“Janari me rritje rastesh”, rrëfehet Pipero: Ja momenti i parë kur patëm frikë në Infektiv, vaksinën e bëj i pari “live”, pandemia merr fund… 0 14

Mjeku i Infektivit Pëllumb Pipero ka rrëfyer në emisionin “Opinion” për momentet e vështira në spital gjatë këtyre muajve të vështirë për shkak të pandemisë.

Ai u shpreh se momenti më i vështirë ishte kur është pyetur në studio nëse COVID-i kishte hyrë në Shqipër dhe u përgjigj me “po”, ndërsa momente të vështira kanë qenë edhe humbja e jetës nga pacientët apo kolegët.

Për sa i përket frikës nga pandemia, ai tha se frikë ka patur në momentet e para kur Infektivi u gdhi me dy pacientë të infektuar, ndërsa shtoi se mendon që në janar do të ketë rritje të rasteve.

Mjeku u shpreh se do ta bëjë vaksinën i pari dhe “live” në një emision, ndërsa shtoi se pret që fundi i pandemisë në vendin tonë të jetë në muajin mars.

“Momenti më i vështirë ka qenë kur më ka pyetur Fevziu në studio nëse ka hyrë COVID-i në
Shqipëri apo jo dhe unë i kam thënë që ka hyrë. Moment i vështirë është humbja e jetës së një pacienti apo edhe më shumë i humbjes së jetës së një kolegu.

Frika është njerëzore. Natyrisht që momentet e para edhe kemi patur frikë sidomos kur Infektivi u gdhi me 2 pacientë të shtruar në spital. Ka qenë një moment frike përballja me të panjohurën.

Besoj fort që edhe gjysma e dytë e janarit do të ketë rritje të numrit të rasteve, por marsi apo fundi i marsit do të shënojë fundin e pandemisë në vendin tonë.

Vaksinën do ta bëj i pari fare ndoshta, në një studio televizive të besueshme”, tha Pipero.

 

 

 

(NewsBomb)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Partia republikane realizon takimin ne njesine numer 7 0 9

Gjate pasdites se sotme anetare te partise Republikane u mblodhen ne takimin e organizuar prane njesine numer 7 ne qytetin e Tiranes.

Te pranishem ishin nder te tjere edhe Blendi Sulaj, Famela Sullaj, si dhe anetare te tjere.

Arsyeja e mbledhjes ishte organizimi i metejshem i puneve ne lidhje me zgjedhjet e muajit prill.

Ne takim moren pjese edhe anetare te forumit rinor te partise Republikane.

Pritet te shohim ne ditet ne vazhdim ecurine e organizimeve te bera nga partia Republikane./albaniareport.al

Ups! Selena Gomez e mërziti aq keq Malumën, saqë ai na e tregoi të gjithëve! 0 11

Duket se dikush e mërziti Malumën, dhe shumë po shikojnë drejt Selena Gomez.

Këtë të premte, këngëtarja 28-vjeçare u bëri fansave një dhuratë me kthimin e saj në muzikë. Dhe ata që buzëqeshën më shumë janë fansat latinë, pasi kënga e saj e re është në spanjisht: De una vez.

Fabula e këngës flet për dhënien fund një marrëdhënieje dhe në vetëm 25 orë klipi i kapërceu 15 milionë shikime.

Ndërsa “selenatorët” janë super të emocionuar nga ky projekt dhe po praktikojnë spanjishten(ata që s’dinë), një reagim i Malumës ka marrë vëmendjen e të gjithëve duke na bërë të dyshojmë se i drejtohet këngëtares amerikane.

Vetëm pak orë pas lançimit të këngës, Maluma shkroi në një status në Twitter: “Nëse nuk doni të punoni me dikë vendoseni në dijeni. Ka njerëz që shpresojnë kot që në fund të marrin 0. Sinqeriteti mbi të gjitha.”

Pse fansat mendojnë se kjo i referohet Selenës?

Nëse e thua për Selenën, ajo e bëri të qartë në një intervistë se nuk do të bashkëpunojë me ty dhe ashtu bëri!”-i shkruante një nga fansat kolumbianit. Intervista të cilës i referohet ndjekësi është një ku Selena dyshohet se kritikoi Maluma për këngën “Cuatro Babys”.

Në vitin 2017, këngëtari i “Hawaii” i shkroi koleges së tij në Twitter: “Do të doja të bëja një këngë me ty. Zoti të bekoftë, ti je një shembull. Unë të admiroj”.

Sakaq, në vitin 2018, Maluma ka thënë në një intervistë për një media braziliane se kishte qenë në kontakt me Selena Gomez për të punuar, por që mesa duket ajo ishte shumë e zënë dhe bashkëpunimi i tyre nuk u realizua kurrë.

Në dhjetor të viti që lamë pas media të tilla si ‘Popsugar’ raportuan se artistët filluan të ndiqnin njëri-tjetrin në Instagram, duke shkaktuar thashetheme për një bashkëpunim të mundshëm.

Megjithatë, aktualisht Maluma nuk është në listën e personave që ndjek Selena në këtë rrjet sociale, teksa kolumbiani vijon ende ta ndjekë atë.

Nuk mund të themi me siguri se çfarë ka ndodhur mes tyre dhe nëse statusi i “pretty boy, dirty boy” i adresohet Selenës, por për momentin kjo është teoria që po qarkullon në rrjet. A do kemi një bashkëpunim mes tyre në të ardhmen? Kurrë nuk i dihet./iconstyle