Këngëtari i huaj i vjedh këngën Ronela Hajatit, artistja e demaskon publikisht 0 26

Ronela Hajati ka shumë muaj pa nxjerrë asnjë projekt muzikor dhe e gjithë kjo për shkak të pandemisë. Megjithatë ajo numëron një sërë hitesh, të cilat duket se kanë frymëzuar edhe këngëtarë të huaj.

Së fundmi Ronela ka zbuluar se një këngëtar nga Puerto Rico, i njohur si Tito El Bambino, i ka vjedhur një nga këngët e saj më të njohura, “Pa Dashni”. Projekti muzikor i këngëtarit të huaj titullohet “Ok” dhe vija melodike nga fillimi deri në fund të këngës është identike me atë të Hajatit.

Të parët që e kanë vënë re kanë qenë fansat e Ronelës, të cilët kanë nisur të komentojnë në profilin e Tito El Bambino për t’i treguar se në fakt origjinali i përket artistes shqiptare.

Më pas edhe vetë Ronela e ka publikuar në profilin e saj në Instagram këngën e Tito El Bambino dhe ka shkruar: “Ishe ma mirë se çokollata, apo jo?”.

Nga ana tjetër Ronela ka paralajmëruar se së shpejti do të publikojë një album, i cili do të jetë i pari për të pas kaq vitesh karrierë. Këngëtarja ka treguar se këngët e albumit do të jenë shumë ndryshe nga njëra-tjetra dhe se secila do të përfaqësojë një gjendje shpirtërore. Ajo është shprehur se albumi do të jetë vizual e kështu shpreson që çdo këngë ta realizojë me video.

 “Po! Po bëj një album! Është i pari pas kaq shumë vitesh në skenë! 2021 shpresoj të na rikthej çfarë na ka marrë! Shëndetin, dashurinë dhe punën! Kam material që i dua shumë dhe mezi po pres t’i dëgjoni…Çdo këngë do të jetë ndryshe dhe secila do të përfaqësojë një gjendje shpirtërore nga ato që kalojmë përditë e deri tek sekretet më të thella të zemrës! Albumi do të jetë vizual ndaj me shpresë të gjitha këngët do të jenë me video! Duhet thjesht të prisni edhe pak kohë derisa të gjitha gjërat t’i finalizoj siç duhen! Në mars është dëshira ime e madhe që të lansoj këngën e parë! Kam shumë surpriza këtë vit! Dhe është një premtim!”, shkruan Ronela.

Siç duhet këto kohët e pauzës në muzikë ja kanë vlejtur dhe ne mezi po presim të njihemi me gjithë këngët e albumit të saj të parë./iconstyle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi ditor: 13 janar 2021 0 15

Dashi

Nesër dita do të fillojë shumë mirë por do të keni ndryshime humori që mund të prishin gjithçka. Për këtë arsye, jini të kujdesshëm edhe në dashuri. Në punë, rishikoni disa gjëra.

Demi

Një lajm i shkëlqyeshëm për ju nesër veçanërisht në lidhje me sferën e ndjenjave falë pranisë pozitive të Venusit. Sa për punën mundohuni të mos bëni shumë.

Binjakët

Vëmendje në dashuri nesër: në fakt dita do të jetë e dobishme, sidomos në mëngjes, për të pastruar disa keqkuptime që kanë lindur me partnerin. Mundohuni të relaksoheni pak.

Gaforrja

Horoskopi i Paolo Fox tregon se nesër me të vërtetë do të kuptoni se dëshironi të ndryshoni diçka në jetën tuaj dhe do të keni një dëshirë të lindur për të udhëtuar. Në punë, pranoni një ndryshim vetëm nëse vërtet ia vlen.

Luani

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se nga nesër Venusi nuk është më kundër dhe situata të caktuara në dashuri mund të zhvillohen pozitivisht. Në punë përpiquni të planifikoni gjithçka për të mos u vonuar.

Virgjëresha

Nesër do të duhet të përpiqeni të jeni shumë më të qartë me partnerin dhe të sqaroni situata të caktuara. Kushtojini vëmendje diskutimeve me familjen dhe miqtë: edhe nëse doni të vërtetoni idetë tuaja, përpiquni të kuptoni edhe të tjerët.null

Peshorja

Horoskopi i Paolo Fox specifikon që do të keni mundësinë të takoni njerëz të rinj dhe të sqaroheni me të njohurit e vjetër. Mund të ketë ndryshime në punë dhe mund të duhet të lini diçka prapa.

Akrepi

Nesër do të fitoni në dashuri falë Hënës së favorshme. Kur bëhet fjalë për punën, ju jeni shumë të motivuar dhe mund të zgjasni një marrëveshje dhe të bëni zgjedhje të dobishme për të ardhmen.

Shigjetari

Nesër do të jetë një ditë pozitive për dashurinë kështu që nëse jeni të interesuar për dikë, merrni zemër dhe hap përpara. Në vend të kësaj, mos u tregoni shumë kërkues në historitë e krijuara. Ka qëllime në punë që mund t’i arrini më lehtë.

Bricjapi

Horoskopi i Paolo Fox ju tregon se do të jetë një ditë pozitive. Në dashuri, përkushtojuni më shumë partnerit ndërsa në punë mund të zgjidhni një situatë të vështirë, por kushtojini vëmendje shpenzimeve.

Ujori

Nesër do të jetë një ditë intriguese sa i përket ndjenjave: shumë pasion me partnerin. Në vend të kësaj, jini të kujdesshëm në familje pasi mund të ketë ndonjë tension me një anëtar të familjes.

Peshqit

Harrojeni të kaluarën dhe jetoni të tashmen duke u përpjekur të takoni njerëz të rinj që mund të çojnë në diçka vërtet shumë të rëndësishme. Në punë duhet të keni kujdes që të mos i merrni gjërat shumë sipërfaqësisht. /noa.al/

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, raportohet për një të plagosur 0 4

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Tiranë.

Është plagosur më armë një person te ish-parku i autobusëve.

Nga të dhënat e para raportohet se ka pasur një konflikt mes dy pronarëve për një pallat. Ndërkohë, policia është nisur drejt vendngjarjes dhe pritet të zbardhë detaje.//B.W