I dha fund konfliktit dhe u bashkua me Noizy-n për të ndihmuar familjen e Klodian Rashës?! Reagon STRESI, ja e vërteta! 0 17

Mbrëmjen e djeshme me anë të disa Instastory-ve Noizy shkruante se ka vendosur të ndihmojë familjen e Klodian Rashës dhe madje ftoi edhe artistët e tjerë t’i bashkohen.

Në statusin e tij reperi dilte qartazi kundër protestave për të riun, duke thënë se ato po përdoren nga politika dhe se vetë nuk është me asnjë parti politike, por kundërshton shkatërrimet e vendit të tij.

Teksa bënte me dije se sot do shkojë për vizitë në familjen e 25-vjeçarit, pyeste “Kush nga artistët është për të ndihmuar familjen e Klodianit?”

Pak minuta më pas, krejt papritur ai shkroi “Harrova unë se artistët janë bërë për t’i ndihmuar financiarisht vetë.”

Ndërkohë fill pas këtyre statuseve, mediat raportuan se Stresi ka pranuar të bëhet pjesë e kësaj nisme duke u distancuar nga protestat që janë zhvilluar për gjashtë ditë radhazi për vrasjen e Klodian Rashës.

Shkak u bë një bisedë e një fansi me reperin që qarkulloi në rrjet ku në mesazhe shihej se Stresi shkruante “Unë bashkohem me Noizyn me ndihmu familjen e Klodianit”. (SHIKO KETU)

TRESI.jpg

 

Kaq mjaftoi që të shkruhej se ata i kanë dhënë fund mosmarrëveshjeve të së shkuarës, duke i hedhur ato pas për tu bërë sërish bashkë.

Megjithatë, diçka e tillë nuk është e vërtetë. Në një prononcim për “iconstyle.al” Stresi tha se do jetë gjithnjë dakord dhe gati për të ndihmuar familjen e të ndjerit, por nuk është bashkuar me asnjë, e aq më pak me Noizyn.

Ai shpjegoi se mes tyre nuk ka asnjë konflikt, por për shkak të atyre që kanë ndodhur kur ishin adoleshentë nuk mund të bashkohen më, ndonëse kanë respekt maksimal për familjet e njëri-tjetrit.

Madje ai thotë se duke qenë se Noizy ka thumbuar se artistët janë bërë për tu ndihmuar për vete, le të hapin një sfidë me të gjithë, kur të duan për ta ndihmuar familjen Rasha.

Unë desha ta bëjmë transparente këtë garë, pa hile sepse gjithmonë personi në kllapa, në çdo situatë përmend lekun. Dhe pashë që kishte thumbuar se artistët janë bërë “ për tu ndihmuar vetë financiarisht”. Kur të duash, sfidë të hapur, për të gjithë artistët, kush të dojë ta hapë, që të ndihmojmë realisht atë familje, jo sfidë mes njëri-tjetrit. Unë s’kam pse pajtohem me të (Noizyn), siç kishin shkruar mediat. As nuk pajtohemi, as nuk konfliktohemi. Thjesht siç kemi qenë prej vitesh, kur jemi zënë adoleshentë, unë në punë time ai në punë të vet. Por kemi respekt për familjet e njëri-tjetrit. Ne nuk bëhemi kurrë për muzikë. Kaq!”- tha Stresi./iconstyle.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pas sherrit të bujshëm, Fationi LARGOHET nga ‘Përputhen’ dhe bën deklaratën BOMBË: ‘Janë bërë dashnorë me njëri-tjetrin…’ 0 7

Fation Kuqari u përfshi në një debat të ashpër në puntatën e ditës së hënë të “Përputhen”. Ai dhe Erisi, djali i ri që i është bashkuar programit, nuk i kursyen të sharat dhe ofendimet ndaj njëri-tjetrit.

Menjëherë pas sherrit, Fationi ka deklaruar largimin e tij nga “Përputhen”. Me anë të një statusi të gjatë në Instastory, ai ka njoftuar se nuk do të jetë më pjesë e programit.

“Me gjithë respektin ndaj produksionit dhe autores ju njoftoj se do largohem nga “Përputhen”. Kjo për shkak se nuk mund të bëhem dot pjesë e gjithë intrigave, mashtrimeve, viktimizimeve, lotëve të krokodilit dhe dyfytyrësisë që tjetër janë dhe tjetër hiqen para publikut. Këto ditë më kanë ardhur shumë mesazhe ku më pyesin apo më kritikojnë që dal nga vetja apo për zërin tim të lartë, dua t’iu them që Fationi del nga vetja kur sheh hipokrizi me kamera fikur, kur të gjithë e dinë për çfarë flet Fationi por kur ndizen kamerat të fryjn dhe thonë “Thuaje po je burrë” ose “Hë thuaje se je mësuar me sulme”. Ka pasur disa puntata që jam penduar që ka degraduar situata, jo për ata që janë atje, po për familjen që më ndjek apo për këdo që ka pasur simpati për mua. Por këto puntatat e fundit nuk më pëlqejnë as mua, kam dalë shumë nga vetja, jo se kanë ndryshuar gjëra por jam lodhur me këtë hipokrizi, viktimizim, mashtrim dhe intriga nga konkurrentët, ndaj del Fationi nga vetja se sheh atë që nuk e shihni dot ju dhe nuk bëhet dot pjesë e tyre. Dal nga vetja se e dinë pikën time të dobët që nuk shtirem dot dhe bëjnë aleancë për të më sulmuar sepse vetëm kështu marrin vëmendje nga publiku. Janë bërë motra e vëllezër dhe dashnorë me njëri-tjetrin, por këto nuk shihen nga ju dhe produksioni, shihen nga unë ndaj reagoj aq keq për gjëra të vogla në dukje”, ka shkruar Fationi mes të tjerash. Ai e ka mbyllur duke i kërkuar falje produksionit, autores, Arjan Konomit, Bora Zemanit dhe publikut.

-640-0-6005d8afa42e7.jpg

E patë? Ndërhyn produksioni në studio! Plas sherri mes Fationit dhe djalit të ri, zbuloni ARSYEN! 0 7

Një situatë e pazakonte është krijuar në puntatën e sotme në “PërPuthen”, ku Fationi dhe Erisi, djali i ri që i është bashkuar emisionit, u përfshinë në një konflikt.

Gjithçka nisi pasi Lediana kërkoi të largohej nga emisioni, ndërsa Erisi mori fjalën, duke thënë se shkak për këtë janë bërë pikërisht ofendimet dhe injorimet që ajo ka marrë nga konkurrentët e tjerë, duke përmendur Melisën.

Por ai u kundërshtua nga Fationi dhe mes tyre nisi një debat i fortë.

Por në një moment, Fationi u ngrit nga vendi dhe shkoi në drejtim të Erisit, ndërsa të gjithë djemtë e tjerë u ngritën për të mos i lënë ata që të përfshiheshin në një konflikt fizik, ndërsa transmetimi u ndërpre.

Sherri agravoi aq shumë sa u desh edhe produksioni të ndërhynte në studio, siç mund ta shihni në foton më poshtë.

640-0-6005c80a2afb6.png