‘Janë shtirur sikur nuk njihen!’ Shqipja i akuzon se njihen para “Për’puthen”, REAGOJNË Tea dhe Andi! 0 57

Ditën e enjte Shqipja ka postuar një foto në Instastory ku shihej Andi dhe një vajzë (që i ngjan Teas) vite më parë, në krahët e njëri-tjetrit.

Kjo foto bëri xhiron  e rrjetit atë natë dhe u bë kryetitull në media. Shumë fansa filluan të zhgënjehen, të tjerë filluan kërkimet.

Në fund zbuluan se vajza në foto është ish- e dashura e Andit dhe fotoja është realizuar para 4 vitesh.

Megjithatë, ka ende persona që i besojnë Shqipes, e cila hera-herë ripublikon foton duke thënë se është Tea dhe pikë.

Ndërkohë, mbrëmjen e të enjtes reagoi edhe autorja e emisionit Olsa Muhameti, e cila nëpërmjet një video në Instastory tha se do sqarohen të gjitha të hënën.

Edhe ashtu ndodhi. Puntata e të hënës ka nisur me këtë lajm, ku si Andi ashtu edhe Tea i mohuan lajmet.

Madje u bë edhe një krahasim i Teas në profil me profilin e vajzës në foto, ku u panë ndryshime të mëdha.

Tea shpjegoi se në 2016, kur është publikuar fotoja, ka qenë rreth 16 vjeç duke bërë gjimnazin, teksa akuzoi Shqipen për xhelozi ndaj Andit. Pasi të enjten ata kërcyen së bashku dhe pranuan të dalin në takim gjatë kësaj jave.

E mora shaka, por në fakt e pash që po bënte aq shumë bujë dhe njerëzit po e besonin s’po dija si të reagoja. Pa pasur asgjë personale mundohet të hedh baltë mbi mua. Por shumë shpejt u zbulua e vërteta dhe jam qetësuar”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jo për dashurinë? Ana nxjerr veten zbuluar: “U futa në Për’puthen për një tjetër qëllim dhe do ta përdor!” 0 9

Nëse do na duhej të thonim një emër nga “Për’puthen” që u lakua në fillim për lojëra jashtë programit, është padyshim Ana Lleshi. Ish-konkurrentja ishte kryefjala e mediave rozë për ditë me radhë pas fotos me Arjonin.

E ndërkohë që tani është konfirmuar lidhja e saj me Arsim Abdulin, një tjetër ish-konkurrent të emisionit të dashurisë, Ana duket se ka gjetur pak qetësi nga “telenovelat”.

Megjithatë, e ftuar në rubrikën “Trotuar” në E diell në Top Channel, ku tema e diskutimit ishte “A ka datë skandence fama?”, bukuroshja brune na ka lënë të gjithë pa fjalë.

Ajo zbuloi se qëllimi i vërtetë i pjesëmarrjes në “Për’puthen” nuk ka qenë vetëm dashuria por diçka tjetër, të cilën do e tregojë koha.

“Unë u futa në Për’puthen se kisha një qëllim timin që me kohën do të vërtetohet se çfarë është. E para, që është më e rëndësishme nuk u futa kot. U futa se kisha një qëllim, se çfarë si qysh si tek duhet të presësh edhe pak. U futa me një piksynim që nëse nesër marr këtë gjënë që mora, do ta përdor për diçka,” shprehet Ana përballë Bledi Manes.

Jo vetëm ‘Përputhen’, ja në cila projekte do i shohim tani Andin 1 dhe Andin 2 0 9

Andi Shehi dhe Andi Artani u bënë të njohur nga pjesëmarrja e tyre në “Përputhen”, ku të dy morën vëmendje. Andi 1 me historinë me Tean dhe Andi 2 me historinë me Jasminën.

 

Por ata nuk i bashkon vetëm “Përputhen”. Të dy jashtë programit, janë edhe modelë e së fundmi kanë marrë pjesë në dy videoklipe të këngëtareve shqiptare.

 

Andi 1 është shfaqur në videoklipin e Shkenda Dubovës me titull “Si dikur”.

 

Ndërsa Andi 2 do të shfaqet në klipin e ri të Diona Fonës “Sheqer”.