“Je si vaj Borshi, ekstra i virgjër”/ Juli dhe Sindi u pezulluan nga programi, Olti Curri tallet KEQ dhe reagon ashpër: Stop… 0 33

Emisioni “Përputhen” ka pasur pezullime mbrëmjen e sotme. Dy konkurentët, Sindi dhe Juli janë pezulluar pas debatit në studio. Debati i ashpër ka ndikuar në prezencën e tyre në program. Këtë e zbuloi, moderatorja Bora Zemani në episodin e mbrëmshëm të “Përputhen” dhe sipas saj vendimi ishte i produksionit.

Sindi dhe Juli shkaktuan një debat të ashpër teksa Mevlani ndërhyri dhe Sindi u ngrit ta qëllojë këtë të fundit. I gjithë ky debat nisi pasi Juli i tha Sindit “je si vaj Borshi” dhe ajo e mori për ters këtë deklaratë. Këtë debat e ka komentuar edhe opinionisti Olti Curri, duke bërë disa postime për Sindin dhe sipas tij komenti i Julit nuk ishte aspak bullizues.

Në postimin e parë Sindi dëgjohet duke i thënë Julit se “duhet të dalë nga skena”. “Alo quhet studio, jooo skenë. Vajzën e kanë gënjyer dhe i kanë thënë që emisioni bëhet te Teatri Operas dhe Baletit?”, shkruan Olti.

studio1.jpg

 

Në postimin e dytë, Olti pyet: “Bullizuar pse të tha vaj Borshi?” “Po t’i kishte thënë ky i ziu vaj kikiriku…Kjo do hynte në ambasadë amerikane do kërkonte strehim politik”, shkruan opinionisti.

dyshi.jpg

 

“E vërtetë ti ke bullizuar pemën e ullirit që e ke krahasuar me një shkurre”, vazhdon Olti teksa në postimin e rradhës pyet ndjekësit nëse Sindi i duket si vaj Borshi apo vaj misri. “Mos jam vajguri”, shkruan ai në vazhdim.

treshi.jpg

katra.jpg

pesa.jpg

 

“Edhe më qafshi hallin se e di shumë mirë çfarë do të thotë fjala “bullizim”, kur bualli dhe dashnorja e tij bullica përputhen me gëzim quhet “bullizim”, shkruan Olti.

gjashta.jpg

 

“Faluni të gjithë tek Dyqani ushqimor. Në emër të vajit, makaronave dhe orizit të shenjtë”, shprehet opinionisti në postimin e rradhës.

shtata.jpg

 

Më pas Olti ka postuar edhe momentin kur Sindi i tha Melisës se “shkon për një kafe”. “Stop budallallizimit”, shkruan ai.

teta.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I ftoi në emision, moderatorja shokon me deklaratën: Dyshja e ‘Përputhen’ më kërkuan 5 mijë EURO për një intervistë! 0 12

Moderatorja Aulona Musta ishte këtë të mërkurë e ftuar në “Pardon My French”. Aulona tregoi se do të vijë së shpejti në ekran me një projekt të ri të llojit Late Night Show.

 

Programi do të transmetohet një herë në javë, do të përfshijë showbiz por edhe fitness. Më tej, Aulona zbuloi se një ndër çiftet e krijuara në “Përputhen” i ka kërkuar 5 mijë euro për vetëm një intervistë.

 

“Një ndër çiftet më thanë vij në emision por 5 mijë euro kemi intervistën që të vijmë. S’po i themi se kush janë, janë një ndër çiftet. Kanë të drejtën e tyre por mesa duket nuk e kuptojnë se si funksionon tregu”, tregoi moderatorja.

Kush është personi më fallco në PËRPUTHEN? Melisa e thotë publikisht emrin: Ajo e di arsyen pse… 0 9

Melisa ka qenë e ftuar së fundmi në emisionin “Roped With Olsi”, ku përveç angazhimeve të saj, ka folur edhe për Përputhen dhe ka komentuar konkurrentët.

Ajo u pyet se cili është personi më fallco në emision dhe nuk hezitoi të përgjigjet.

“Lediana është më fallco. Unë e di arsyen, prandaj e them këtë, por s’jam askushi që ta tregoj.”, ka thënë Melisa.

Se dimë nëse e ka në lidhje me marrëdhënien e Ledjanës me Mevlanin, apo për ndonjë detaj tjetër nga jeta e konkurrentës, por i futi të gjithë në dyshime.