Këngëtari i famshëm shqiptar infektohet me Covid-19Këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore, Bujar Qamili, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të COVID-19. Artisti shkodran mësohet se po merr trajtim në Spitalin Infektiv në Tiranë. Sipas “Newsbomb” gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar ditët e fundit, ndërsa ndodhet nën kujdesin e mjekëve dhe infermierëve të spitalit. Aktualisht këngëtari raportohet në terapi intensive. Sa i përket projekteve muzikore, ai të fundit këngë e lansoi në qershor të këtij viti. Sidoqoftë, është i njohur për hite të shumta që ka sjell ndër vite përfshirë: “Mi dhe flakë mallit tim”, “Ç’po këndon bilbili”, “Fati i zi”, “Ah Pranvera” etj. 0 52

Këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore, Bujar Qamili, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të COVID-19.

Artisti shkodran mësohet se po merr trajtim në Spitalin Infektiv në Tiranë.

Sipas “Newsbomb” gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar ditët e fundit, ndërsa ndodhet nën kujdesin e mjekëve dhe infermierëve të spitalit.

Aktualisht këngëtari raportohet në terapi intensive.

Sa i përket projekteve muzikore, ai të fundit këngë e lansoi në qershor të këtij viti.

Sidoqoftë, është i njohur për hite të shumta që ka sjell ndër vite përfshirë: “Mi dhe flakë mallit tim”, “Ç’po këndon bilbili”, “Fati i zi”, “Ah Pranvera” etj.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ana Kauri thumbon konkurrenten e re të “Për’puthen” 0 5

Ola Zenelaj është konkurrentja e re e “Për’puthen”, e cila trazoi menjëherë ujërat në emision dhe “përçau” çiftin Sindi-Murat.

Gjatë këtyre ditëve janë publikuar pamje të Sindit në prapaskenë, ku është dukur tepër e prekur nga situata dhe ka shpërthyer në lot, duke iu drejtuar Muratit me fjalët “Më ke lënduar shumë”.

Ditën e djeshme u transmetua takimi i dytë i Olës dhe Muratit, ndërsa Mevlani e komentoi afrimitetin e Olës si strategji për të ndarë Muratin dhe Sindin.

Të njëjtin mendim me Mevlanin duket se ka pasur edhe Ana Kauri, ish-konkurrente e emisionit e cila nuk e ka kursyer një koment në faqen publike të “Për’puthen” në Instagram.

“Mevlani mendon se Ola bën strategji, për të ndarë Muratin nga Sindi.”- shkruhej në video, ndërsa Ana Kauri ka mbështetur mendimin e Mevlanit, duke u shprehur se tashmë ka nisur t’i kuptojë të gjitha dhe askush s’ia hedh dot më.

“Është bërë mjeshtër Mevlan Shaba, nuk ia hedh dot më njeri.”- ka shkruar Ana, duke hedhur kështu një thumb për konkurrenten e re.

Thotë se kënga e re nuk është diss, por me pak fjalë Noizy godet gjithë reperët 0 5

Para disa ditësh, Noizy paralajmëroi se do të sillte një këngë të re dhe nga fjalët e tij u duk se bëhej fjalë për një tjetër diss.

“Do merrni mësim nga pedagogu”, shkroi Noizy disa ditë më parë përkrah një videoje të shkëputur nga kënga.

Edhe ditën e sotme para publikimit të këngës, reperi bëra disa postime në rrjete sociale që hapur dukeshin se ishin thumba për kolegët e tij.

Të dashur fansa: A e dini se të gjithë reperët janë t’u e pritur këtë kong ma shumë se ju?”, ka shkruar ai.

Më në fund kënga është publikuar e plotë dhe Noizy ka shuar gjithë kuriozitetin e fansave. Si fillim ai ironizon gjithë reperët dhe më pas tregon se si arriti me shumë punë këtu ku është sot.

“Sillma 1 reper këtu që din me bo rep, me tregu 1 histori a diçka nga jeta e vet. Vetëm femna, femna femna, sa të dua puçi, puçi, edhe Gucci, Gucci, edhe grosha edhe sushi. S’di ça dreqin kanë këto tipa vetëm pytje, intervista hajde këtu t’ju jap lajmet”, shprehet Noizy në këngën e tij për kolegët.