Horoskopi për ditën e sotme, 9 nëntor 2020 0 70

Dashi
Të përballeni me vështirësi por nëse zmadhoni rëndësinë e tyre mund të dobësojë vendosmërinë tuaj në plane afatgjata. Do të jeni në qendër të vëmendjes gjatë një takimi me miqtë sot. Sa i përket lidhjes në çift, do të ndiheni njësoj si partneri/partnerja juaj duke e kuptuar se jeni të dashuruar.
Demi
Ruani interesat tuaja kur keni të bëni me miq, bashkëpunëtorë biznesi dhe të afërm, pasi ata mund të mos jenë të vëmendshëm për nevojat tuaja. Ekziston mundësia e së një aksidenti, ndaj tregohuni vigjilent gjatë gjithë kohës. Pritet të kaloni një mbrëmje mjaft të këndshme me partnerin/partneren tuaj.
Binjakët
Një trup dhe një mendje e fortë janë ndër kushtet kryesore për përparimin shpirtëror. Pas një kohe mjaft të gjatë, mund të jeni në gjendje të kompensoni gjumin e humbur. Më pas, do të ndiheni shumë të relaksuar dhe të gjallëruar.
Gaforrja
Një nga prindërit tuaj mund t’ju flasë gjatë sot për rëndësinë e kursimit të parave. Ka mundësi të nisni një lidhje të re dashurie, por mos jepni shumë informacion lidhur me këtë. Kalimi i kohës me miqtë do të jetë mënyra më e mirë për të çliruar veten nga çdo ndjenjë vetmie.
Luani
Sigurohuni që të keni një dietë të ekuilibruar, për të pasur një fizik sa më të mirë. Kontrolloni tendencën tuaj për të shpenzuar shumë kohë dhe para për tu argëtuar. Do të përballeni me probleme në jetën tuaj në çift dhe madje edhe marrja e një dhuratë të çmuar nuk do të kompensojë zhgënjimin.
Virgjëresha
Problemet e lidhura me shëndetin mund të sjellin shqetësime. Dikush me plane dhe ide të mëdha do t’ju tërheqë vëmendjen. Fëmijët mund t’ju zhgënjejë, pasi nuk do të arrijnë të përmbushin pritshmëritë tuaja.
Peshorja
Bëni kujdes me konsumimin e kafeinës. Konsumimi i tepërt i gjithçkaje gjithmonë mund të shkaktojë probleme. Të afërmit do të jenë të gatshëm t’ju ndihmojnë me një problem që mund të përballeni sot. Ndikimet romantike në jetën tuaj do të jenë të forta sot.
Akrepi
Njerëzit përreth jush do t’ju ngrenë moralin dhe do t’ju bëjnë të jeni në humor të mirë. Investimet në pasuri të paluajtshme do të jenë fitimprurëse. Fëmijët do të kërkojnë më shumë vëmendje nga ju, por gjithashtu do të jenë mbështetës dhe të kujdesshëm.
Shigjetari
Mos i impononi mendimin tuaj të tjerëve, pasi kjo do të çojë vetëm në argumente të panevojshme. Mos u dorëzoni para kërkesave të partnerit/partneres suaj. Ka gjasa të ndiheni të fyer nga sjellja e vrazhdë e bashkëshortit/bashkëshortes suaj.
Bricjapi
Sjellja juaj pozitive do të jetë si bekim për ju. Ekziston mundësia që të përmirësoni ndjeshëm gjendjen tuaj financiare. Familjarët e moshuar ka gjasa t’ju bëjnë disa kërkesa të paarsyeshme sot.
Ujori
Bëni kujdes me ato çfarë thoni në shtëpi, pasi mund t’ju krijohen probleme. Dyshimet e panevojshme mund të prishin një marrëdhënie në jetën tuaj personale. Sportet janë një pjesë e rëndësishme e jetës, por mos lejoni të dominojë jetën tuaj në një masë të tillë që të fillojë t’ju ndikojë në profesion.
Peshqit
Shmangni gjithçka që mund t’ju lodhë mendërisht ose fizikisht. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen duke ju bërë të shijoni një stabilitet relativ financiar. Përqendrimi në nevojat e familjes suaj duhet të jetë prioritet për ju sot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Meta uron Fiter Bajramin nga KMSH: Sakrifica e besimtarëve myslimanë të na frymëzojë për një shoqëri më të drejtë e njerëzore! 0 7

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një vizitë në Komunitetin Mysliman të Shqipërisë, prej ku ka uruar festën e Fiter Bajramit për të gjithë besimtarët, por edhe për të gjithë qytetarët shqiptarë.

Meta është shprehur, në një prononcim për media pas vizitës në KMSH, se sakrificat e besimtarëve myslimanë duhet të frymëzojnë të gjithë qytetarët për një shoqëri më solidare, më të drejtë e më të bashkuar.

“Ishte kënaqësi për të uruar sot vëllezërit e komitetit tonë mysliman me rastin e festës së Fiter Bajramit, duke uruar të gjithë besimtarët, por edhe qytetarët shqiptarë, për të vlerësuar sakrificat e tyre, sidomos gjatë kësaj periudhe të vështirë, edhe për shkak të pandemisë. Shprehim mirënjohje edhe për ndihmat që ata kanë dhënë për të sëmurët, të varfrit. Urojmë që këto sakrifica të na frymëzojnë të gjithëve për një shoqëri më solidare, më të drejtë, më njerëzore, më të bashkuar dhe më në paqe”, tha Meta.

I pyetur nga gazetarët nëse do të paraqitet në seancën dëgjimore në Komisionin Hetimor për shkarkimin e tij, Meta u përgjigj shkurtër: “Vazhdojmë festën dhe mbarësi e gëzim të gjithëve”.

Kryeministri Kurti uron Fiter Bajramin: Reflektimet nga ky muaj të na shoqërojnë përgjatë vitit, të shumëfishojmë lumturinë! 0 4

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar Fitër Bajrami, duke thënë se mbarësia e kësaj dite le të vulos besimin se çdoherë mund të japim më shumë sesa që marrim.

“Në mesin e begative të festës së Bajramit le t’i kujtojmë kufizimet e përjetuara gjatë Ramazanit, ashtu që reflektimet nga ky muaj të na shoqërojnë përgjatë gjithë vitit. Në këtë ditë feste, le të shumëfishojmë lumturinë duke e ndarë me të tjerët, duke uruar më të mirat për njëri-tjetrin dhe duke u kujdesur për shëndetin e njëri-tjetrit”, ka shkruar Kurti.

Kurti ka shtuar se kjo festë qoftë gëzim për të gjithë.

“Qofshin zemrat tuaja gjithmonë burim shprese! Qoftë kjo festë gëzim për të gjithë”, ka shkruar Kurti.