Kapin ngjashmëritë dhe e akuzojnë se ka kopjuar këngën nga Rihanna, RINA përgjigjet publikisht! 0 10

Rina Balaj aktualisht po shijon suksesin e këngës “Bad Rosita”, të cilën ka pak kohë që e publikoi.

Kjo këngë flet për një vajzë që dashurohet në Rinën, e që kjo e fundit e ka shoqe dhe nuk mund t’ia kthejë dashurinë në të njëjtën mënyrë, pasi nuk e sheh në të njejtën menyrë.

“Unë ndjej dashni po jo qysh ti e meriton Rosita, mos u mërzit që me ty smuj me kon ti je e bukur eh mos me pas lot unë ndjej dashni po jo qysh ti e meriton Rosita doin me bad bad bad bad rosita dashnin tonde jo nuk e prita”, shprehet Rina në këngën e saj.

Pas publikimit të këtij projekti, pati reagime të shumta, duke qenë se shumë ende i konsiderojnë si tema tabu, por një pjesë e mirë e kanë akuzuar se e ka kopjuar nga kënga “Te amo” e Rihannës.

Edhe pse pas disa ditësh, Rina ka reaguar më në fund, duke iu përgjigjur për herë të parë akuzave të tilla.

Këngëtarja shqiptare tregon se megjithëse e di që ka ngjashmëri mes “Bad Rosita” dhe “Te amo”, kënga e saj është origjinale dhe një histori e krijuar nga vetë ajo.

“Meqë ra fjala, lajmi i fundit: Kjo këngë është origjinale dhe e bërë nga unë. Po, po, po, ka të njëjtën histori me Rihanna-Te amo, por prap nuk është e njëjta! Mjaft u përpoqët të gjeni ku e kam vjedhur, jeni qesharakë.”- ka shkruar ajo.

170233186_177505877546733_6894096812531571330_n.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Arsimi i përmendi lotët pas ndarjes, Ana Lleshi bën reagimin që s’pritej: I dashur mashkull… 0 5

Ana dhe Arsimi janë dy prej emrave më të përfolur të momentit. Ata të dy patën një lidhje të shkurtër bashkë, por tashmë pas ndarjes duket sikur i kanë shpallur luftë njëri tjetrit në rrjetet sociale.

Ana ka postuar disa foto me mesazhe që i drejtohen Arsimit dhe ai nga ana tjetër nuk ja ka lënë mangët duke e akuzuar herë pas here si një aktore që luan rolin.

Së fundmi ajo ka postuar në instagram sërish disa foto krahas së cilave ka një mesazh tjetër për ish partnerin.

“I dashur mashkull një femër e fortë i përdor lotët si shkëlqyes buzësh.

Nuk e dimë se çfarë ka ndodhur konkretisht mes tyre, por sipas Prive, thuhet se ata të dy patën një zënkë në distancë gjatë kohës që Arsimi ishte në Zvicër.

sg.png

Shefi i kuzhinës dhe pronari i shumë restoranteve, Nusret Gökçe paditet me 5 milionë dollarë! 0 8

Kasapi turk, shefi i kuzhinës dhe pronari i shumë restoranteve, Nusret Gökçe, i njohur gjerësisht si ‘Salt Bae’, po përballet me një proces gjyqësor prej 5 milion dollarësh për shkelje të së drejtës së autorit. Një artist amerikan thotë se Gökçe përdori artin e tij pa leje.

Vepra artistike në fjalë është një ilustrim i tij në pozën e tij të famshme duke hedhur kripë. Artisti i Brooklyn, Logan Hicks, thotë se ai dhe shoku i tij Joseph Iurato u punësuan nga Gökçe për të krijuar një mural të tij, por më pas përdorën të njëjtën vepër arti në restorantet e tij në të gjithë botën dhe si logon e tij, sipas New York Post.

Hicks zbuloi se Gökçe dhe kompanitë e tij kishin përdorur të njëjtin imazh pa leje në shfaqjet e dritareve, në menutë, çanta, paketimet, shenjat dixhitale dhe etiketën për linjën e erëza të Salt Bae, sipas padisë.

Gökçe u bë i famshëm për herë të parë në vitin 2017 kur imazhet e tij duke spërkatur kripë në një biftek u bënë virale në Instagram.