‘Janë shtirur sikur nuk njihen!’ Shqipja i akuzon se njihen para “Për’puthen”, REAGOJNË Tea dhe Andi! 0 22

Ish konkurentja e “Për’puthen” Shqipe Hysenaj ka akuzuar vazhdimisht në rrjetet sociale se dy konkurentët Andi dhe Tea se  njiheshin para se të bëheshin pjesë e emisionit të dashurisë. Ditën e enjte ajo postoi një foto në Instastory ku shiheshin Andi dhe një vajzë (që i ngjan Teas) vite më parë, në krahët e njëri-tjetrit, ndërsa fotoja bëri xhiron e rrjetit.

Po në rrjet, u zbulua se vajza në foto është ish- e dashura e Andit dhe fotoja është realizuar para 4 vitesh.

Megjithatë, Shqipja ende ripublikon foton duke thënë se “është Tea dhe pike”. Puntata e ditës së djeshme në emision ka nisur me këtë lajm, ku si Andi ashtu edhe Tea i mohuan lajmet.

Tea shpjegoi se në 2016, kur është publikuar fotoja, ka qenë rreth 16 vjeç duke bërë gjimnazin, teksa akuzoi Shqipen për xhelozi ndaj Andit.

“E mora shaka, por në fakt e pash që po bënte aq shumë bujë dhe njerëzit po e besonin s’po dija si të reagoja. Pa pasur asgjë personale mundohet të hedh baltë mbi mua. Por shumë shpejt u zbulua e vërteta dhe jam qetësuar”, tha Tea.

Më tej, Tea tha se kjo që bëri Shqipja është vepër penale, pasi ka prishur imazhin e një personi publik.

“Prishja e imazhit të një personi publik dënohet me ligj, është vepër penale”, tha Tea.

teaperputhen.jpg

 

Pas kësaj deklarate, Shqipja ka reaguar me një video të publikuar në Instastory ku dëgjohet Tea duke i thënë gjatë një debati: “Shqipe vetëm femër nuk je”.

“Kjo është vepër penale dhe nëqoftëse do flasim për vepra penale kam shumë të regjistruara, s’di kë të nxjerr përpara”, shkruan Shqipja.

teatrifoni.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Publikoi foton e organit gjenital të një femre, Dojna Mema flet për herë të parë: Dola kokrra e… 0 7

Rreth një vit më parë, Dojna Mema publikoi në llogarinë e saj në Instagram një pikturë të piktorit francez, Gustave Courbet. Në qendër të pikturës është organi gjenital i një femre që simbolizon origjinën e gjithë botës.

Prandaj, piktura mban edhe titullin “L’origine du monde” (Origjina e botës) dhe është realizuar në vitin 1866. Ajo ka zënë edhe një vend të rëndësishëm në historinë e pikturës moderne.

Por, shumë komentues të moderatores nuk e kanë pritur mirë publikimin e një imazhi të tillë. Shumica e ndjekësve janë shprehur se një profil publik nuk duhet të bëjë të tilla postime, sepse e trajtojnë si pornografi.

E ftuar dje në “Trotuar”, Dojna tha se për shkak të kësaj është ndeshur me komente nga më të paimagjinueshmet. Ajo zbuloi se edhe partneri i saj, Vlashent Sata, e kishte postuar të njëjtën foto, por reagimi kishte qenë krejtësisht ndryshe.

“Dua t’ju tregoj një rast konkret seksizmi që mua më ka prekur. Përpara një viti unë publikoj në Instagram një pikturë që bëri një bujë të jashtëzakonshme. Kam qenë në Paris, në Musée d’Orsay, një nga ato ikjet e mia të dashurisë.

Fotografoj të famshmen, ‘Origjinën e botës’, të Gustave Courbet. Aty është organi gjenital femëror, i pikturuar ashtu siç është realisht. Këtë gjë unë e publikoj në rrjetet e mia sociale.

Sigurisht që prisja bujë, por nuk prisja të më shanin nga nëna, nga gjyshja, nga babai, ndjesë pastë, që kishte vetëm 3 muaj që kishte ikur nga kjo botë. Nga vajza e mirë e ekraneve, unë dola kokrra e k*rvës. Është bërë një tmerr i madh.

Çfarë ndodh?! Ne bëmë një eksperiment me të dashurin tim. Ai poston të njëjtën foto në Instagram. Dhe përveç kategorisë së artistëve që thoshin që është patjetër një vepër arti, pjesa tjetër ishin çunat e lagjes që thoshin: ‘O lale, bravo, të lumtë’! Ky është një rast konkret seksizmi”, -u shpreh Dojna.

Me lot në sy kërkoi largimin nga programi, Ledianës i ndodh e PAPRITURA në Instagram! Tregon nëse do të kthehet sërish 0 7

Ledjana premton se do të kthehet sërish në emision.

Ledjana Prenga, konkurrentja e re e “Përputhen” vendosi të largohet për pak kohë nga emisioni.

Ani pse ka pak kohë që erdhi në emision, ajo deklaroi se nuk ka arritur ende të përshtatet me atë ambient.

Së fundi, dikush nga ndjekësit e pyeti nëse ajo do të kthehet sërish në emision, ndërsa Ledjana e pohoi këtë gjë.

Konkurrentët të cilët e kritikuan shumë me të hyrë në emision, i kërkuan publikisht falje Ledjanës.

Mes tyre ishte edhe Melisa dhe Fatjoni, ndërsa Lediana deklaroi se një vendim të tillë nuk e mori për shkak të tyre.

1-32-277x6000.jpg

Mirëpo inlife.al iu tregon se menjëherë pas largimit të saj ka ndodhur diçka shumë e bukur për Ledjanën pasi ajo ka arritur mbi 100k ndjekës dhe vazhdojnë e rriten.

ledjana.png