Këtë nuk e prisnim! Pasi Kanye West pranoi humbjen, Kim Kardashian uron publikisht Joe Biden për fitoren 0 52

Kim Kardashian i ka uruar publiisht fitoren Joe Biden dhe të gjithë janë befasuar nga veprimi i saj. Pasi Kanye West pranoi publikisht humbjen në zgjedhje, Kim ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të treguar se është e lumtur për fitoren e Biden. Ajo ka publikuar në Instagram një foto në të cilën Joe shfaqet përkrah Kamala Harris duke qëndruar përpara një flamuri gjigant të SHBA-ve.

Kim e shoqëroi fotografinë me tre zemra në ngjyrë blu, për të theksuar mbështetjen ndaj Partisë Demokratike.


Ajo u shoqërua nga një numër i madh personazhesh të njohur, duke përfshirë edhe motrat e saj Khloe e Kylie, që ndanë publikisht gëzimin për fitoren e Biden.

Ky postim i Kim vjen pak ditë pasi bashkëshorti i saj, Kanye West, pranoi humbjen në zgjedhjet elektorale duke marrë vetëm 60 mijë vota nga populli. Reperi publikoi në Twitter një foto të tijën, në të cilën shfaqej përpara një harte elektorale shoqëruar me mbishkrimin: “Welp Kanye 2024”, duke konfirmuar se do të rikandidojë pas 4 vitesh./iconstyle.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Mendoja ‘ku është gabimi im”, Ema Andrea rrëfehet për ngacmimet seksuale në punë 0 16

Aktorja e njohur Ema Andrea ka dhënë një intervistë për ‘DW’ ku ndër të tjera ka rrëfyer se gjatë punës së saj ka pasur ngacmime seksuale dhe se për këtë gjë pyeste veten se ku po vepronte gabim.

Aktorja shton se: “Ka qenë e vështirë ngritja e karrierës, ecja përpara, konsideromi, të pranuarit në profesion. Gjë që më ka bërë më të fortë, më ka bërë të kërkojë forma të tjera të reja.”

“Kam pasur nga të dyja rastet si, bashkëpunëtorë burra që kam punuar mirë, jam respektuar për profesionin, kemi ecur përpara shumë mirë. Si dhe ato raste kur refuzimi apo çdo gjë tjetër që ka qenë kompleksive në personin që ka patur pushtet, e ka përdorur këtë pushtet ose këtë ‘Jo’ ose këtë refuzim, për të mos më dhënë atë që meritoj kur kam patur nevojë.

Në fillim nuk e kupton. Thua ‘ku është gabimi im?’. Ja, kjo është pyetja që të lodh shumë: ‘Çfarë bëra unë që t’i krijoj idenë se kam aq nevojë sa të mund të krijoj raporte banale?.Ka qenë e vështirë ngritja e karrierës, ecja përpara, konsideromi, të pranuarit në profesion. Gjë që më ka bërë më të fortë, më ka bërë të kërkojë forma të tjera të reja. Por kur largohem në distancë kuptoj që kam humbur mundësi që i kam merituar. Dhe kjo natyrisht që e ka bërë më të vështirë. Paguan me vetmi, paguan me paragjykim, paguan me përjashtim”.- tregon Ema në një intervistë për DW.

Nuk e paskemi kuptuar! S’do ta besoni sa muajsh shtatzënë ishte Arbenita në këtë foto 0 9

Çifti shumë i komentuar, Fero dhe Arbenita do të bëhen së shpejti prindër për herë të parë. Modelja është në muajin e tetë të shtatzënisë, por lajmi i ëmbël u zbulua vetëm para pak ditësh. Gjatë gjithë kësaj kohe, ajo e ka mbajtur të fshehtë pritjen e ëmbël.

Mirëpo, së fundmi, Arbenita ka publikuar në Instagram një foto kur ishte në muajt e parë të shtatzënisë. Modelja ka pozuar me një fustan të zi dhe barku i saj duket i sheshtë, por në fakt është 3-muajshe. Në këtë formë shumë nëna të reja do ta kishin zili.

arbenita.jpg