Horoskopi për ditën e sotme, 7 nëntor 2020 0 89

Dashi

Udhëtimet për kënaqësi dhe takimet shoqërore do t’ju bëjnë të ndiheni të relaksuar dhe të lumtur. Ata që kërkojnë siguri emocionale do të gjejnë mbështetje nga një person i moshuar. Bëni kujdes, tregoni mençuri dhe durim teksa diskutoni me disa kolegë në punë.

Demi

Vullneti dhe pasioni do t’ju nxisin për gjëra më të mëdha. Sot do të jeni në gjendje të kurseni një shumë të mirë parash. Partneri/partnerja juaj do të jenë në humor të mirë sot, dhe kjo do të ndikojë pozitivisht edhe te ju.

Binjakët

Planifikoni një surprizë për partnerin/en tuaj dhe bëjeni këtë një ditë më të bukur dhe të paharrueshme. Familja juaj do të ndajë shumë probleme me ju sot, por ju do të qëndroni në botën tuaj. Sot do të ndjeni një lidhje emocionale më të fortë se kurrë me partnerin.

Gaforrja

Natyra ju ka dhuruar shumë besim dhe një intelekt të mprehtë. Shfrytëzojeni këtë sa më shumë të mundeni. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të lehtësojë atmosferën në shtëpi. Mund të ndryshoni krejtësisht mendim sot për dikë që aktualisht ju duket i bezdisshëm.

Luani

Presionet e punës dhe të shtëpisë mund t’ju bëjnë nervozë. Sot në vend që të rrini ulur, më mirë përfshihuni në diçka, e cila do të përmirësojë gjendjen tuaj emocionale. Një mik i ngushtë do të përpiqet maksimalisht t’ju ngrejë humorin.

Virgjëresha

Tensionet në lidhje me punën do të dominojnë në mendjen tuaj, duke ju lënë pak kohë për familjen dhe miqtë. Dikush nga e kaluara ka gjasa t’ju kontaktojë dhe ta bëjë këtë një ditë të paharrueshme. Bashkëshorti/ja juaj mund të dyshojë në besnikërinë tuaj.

Peshorja

Niveli juaj i energjisë do të jetë i lartë. Ndihma e dikujt do t’ju ndihmojë të fitoni më shumë para. E vetmja gjë që ju nevojitet është të besoni më shumë në veten tuaj.

Akrepi

Mund të keni shumë përgjegjësi mbi supe, por përpiquni të qetësoheni dhe të qartësoheni, në mënyrë që të arrini në vendimet e duhura. Do të krijoni miqësi të reja nëse përfshiheni në aktivitete në grup. Personat e kësaj shenje që merren me biznes, mund ta shfrytëzojnë këtë ditë më së miri për të negociuar marrëveshje të reja me klientë. Bashkëshorti/ja juaj mund të irritohet me ju, pasi mund të keni harruar të ndani diçka me të.

Shigjetari

Një mik mund të vërë në provë tolerancën tuaj. Bëni kujdes të mos shkelni vlerat tuaja dhe të jeni racionalë në çdo vendim. Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, prandaj kontrolloni situatën tuaj financiare dhe kufizoni shpenzimet.

Bricjapi

Do të jeni plot shpresë dhe do të keni synime të reja. Planifikoni diçka të veçantë me të afërmit tuaj. Ata do ta vlerësojnë gjestin. Sot, do ta kuptoni që dashuria pushton gjithçka.

Ujori

Ekziston mundësia të keni një përmirësim të dukshëm të gjendjes suaj financiare. Romanca do të jetë emocionuese, prandaj kontaktoni personin që doni. Regjistrohuni në programe afatshkurtra, të cilat do t’ju ndihmojnë të mësoni teknologjitë më të fundit.

Peshqit

Ju mund të ndiheni paksa të brishtë emocionalisht, ndaj bëni kujdes se si ndërveproni dhe silleni me të tjerët. Ata që kanë shpenzuar shumë para së fundmi, duhet të kuptojnë vlerën e kursimit. Mund t’ju shfaqen probleme në vendin e punës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Stacioni i ri, Kina dërgon raketën me 3 astronautë në hapësirë 0 12

Kina me sukses ka dërguar një raketë në hapësirë për të kompletuar stacionin e ri hapësinor.

Raketa kishte 3 astronautë teksa ekuipazhi do të dërgohet në modulin kryesor të stacionit të planifikuar Tangong që është në ndërtim e sipër.

Ajo ndodhet në një orbitë të ulët të Tokës teksa ekuipazhi do të qëndrojë për 3 muaj në hapësirë.

Misioni i quajtur Shenzhou-12 është i pari i Kinës me ekuipazh nga 11 në total që ka dërguar për stacionin e ri hapësinor.

Zgjidh njërin yll dhe kupto nëse do të bëhet realitet ëndrra jote 0 10

Shihni imazhin dhe pastaj zgjidhni një nga yjet që ju tërheq më shumë. Zgjedhja juaj do të zbulojë nëse ëndrra që keni do të bëhet realitet apo jo.

Nëse keni zgjedhur:

Nr.1

Arma juaj kryesore është besimi. Nëse doni diçka, luftoni deri në fund. Jeni të vendosur dhe gjithmonë plot ide të shkëlqyera. Gjithmonë i pranoni sfidat pa menduar shumë për to. Kur gjërat bëhen të vështira, mund të mendoni të hiqni dorë, por ndiheni të mbingarkuar dhe vazhdoni të luftoni.

Edhe nëse në jetën tuaj ndodhin gjëra negative, gjithmonë përpiqeni ta shfrytëzoni në maksimum dhe të keni sukses. Pozitiviteti juaj ju çon atje ku askush tjetër nuk mundet. Fuqia e mendjes suaj është një nga atributet më të mira që keni. Prandaj, dëshira juaj do të realizohet së shpejti.

 

Nr.2

Jeni një person karizmatik, i fortë dhe krijues. E dini shumë mirë që nëse doni të arrini diçka, duhet të bëni përpjekje. Mos u dorëzoni dhe do të merrni atë që doni. Thjesht, duhet të prisni pak. Ju mund t’i bëni ëndrrat realitet, sepse nuk dorëzoheni lehtë. Prisni edhe pak dhe dhurata e fatit për ju do të tejkalojë të gjitha pritshmëritë që keni.

Nr.3

Nëse vërtet dëshironi që ëndrra t’ju realizohet, duhet të përpiqeni për ta realizuar. Edhe pse ndonjëherë mund të jeni të brishtë, të gjithë vështirësitë që mund t’ju dalin para mund t’i kapërceni.

Fati dëshiron të shohë nëse ju e meritoni këtë dhuratë, prandaj duhet të vazhdoni të punoni që t’ia vërtetoni këtë gjë. Suksesi ju pret!