Ja koncerti madhështor që rikthen Fatma Methasanin në prezantim! 0 34

Nëse jeni kuriozë a do të mbahet këtë vit koncerti madhështor traditë e 31 Dhjetorit në Tiranë, ne të inlife.al iu themi se PO!

Prezantuesja e koncertit gjigand do të jetë Fatma Methasani, një ndër moderatoret më të preferuara nga publiku shqiptar, sidomos nga të rinjtë.

Fatmën e kemi parë edhe herë të tjera të prezantojë festivale me “peshë” në vend dhe me patenta ndërkombëtare, por për herë të parë do e shohim të ketë drejtimin e koncertit të “Vitit të Ri” organizuar nga Bashkia Tiranë.

Ky projekt ka skonografinë më të veçantë që kemi parë ndnonjeherë! Vendodhja është sheshi “Nënë Tereza” dhe koncerti do zhvillohet pa publik dhe do jetë nga ana e skenografisë do jetë në formën e pemës ku prezantuesja dhe të ftuarit specialë duhet të ngjiten me vinç në majë të pemës festive.

Të ftuarit specialë janë: Orgesa Zaimi me femijët, vëllezërit Endri dhe Stefi Prifti, Lorenc Hasarma, Olsi Bylyku, Venera Lumani dhe Lindi Islami si dhe nuk do të mungojë reperi i shumëpëlqyer Capital T.

Tema e këtij spektakli është dashuria për familjen, shoqërinë dhe nëse dëshironi të dini ku mund ta shihni, ju themi se do mund ta ndjekim natën e ndrrimit të viteve në TVSH.

102aa76a-8361-47a7-9f2b-e4b420991ece.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vritet një tjetër person me ngjyrë në SHBA, shpërthejnë protesta në Mineapolis 0 7

Në periferi të qytetit Mineapolisit të SHBA-së gjatë natës shpërthyen protesta pasi një oficer policie qëlloi për vdekje një 20-vjeçar me ngjyrë. Më 11 prill, policia hodhi gazlotsjellës ndaj qindra njerëzve të mbledhur jashtë stacionit të policisë në qytetin e Brooklyn Center, në veriperëndim të Minneapolis.

Protestuesit qëlluan me gurë dy automjete të policisë. Departamenti i Policisë tha se oficerët ndaluan një burrë për shkelje të rregullave të trafikut, para se të zbulonin se ndaj tij kishte një urdhër arresti.

Sipas njoftimit, kur policia u përpoq ta arrestonte, ai hyri përsëri në automjet dhe u largua. Një oficer më pas qëlloi shoferin, i cili udhëtoi disa blloqe para se të përplaset me një automjet tjetër. Ai u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes.

Burri është identifikuar nga të afërmit si 20-vjeçari, Daunte Uright. Guvernatori i Minesotës, Tim Walz, tha se ai ishte “duke vëzhguar nga afër situatën” dhe po lutej për familjen Ëright.

Në këtë vend gjithashtu po mbahet gjykimi ndaj një ish-oficeri, Derek Chauvin, i cili po gjykohet për vrasjen e një njeriu me ngjyrë, George Floyd. Oficeri është arrestuar gati një vit më parë.

Floyd, 46 vjeç, u vra gjatë një arrestimi në Minneapolis në muajin maj 2020, duke shkaktuar protesta në të gjithë Shtetet e Bashkuara kundër brutalitetit të policisë.

Polici u pa në një video duke bërë presion me gju në qafën e Floyd për më shumë se nëntë minuta, ndërsa afrikano-amerikani gulçonte dhe ankohej vazhdimisht se “nuk mund të marrë frymë”.

Jo vetëm ‘Përputhen’, ja në cila projekte do i shohim tani Andin 1 dhe Andin 2 0 8

Andi Shehi dhe Andi Artani u bënë të njohur nga pjesëmarrja e tyre në “Përputhen”, ku të dy morën vëmendje. Andi 1 me historinë me Tean dhe Andi 2 me historinë me Jasminën.

 

Por ata nuk i bashkon vetëm “Përputhen”. Të dy jashtë programit, janë edhe modelë e së fundmi kanë marrë pjesë në dy videoklipe të këngëtareve shqiptare.

 

Andi 1 është shfaqur në videoklipin e Shkenda Dubovës me titull “Si dikur”.

 

Ndërsa Andi 2 do të shfaqet në klipin e ri të Diona Fonës “Sheqer”.