Horoskopi për ditën e sotme, 8 nëntor 2020 0 27

Dashi

Edhe nëse jeni në humor të mirë, duhet të përpiqeni t’i mbani private të gjitha gjërat tuaja personale sot. Nuk është një ditë e shkëlqyeshme për biseda te hapura sepse mund të keqkuptoheni.

Demi

Sot mund ta gjeni veten të përfshire në ndonjë mosmarrëveshje ose keqkuptim me një person të cilin e keni mik. Mos dilni në supozime të nxituara, por mund të kërkoni që të kuptoni më mirë problemet në të cilat po kalon ai.

Binjaket

Eshtë koha të bëheni plotësisht flirtues sot. Kontaktet përmes shikimit mund t’ju kthehen pozitivisht sot. Për fat të mirë, nuk ka kohë më të mirë sesa sot për të kaluar në një nivel tjetër në aspektin sentimental.

Gaforrja

Sot është një ditë e shkëlqyeshme për të tronditur botën tuaj dhe për të dalë nga zona juaj e rehatshme e komoditetit. Sensi juaj i humorit përputhet me njerëzit të cilët keni përreth. Hapni veten për një mënyrë të re të të menduarit.

Luani

Ju ndani qëllime të përbashkëta me një person shumë të rëndësishëm dhe duhet t’i bëni të ditur se mund të mbështeten tek ju. Bëni të ditur se ju jeni në ekipin e tyre, gati të hidheni dhe të hyni në punë sa herë që ju nevojitet.

Virgjeresha

Një nga miqtë tuaj po sillet keq, dhe nuk do të dëgjojë këshillat e tua të arsyeshme sot. Mund të jetë koha që ta lësh këtë person të ndjekë rrugën e tij dhe të kuptojë vetë se deri ku mund të shkojë. Në dashuri sot mund të merrni disa sinjale pozitive.

Peshorja

Për të kuptuar problemin tuaj të fundit, gjeni një person tjetër me të cilin mund të ndani konfuzionin tuaj. Një bashkëpunëtor mund të jetë zgjidhja më e mirë, sepse ata mund të jenë më objektivë sesa mund të jetë në gjendje një i dashur ose një mik i ngushtë. Ato mund t’ju japin një këndvështrim tjetër.

Akrepi

Para se të përfshiheni në ndonjë gjë të re sot, merrni pak kohë për t’u siguruar që e dini se çfarë po bëni. Lexoni udhëzimet dhe mos harroni qëllimin kryesor. Bëni ndonjë pyetje për të cilën jeni i paqartë.

Shigjetari

Nëse mund të jeni më fleksibël, mund të jeni më të fuqishëm. Refuzimi për të lëvizur nga pozicioni juaj ose për të lëvizur orarin tuaj ju mbyll për shumë gjëra dhe mund t’ju japë një reputacion të keq. Largohuni nga gjërat që ju ngatërrojnë ose ju zhgënjejnë.

Bricjapi

Gjithçka që ju duhet të bëni kur të përballeni me një sfidë sot është përqendrimi! Mbani vëmendjen tek topi dhe do të jeni i sigurt për të fituar. Në dashuri gjasat janë që të njihni një person shumë interesant.

Ujori

Nuk është një ditë e mirë për të bërë lëvizje të mëdha. Kjo gjë këshillohet edhe në aspektin profesional. Nëse nuk keni ide të qarta për destinacionin tuaj, atëherë prisni për një aspekt më të mirë astrologjik.

Peshqit

Largoni çdo ndjenjë negative përmes ushtrimeve fizike. Mbushni trurin dhe trupin me oksigjen dhe do të ndiheni në mënyrë të përsosur. Gjendja ekonomike do të vijë duke u përmirësuar sot. /B.W

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rita Ora nis hetimin: ‘Kush më spiunoi për festën e ditëlindjes? 0 5

Rita Ora ka nisur një hetim për të zbuluar se kush e spiunoi për festën e saj të 30-vjetorit të ditëlindjes.

Sipas Daily Mail, këngëtarja dyshon se një nga miqtë e saj informoi shtypin dhe policinë për grumbullimin e saj të paligjshëm në restorantin ‘Casa Cruz’ në lagjen Notting Hill të Londrës, të shtunën, ndërsa Mbretëria e Bashkuar ishte në izolim.

Ylli i muzikës pop tashmë ka rënë dakord të paguajë një gjobë prej 10,000 funtesh dhe të kërkojë ndjesë të madhe për thyerjen e rregullave anticovid në organizimin e një eventi me një grup të madh njerëzish.

Kensington dhe Këshilli i Chelsea-t kanë konfirmuar gjithashtu se po hetojnë shkeljen e pretenduar.

“Ajo tani po harton një plan loje dhe po vendos kurthe në një përpjekje për të ekspozuar sinjalizuesin, siç bëri Coleen në dramën ‘Wagatha Christie’”, tregoi një burim i besueshëm sipas medias së huaj.

Fillimisht festa e Ritës u raportua se përfshinte 30 persona, por burimet më vonë e theksuan atë si një mbrëmje me vetëm rreth shtatë persona.

Cara dhe Poppy Delevingne si dhe ylli i Revistës “TOWIE”, Vas Morgan, 31 vjeç dhe motra e Ritës, Elena, 32 vjeç, ishin të gjithë në foto të festës. Gjatë natës, oficerët e policisë u fotografuan jashtë në restorant ndërsa hidhnin sytë në dritare dhe përpiqeshin të hapnin një derë metalike.

Oficerët u panë gjithashtu jashtë shtëpisë së Rita Orës në Londër dhe restorantin ‘Casa Cruz’ të nesërmen. Ajo kërkoi falje përmes një shkrimi në Instagram, për thyerjen e rregullave të pandemisë.

ri3.jpg

Fotoja prekëse që bën xhiron e rrjeteve, mjeku përqafon pacientin e moshuar me Covid 0 5

Ka bërë xhiron e rrjeteve fotoja ku shihet një mjek nga Teksasi, i ndodhur prej kohësh në vijën e parë të frontit kundër pandemisë, teksa përqafon në ditën e Falënderimeve një pacient të moshuar me Covid 19.

Dr. Joseph Varon, shefi  i United Memorial Medical Center në Houston, i tha CNN se kishte punuar 256 ditë pa ndalim deri tani dhe është i frustruar nga numri i lartë i njerëzve të shtruar në spital.

Ai ka shpjeguar edhe foton prekëse ku shihet duke përqafuar një të moshuar, teksa tha se pacientët po vuajn edhe nga virusi dhe nga izolimi.

“Ndërsa po hyj brenda njësisë time, unë pash që një pacient i moshuar po përpiqej të dalë nga dhoma dhe po qante. Kështu që, i afrohem dhe i them ‘pse po qan’ dhe burri thotë, ‘Unë dua të jem me gruan time’.  Kështu që, unë vetëm e kapa, e mbaj, e përqafova dhe nuk e dija se po fotografohesha në atë kohë,” ka shpejguar mjeku.

Ndër të tjera mjeku i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të ndihmojnë në parandalimin e përhahapjes së koronavirusit, duke respektuar rregullat anti-Covid.