“Jemi po të njëjtët që hidhnin plehrat nga ballkoni”, Dojna Mema e revoltuar me qytetarët pas vrasjes së 25-vjeçarit 0 18

Vrasja e 25-vjeçarit, Klodian Rasha, nga një efektiv policie pak pas mesnate ka nxitur reagime të shumta në rrjet. Ndaj kësaj ngjarje pati reagime edhe nga disa personazhe të famshëm, të cilët kanë dënuar veprimin e pafalshëm të policisë së shtetit dhe kanë bërë thirrje për revoltë qytetare.

Dojna Mema është një ndër ato që ka ngritur zërin për këtë ngjarje, duke ju vënë në dukje gjithë qytetareve faktin se kur vjen puna tek një i huaj ne i dalim në mbrojtje, ndërsa para ngjarjeve që ndodhin në vendin tonë heshtim. Në fund ajo shprehet se ka respekt për uniformat blu si mbesa e dy gjyshërve oficerë dhe vajza e një oficeri policie, por në këtë rast nuk kishte si të mos revoltohej.

“Fatkeqësisht çdo ditë në Shqipërinë time me popullin tim me bën të kuptoj atë që s’ dua të besoj: “Vazhdojmë të jemi po te njëjtët që hidhnin plehrat nga ballkoni, sepse rëndësi ka ç’ ndodh në shtëpinë tonë, varja pallatit, qytetit, Shqipërisë! Mua më intereson shtëpia ime dhe ajo qe ç ‘ndodh në Itali, France, Gjermani, Amerike. Ata janë ‘të jashtëm’ o vlla dhe te bën të ndihesh njëlloj si ta kur mbron kauzat e tyre. Se ç ‘ndodh ne Shqipëri s’më plas fare. Punë shqiptaresh!null

Respekt për të gjithë policët që na mbrojnë çdo ditë, ata te vërtetët, ata qe bëjnë një prej profesioneve më vetëmohuese dhe pak të paguara. Jam mbesë e dy gjyshërve oficerë dhe vajza e një babai oficer policie. Të kesh uniformen blu është vokacion dhe se kam një respekt (gati adhurim) për atë uniforme jam kaq e revoltuar”, shkruan Dojna.

Ndërkohë ditën e sotme qytetarët pritet të organizohen në një protestë para Ministrisë së Brendshme në orën 16:00 kundër krimit policor dhe uniformave që nuk ju kanë shërbyer kurrë qytetarëve./iconstyle.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jo thjesht për një foto! Zbardhen bisedat e Beatrix Ramosaj me Neymar: Më mungon dashuri…[FOTO] 0 7

Këngëtarja e njohur shqiptare, Beatriks Ramosaj ka raporte tepër të ngrohta me 2 yjet e futbollit botëror, Nejmar dhe Kilian Mbape. Këtë që bukuroshja seksi e ka konfirmuar edhe në emisionin “Shiko Kush Luan”, teksa gjatë një loje, ka zbuluar disa biseda private në “Instagram” me Nejmarin dhe Mbapenë.

“Është siklet. I kam shumë shokë të ngushtë”, tha fillimisht Beatrix, e cila mesa duket u vendos në siklet gjatë kësaj loje, ndërkohë që më pas u bind për të zbuluar mesazhet:

Nejmar: Më mungon

Beatriks: Më mungon gjithashtu dashuri. Me zor pres të të takoj

“Është mënyra se si flet me njerëzit e dashur”, tha këngëtarja kur i thanë se qenka bisedë me zemra.

Ndërsa bisedën e fundit me Mbappe e ka patur kur ka qenë kohë karantine dhe ajo i ka thënë “uroj të jesh mirë”.

72715868_2461252420814114_2366802383579602664_n.jpg

Një tjetër thumb për Dafina Zeqirin? Tayna zbulon se kush e ka inat reperen që ia ke bërë ‘BYE BYE’! 0 8

Prej disa muajsh tashmë dy artistet kanë pushtuar mediat me lajmet mbi marrëdhënien e tyre, e cila supozohet se ka marrë fund. Në rrjete sociale nuk kanë munguar statuset e dyshimta thumbat e shumtë e diss-et që i kanë dhënë fund njëherë e mirë shoqërisë së tyre.

Mirëpo ju kujtojmë se një ndër HIT-et më të pëlqyer të verës 2019, padiskutim ka qenë bashkëpunimi i dy vajzave mjaft të dashura për publikun, Dafina Zeqirit dhe Tayna-s. Kënga u titullua “Bye Bye” dhe siç duket, tani artistet e njohura sapo ia bënë “Bye Bye” njëra-tjetrës publikisht.

E pyetur “Kush e ka inat Tayna-n që ia ke bërë “Bye bye”? në After Party-n e Luana Vjollcës në kanalin zyrtar në YouTube të moderatores, reperja shprehet kështu:

“E dinë ata vetë!”, duke bërë fansat të mendojnë se ishte sërish një thumb ndaj Zeqirit pasi pyetja ishte e lidhur me titullin e këngës së dyshes.