Ishte Butrinti në ditëlindjen e saj?! Kiara përgjigjet me ironi, ja me cilin YLL BOTËROR ka folur! 0 25

Kiara Tito është një ndër vajzat më të komentuara të show-bizit shqiptar. Moderatorja shpesh herë është përfolur nga mediat për “romancën” e saj me këngëtarin Butrint Imeri.

Një romancë e cila asnjëherë nuk është pranuar as nga Kiara dhe as nga Butrinti. Mirëpo, edhe  pse ata nuk kanë bërë ndonjë deklaratë për njëri-tjetrin fansat dhe portalet vazhdojnë të flasin.

Vetëm pak javë përpara bukuroshja festoi ditëlindjen e saj të 25-të pranë miqve të saj  dhe sigurisht as aty nuk do të mungonin thashethemet. U tha e u stër tha që Butrinti ishte aty për të festuar me Kiarën në ditën e saj më të rëndësishme.

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Why Not” në RTV Ora, Kiara e sqaron njëher e mirë të vërtetën duke hedhur poshtë këto thashetheme.

“Ku ka qenë me  nuk e pashë. Mos ka qenë poshtë tavolinës dhe nuk e kam parë”- thotë ajo.

Arsyeja e të gjitha këtyre thashethemeve ka qenë një  video e postuar nga stilisti, Niko Komani  ku në të cilën shihej Kiara duke kërcyer këngën e Butrintit. Kaq mjaftoi që rrjeti të “shpërthente” .

Si çdo të premte dhe kësaj here në studion e “Why Not” nuk mund të mungonte ruprika e lojës “5 sekonda”. E ftuara e kësaj mbrëmje ka qenë moderatorja bukuroshe, Kiara Tito të cilës gjatë lojës i’u bashkua dhe shoqja e saj e ngushtë, Liesa Haxhiasllani.

Gjatë lojës Liesa “pa dashje” tregoi se Kiarës i ka shkruajtur “mashkulli më seksi” as më shumë dhe as më pak dora vetë,këngëtari Jason Derulo.

Kjo gjë u pohua dhe nga vetë bukuroshja e cila tha se ai i kishte shkruajtur në “Instagram”.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

‘Fëmijët po infektohen në masë nga Covid-19’, mjekja shqiptare PARALAJMËRON prindërit, ja çfarë doli nga testi i 9-vjeçares 0 10

Kohët e fundit ka pasur një rritje të numrit të moshave të reja, të infektuar me koronavirus.

Po ashtu, është ngritur alarmi për shtimin e numrit të fëmijëve të shtruar te Pediatria në QSUT, të cilat janë infektuar me Covid-19.

Mjekja Lida Shosha ka bërë thirrje që të tregohet mjaft kujdes edhe ndaj fëmijëve, pasi janë po aq të rrezikuar nga virusi sa të rriturit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo ka publikuar rezultatin e testit serologjik të një 9-vjeçareje, e cila edhe pse ka pasur mjaft anti-trupa për shkak të infektimit të parë, është riifektuar me koronavirus.

Postimi i plotë

Femijet po infektohen ne masë. Kujdes!!! Femijet infektohen dhe transmetojne covidin. Mbroni jeten e femijeve tuaj. Ndonese mund te kene antikorpe te bollshme, pasi mund ta kene kaluar pa u ndjere mund te ri-infektohen perseri.

Merni ne konsiderate Covidin vec gripit stinor. Bejini tampon femijeve. Ne te njejten dite, serologjia 178.4 {numer shume i larte antikorpesh, qe normalisht duhet te mbronin nga nje ri- infektim) të fëmijës.

Tamponi +++ , ne te njejten dite, konfirmon kliniken e #riinfektimit nga Covid, me temperature te larte, kolle, lodhje te femijes dhe alterim te ndjeshem te PCR, sedimentit, leukociteve, D-Dimerit.

//NewsBomb

70-vite nga pushkatimi pa gjyq të 22 intelektualëve, Meta me mesazh të fortë: Më 25 prill triumfi i demokracisë dhe votës së lirë 0 11

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me 70-vjetorin e pushkatimit pa gjyq të 22 intelektualëve, të ekzekutuar me akuzën e stisur të hedhjes së një bombe në ish-Legatën Sovjetike në Tiranë. Ndërsa e konsideron ngjarjen një nga krimet më të rënda shtetërore të atij sistemi, që kurrë nuk duhet të harrohen, për të mos lejuar më të tilla tragjedi të përsëriten në të ardhmen.

Meta ndër të tjera Meta se “një popull që fle në demokraci, rrezikon që një ditë të zgjohet në diktaturë”.

“Ndaj 25 prilli do të jetë Dita e Triumfit të Demokracisë dhe Fuqisë së Votës të çdo qytetari të Republikës.”- shkruan Meta, në postimin e tij.

Postimi i plotë:
Me akuzën e stisur të hedhjes së një bombe në ish-Legatën Sovjetike në Tiranë, sot mbushen 70 vjet nga dita kur 22 intelektualë të shquar, qytetarë të pafajshëm, të ndershëm dhe atdhetarë, të lidhur tok me tela me gjëmba, u ekzekutuan barbarisht me pushkatim, pa gjyq.

Kjo masakër e llahtarshme, e kryer brenda një nate, simbol i terrorit ndaj mendimit ndryshe, është një nga krimet më të rënda shtetërore të atij sistemi, që kurrë nuk duhet të harrohen, për të mos lejuar më të tilla tragjedi të përsëriten në të ardhmen.

Duke nderuar kujtimin e viktimave të pafajshme Sabiha Kasimati, Tefik Shehu, Pjetër Guraziu, Jonuz Kaceli, Anton Delhysa, Haki Kodra, Gafur Jegeni, Myftar Jegeni, Manush Peshkëpia, Reiz Selfo, Qemal Kasaruho, Zyhdi Herri, Gjon Temali, Petro Konomi, Niko Lezo, Pandeli Nova, Thoma Katundi, Mehmet Shkupi, Ali Qorralliu, Fadil Dizdari, Hekuran Troka dhe Lluka Rashkoviç, masakra e 26 shkurtit 1951, na kujton sot se demokracia duhet të mbrohet çdo ditë dhe me çdo sakrificë.

Sepse “një popull që fle në demokraci, rrezikon që një ditë të zgjohet në diktaturë”.
Ndaj 25 prilli do të jetë Dita e Triumfit të Demokracisë dhe Fuqisë së Votës të çdo qytetari të Republikës. 🇦🇱