Interi i rekordeve merr një tjetër fitore për titullin 0 15

Inter vazhdon i qetë dhe i sigurtë rrugën drejt titullit kampion në Serie A. Skuadra zikaltër i shtoi një tjetër fitore serisë rekord, duke kthyer sërish në plus 11 pikë diferencën me ndjekësit më të afërt të Milanit. “Viktima” e radhës për të besuarit e Antonio Conte ishte Cagliari, që u dorëzua në humbjen 1-0. Pavarësisht rasteve të shumta për shënim, Inter zgjidhi sfidën vetëm në minutën e 77-të.

Darmian dërgoi topin në rrjetë, duke vulosu fitoren e zikaltërve që presin vetëm matematikën për të fetuar titullin kampion në Serie A.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aksident i rëndë në Lushnje, makina futet në parakalim dhe përplas të moshuarën që po kalonte rrugën (EMRAT-FOTO) 0 14

Një grua e moshuar ka mbetur e plagosur si pasojë e një aksidenti rrugor në Lushnje.

Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë, ndërsa në vendngjarje ka shkuar dhe Policia për të bërë të mundur zbardhjen e saj. Ajo është identifikuar si Ganimete Musaku dhe ndodhet në gjendje të stabilizuar shëndetësore.

Ka qenë një mjet tip “Ford”, i drejtuar nga shtetasi Igli Rama ai që ka shkaktuar aksidentin, pasi është futur në parakalim dhe për pasojë ka përplasur gruan që ka qenë duke kaluar rrugën.

Pamje nga vendi i aksidentit ne Lushnje

Rama nxjerr videon nga rrugët e Tiranës: Kënaqësi kur kujtoj se kur mbollëm pemët ishin pak më të larta se unë 0 12

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në “Facebook” nga Tirana, ku shihet se rrugët kryesore janë të mbjella anash tyre me pemë.

Rama shprehet se kur pemët janë mbjellë, ishin pak më të larta se ai dhe se tashmë, pemët janë bërë të larta e të gjelbëruara.

 

 

Postimi i kryeministrit Edi Rama:

MIRËMËNGJES 😊

kënaqësi kur kujtoj se kur i mbollëm ishin pak më të lartë se unë edhe pse i shkurtër nuk isha😂