Horoskopi për ditën e sotme, 9 nëntor 2020 0 38

Dashi
Të përballeni me vështirësi por nëse zmadhoni rëndësinë e tyre mund të dobësojë vendosmërinë tuaj në plane afatgjata. Do të jeni në qendër të vëmendjes gjatë një takimi me miqtë sot. Sa i përket lidhjes në çift, do të ndiheni njësoj si partneri/partnerja juaj duke e kuptuar se jeni të dashuruar.
Demi
Ruani interesat tuaja kur keni të bëni me miq, bashkëpunëtorë biznesi dhe të afërm, pasi ata mund të mos jenë të vëmendshëm për nevojat tuaja. Ekziston mundësia e së një aksidenti, ndaj tregohuni vigjilent gjatë gjithë kohës. Pritet të kaloni një mbrëmje mjaft të këndshme me partnerin/partneren tuaj.
Binjakët
Një trup dhe një mendje e fortë janë ndër kushtet kryesore për përparimin shpirtëror. Pas një kohe mjaft të gjatë, mund të jeni në gjendje të kompensoni gjumin e humbur. Më pas, do të ndiheni shumë të relaksuar dhe të gjallëruar.
Gaforrja
Një nga prindërit tuaj mund t’ju flasë gjatë sot për rëndësinë e kursimit të parave. Ka mundësi të nisni një lidhje të re dashurie, por mos jepni shumë informacion lidhur me këtë. Kalimi i kohës me miqtë do të jetë mënyra më e mirë për të çliruar veten nga çdo ndjenjë vetmie.
Luani
Sigurohuni që të keni një dietë të ekuilibruar, për të pasur një fizik sa më të mirë. Kontrolloni tendencën tuaj për të shpenzuar shumë kohë dhe para për tu argëtuar. Do të përballeni me probleme në jetën tuaj në çift dhe madje edhe marrja e një dhuratë të çmuar nuk do të kompensojë zhgënjimin.
Virgjëresha
Problemet e lidhura me shëndetin mund të sjellin shqetësime. Dikush me plane dhe ide të mëdha do t’ju tërheqë vëmendjen. Fëmijët mund t’ju zhgënjejë, pasi nuk do të arrijnë të përmbushin pritshmëritë tuaja.
Peshorja
Bëni kujdes me konsumimin e kafeinës. Konsumimi i tepërt i gjithçkaje gjithmonë mund të shkaktojë probleme. Të afërmit do të jenë të gatshëm t’ju ndihmojnë me një problem që mund të përballeni sot. Ndikimet romantike në jetën tuaj do të jenë të forta sot.
Akrepi
Njerëzit përreth jush do t’ju ngrenë moralin dhe do t’ju bëjnë të jeni në humor të mirë. Investimet në pasuri të paluajtshme do të jenë fitimprurëse. Fëmijët do të kërkojnë më shumë vëmendje nga ju, por gjithashtu do të jenë mbështetës dhe të kujdesshëm.
Shigjetari
Mos i impononi mendimin tuaj të tjerëve, pasi kjo do të çojë vetëm në argumente të panevojshme. Mos u dorëzoni para kërkesave të partnerit/partneres suaj. Ka gjasa të ndiheni të fyer nga sjellja e vrazhdë e bashkëshortit/bashkëshortes suaj.
Bricjapi
Sjellja juaj pozitive do të jetë si bekim për ju. Ekziston mundësia që të përmirësoni ndjeshëm gjendjen tuaj financiare. Familjarët e moshuar ka gjasa t’ju bëjnë disa kërkesa të paarsyeshme sot.
Ujori
Bëni kujdes me ato çfarë thoni në shtëpi, pasi mund t’ju krijohen probleme. Dyshimet e panevojshme mund të prishin një marrëdhënie në jetën tuaj personale. Sportet janë një pjesë e rëndësishme e jetës, por mos lejoni të dominojë jetën tuaj në një masë të tillë që të fillojë t’ju ndikojë në profesion.
Peshqit
Shmangni gjithçka që mund t’ju lodhë mendërisht ose fizikisht. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen duke ju bërë të shijoni një stabilitet relativ financiar. Përqendrimi në nevojat e familjes suaj duhet të jetë prioritet për ju sot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

S’kanë fund largimet nga strukturat e LSI-së, jep dorëheqjen kryetari i Vaqarrit, koordinator i Tiranës: Ndihem i fyer nga mosmirënjohja dhe arroganca që kam marrë në këmbim 0 8

Vazhdojnë largimet nga strukturat e LSI, me drejtuesit që japin dorëheqjen pasi shprehen të pakënaqur për ato çfarë kanë marrë në këmbim për kontirbutin e dhënë.

127166988_860994141341944_722352697371602246_n_1.jpg

Pas largimit të kryetarit të LSI në Laprakë Gentian Arapaj dhe kreut të LRI Qamil Nureci, së fundmi është larguar edhe ish-kryetari i LSI në Vaqarr, koordinator i qarkut të Tiranës, Olger Sanxhaku.

Sanxhaku ishte pjesë e strukturave të LSI që prej 15 vitesh, duke e filluar si anëtar në vitin 2006, kryetar i njësisë administrative Vaqarr në 2017 dhe duke e përfunduar në vitin 2020 si koordinator i qarkut të Tiranës.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Sanxhaku shprehet se kontributi i tij në këtë parti nuk është vlerësuar, ndërsa shton se në këmbim të gjithçkaje ka marrë vetëm mosmirënjohje dhe arrogancë.

Kryetari i LSI-së ‘tradhton’ Monika Kryemadhin: Jap dorëheqjen! Ndihem i fyer! 0 10

Kryetari i LSI-së në Laprakë Gentian Arapi, ka dhënë dorëheqjen dy ditë më parë nga partia e Monika Kryemadhit. Për 6 vite shkuan ai kjo njësi mori rezultate të paarritura më parë, por besimi i tij, i familjarëve dhe i gjithë njerëzve që e mbështetën u thye përballë arrogancës.

“Ashtu siç kam njoftuar edhe strukturat e mia më të afërta ju bëj me dije se nga ky moment nuk do te jem më pjesë e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe as Kryetar i LSI njësia 11 Laprakë. Jap dorëheqjen time me bindjen se ajo qe na bashkon është puna dhe Mirënjohja minimale që na motivon të ecim përpara dhe ato qe na ndajnë janë parimet mbi të cilat ngrihet një punë dhe realizohet një kontribut dhe mosmirënjohja”, – shkruan Arapi ndër të tjera.

“Me shumë përkushtim dhe besim përgjatë këtyre 6 viteve kam dhënë kontributin tim në strukturat e LSI së Laprakës. Jam njohur me shumë anëtarë të vjetër dhe të rinj që ashtu sikur unë kanë dhënë shpirtin në ngritjen e këtyre strukturave dhe kanë punuar pa interes krah meje duke më besuar për një të ardhme më të mirë të këtij komuniteti.

I jam mirënjohës secilit prej jush për punën dhe vendosmërinë që keni treguar në fushatat që kemi bashkëudhëhequr dhe ju falenderoj përzemërsisht që keni besuar tek Genti.

Në të dy fushatat e zhvilluara, LSI Njësia 11 Laprakë, ka marrë rezultate të paarritura më parë dhe secili prej nesh është i vetëdijshëm për punën e palodhur, angazhimin natë e ditë dhe përkushtimin tonë për të qenë gjithmonë të gatshëm për të mbushur sheshe dhe salla për të dalë ballëhapur ndaj kauzave tona.

Ndihem i fyer që mesa duket gjithë kjo punë dhe ky angazhim i painteres i imi personal, i familjarëve të mi dhe i të gjithë njerëzve që më kanë mbështetur, i secilit prej jush, thyhet përballë një arrogance të pakuptimtë.

Ashtu siç kam njoftuar edhe strukturat e mia më të afërta ju bëj me dije se nga ky moment nuk do te jem më pjesë e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe as Kryetar i LSI njësia 11 Laprakë. Jap dorëheqjen time me bindjen se ajo qe na bashkon është puna dhe Mirënjohja minimale që na motivon të ecim përpara dhe ato qe na ndajnë janë parimet mbi të cilat ngrihet një punë dhe realizohet një kontribut dhe mosmirënjohja.

Sigurisht që si individ nuk jam rritur në LSI, por kam njohur shumë të rinj që angazhimin e tyre të parë e kanë besuar tek ne dhe për ju që më njihni dhe keni dëgjuar për mua ju them se me keni përsëri pranë jush për çdo shqetësim apo gëzim tuajin.

Mirënjohja dhe respekti im për ju të dashur simpatizantë, për punën tuaj, përkushtimin dhe mbështetjen që me keni dhënë ndër vite nuk do të zbehet asnjëherë, pasi në fund, ajo çfarë mbetet është njeriu dhe jo ambicia për pushtet.

Me respekt Genti!”, – shkruan ai në rrjetet sociale./lajme.al