Horror në Angli, djali qëllon mbi 100 herë me thikë nënën e tij, telefonon policinë: Më sillni një çantë…! 0 43

Një ngjarje shokuese raportohet nga Britania e Madhe, ku një nxënës vrau nënën e tij pasi e goditi me thikë 118 herë dhe më pas thirri policinë dhe u kërkoi “të sillnin një çantë trupi”, shkruajnë mediat britanike.

Rowan Thompson ishte 17 vjeç kur sulmoi dhe vrau nënën e tij, Joanna Thompson, në shtëpinë e tyre në fshat, sapo ishin kthyer nga vrapimi i mëngjesit.

Sipas raportit policor djali e goditi me thikë 38 herë në ballë, 64 herë në qafë dhe 16 herë në krah. Ngjarja ka ndodhur me 1 korrik të vitit të kaluar.

Më pas, krejt i qetë, ai telefonoi policinë: “Unë sapo kam vrarë mamanë time”.

 

 

Në tetor, Thompson u gjet i vdekur në moshën 18 vjeçare, ndërsa ishte në paraburgim në një institucion të shëndetit mendor.

 

 

 

(BallikanWeb)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Princ Harry mbërrin në Angli për varrimin gjyshit të tij, por pa Meghan Markle 0 8

Princi Harry është kthyer në Britaninë e Madhe për të marrë pjesë në varrimin e gjyshit të tij, Princit Philip i cili ka vdekur të premten në moshën 99-vjeçare.

Revista “People” ka konfirmuar se Harry ka arritur të dielën nga Kalifornia, ku po jeton me bashkëshorten Meghan Markle dhe djalin e tyre dy vjeçar, Archie.Rikthimi i princit 36-vjeçar në vendin e lindjes është bërë për herë të parë pas një viti.

Kjo po ashtu do të jetë hera e parë që ai do të takohet me anëtarët e familjes së tij pas krizës së shkaktuar nga deklaratat e Meghan në intervistën me Oprah Winfrey, lidhur me familjen mbretërore.

Ndërkohë, Meghan nuk do të marrë pjesën në varrimin e Princit Philip pasi që mjeku e ka këshilluar që të mos udhëtojë për shkak të gjendjes së saj me shtatzëninë.

Mësohet se ajo do të lindë fëmijën e saj në sjellë në jetë, fund të kësaj pranvere, një vajzë.Varrimi i Princit Philip do të bëhet të shtunën e ardhshme me praninë e vetëm rrethit të ngushtë të familjarëve, për shkak të pandemisë me COVID-19.

 

 

 

“Çfarë ka barku nxjerr Facebook-u”, Rama publikon lapsusin e Berishës: Shumica e shqiptarëve votojnë PS-në 0 8

Kryeministri Edi Rama, përmes një statusi në “Instagram” ka publikuar një gabim ortografik nga ana e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Berisha ka shpërndarë një postim të Tritan Shehut, ku ka një lapsus, e ku shkruhet se “shumica e shqiptarëve do të votojnë PS-në”.

foto galeri

Në lidhje me këtë gafë të ish-kreut të qeverisë, Rama shprehet: “Çfarë ka barku, nxjerr Facebook-u”.