotos.

Siç duket fotografia është shkrepur shumë vite më parë dhe pavarësisht kohës që ka kaluar ëmbëlsia në portretet e tyre mbetet po e njëjtë. Kujtojmë se Elvana dhe Migena janë të vetmet vajza të familjes Gjata dhe ndaj kanë një raport shumë të ngushtë me njëra-tjetrën. Gjatë kësaj kohe ato nuk kanë mundur të qëndrojnë pranë për shkak të pandemisë, por Elvana ju ka qëndruar afër prindërve të saj me të cilët ka ndarë shpesh imazhe në rrjete sociale./iconstyle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

A ke qef të martohesh me shqiptare apo kosovare?” Bearti iu përgjigjet ndjekësve me një mesazh të fuqishëm 0 5

Së fundmi, ai ka realizuar një bashkëbisedim me ndjekësit e tij në Instagram ku i janë drejtuar pyetje në lidhje me tema të ndryshme.

“A je në ndonjë lidhje tjetër?” e ka pyetur një ndjekës ish-konkurrentin dhe ai i është përgjigjur prerë që Jo.

Ndërkohë, ndjekësit nuk kanë ngurruar që ta pyesin se si e sheh njeriun me të cilin do të martohet në të ardhmen.A ke qef të martohesh përfundimisht me shqiptare apo kosovare? Më kthe përgjigje”, i ka shkruar ndjekësi/ja në formë lutjeje.

“S’kam dashur që të përgjigjem fare, po aq shumë herë ma keni bërë këtë pyetje që s’po mundem ta tejkaloj më. E para çfarë rëndësie ka shqiptare/kosovare. Në fund të gjithë shqiptarë jemi. S’di pse kaq shumë “urrejtje” se kam parë edhe në komente “Ju shqiptarët, ju kosovarët..” Turp.

Përsa i përket pyetjes unë kam shprehur se nëse dikush më pëlqen s’ka rëndësi nëse është shqiptare, kosovare a gabele. Më falni që u shpreha kështu, por duhet të kuptoni se të gjithë jemi shqiptarë dhe kemi luftuar për të njëjtin flamur dhe ne”, i është përgjigjur Bearti.