I grabiti orën rumunit dhe vrau një person, policia greke arreston shqiptarin 0 62

Një shqiptar 42-vjeçar, i cili punonte në ndërtim ka rënë në prangat e policisë greke ditën e djeshme, pas lëshimit të një urdhër arresti nga autoritetet italiane.

Shqiptari, emri i të cilit nuk bëhet i ditur është i kërkuar në Itali për veprën penale ‘vrasje’ dhe është arrestuar në Larisa, ku jetonte më gruan greke dhe dy fëmijët.

Mediat e huaja shkruajnë se ai dyshohet se është autor i një ngjarje të ndodhur në Romë në 1998, ku pasi i grabiti orën një shtetasi rumun, vrau një bashkëkombasin e këtij të fundit.

Asokohe ai është larguar menjëherë nga Italia, por në vitin 2001 u dënua në mungesë me 15-vjet heqje lirie.

Pas rënies në pranga, para policisë greke ai ka pranuar krimin, por ka thënë se e ka kryer dënimin në Shqipëri. Sipas tij, në vitin 2017 është arrestuar në Shqipëri si i kërkuar nga Italia, por pasi ka kryer 7 muaj burg, është liruar pasi vepra penale ishte parashkruar sipas legjislacionit shqiptar. Në seancën gjyqësore në Gjykatën e Selanikut ishte prezente dhe gruaja e tij shtatzënë dhe avokati, shkruan panorama.

Ne fund, prokurori dhe gjykatësi vendosën mbajtjen e tij në burg deri në vendim për ekstradimin ose jo te tij në /Albeu.com #albaniareport_al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Stacioni i ri, Kina dërgon raketën me 3 astronautë në hapësirë 0 12

Kina me sukses ka dërguar një raketë në hapësirë për të kompletuar stacionin e ri hapësinor.

Raketa kishte 3 astronautë teksa ekuipazhi do të dërgohet në modulin kryesor të stacionit të planifikuar Tangong që është në ndërtim e sipër.

Ajo ndodhet në një orbitë të ulët të Tokës teksa ekuipazhi do të qëndrojë për 3 muaj në hapësirë.

Misioni i quajtur Shenzhou-12 është i pari i Kinës me ekuipazh nga 11 në total që ka dërguar për stacionin e ri hapësinor.

Zgjidh njërin yll dhe kupto nëse do të bëhet realitet ëndrra jote 0 10

Shihni imazhin dhe pastaj zgjidhni një nga yjet që ju tërheq më shumë. Zgjedhja juaj do të zbulojë nëse ëndrra që keni do të bëhet realitet apo jo.

Nëse keni zgjedhur:

Nr.1

Arma juaj kryesore është besimi. Nëse doni diçka, luftoni deri në fund. Jeni të vendosur dhe gjithmonë plot ide të shkëlqyera. Gjithmonë i pranoni sfidat pa menduar shumë për to. Kur gjërat bëhen të vështira, mund të mendoni të hiqni dorë, por ndiheni të mbingarkuar dhe vazhdoni të luftoni.

Edhe nëse në jetën tuaj ndodhin gjëra negative, gjithmonë përpiqeni ta shfrytëzoni në maksimum dhe të keni sukses. Pozitiviteti juaj ju çon atje ku askush tjetër nuk mundet. Fuqia e mendjes suaj është një nga atributet më të mira që keni. Prandaj, dëshira juaj do të realizohet së shpejti.

 

Nr.2

Jeni një person karizmatik, i fortë dhe krijues. E dini shumë mirë që nëse doni të arrini diçka, duhet të bëni përpjekje. Mos u dorëzoni dhe do të merrni atë që doni. Thjesht, duhet të prisni pak. Ju mund t’i bëni ëndrrat realitet, sepse nuk dorëzoheni lehtë. Prisni edhe pak dhe dhurata e fatit për ju do të tejkalojë të gjitha pritshmëritë që keni.

Nr.3

Nëse vërtet dëshironi që ëndrra t’ju realizohet, duhet të përpiqeni për ta realizuar. Edhe pse ndonjëherë mund të jeni të brishtë, të gjithë vështirësitë që mund t’ju dalin para mund t’i kapërceni.

Fati dëshiron të shohë nëse ju e meritoni këtë dhuratë, prandaj duhet të vazhdoni të punoni që t’ia vërtetoni këtë gjë. Suksesi ju pret!