Horoskopi për ditën e sotme, 6 nëntor 2020 0 87

Dashi

Kjo do të jetë një ditë kur do të jeni në gjendje të relaksoheni. Ndihma nga ana e vëllait apo motrës do të sjellë përfitime monetare për ju. Udhëtimi do të sjellë një lidhje të re romantike për beqarët e kësaj shenje.

Demi

Do të jetë një ditë kur do të jeni në gjendje të relaksoheni. Nuk përjashtohet mundësia e një udhëtimi shumë interesant. Ka gjasa të kaloni një mbrëmje vërtet të mrekullueshme me partnerin/partneren tuaj.

Binjakët

Mos u varni nga fati, por përpiquni të ecni më shumë profesionalisht. Ju duhet të rifilloni ushtrimet fizike dhe të bëni gjëra që do të jenë të mira për shëndetin tuaj. Dikush që i besoni mund të mos ju tregojë të gjithë të vërtetën për një çështje të rëndësishme.

Gaforrja

Merrini gjërat më me sportivitet. Mos e kritikoni partnerin/partneren tuaj edhe për gjërat më të vogla. Kjo vetëm do të sillte probleme në marrëdhënien tuaj.

Luani

Shmangni sjelljen impulsive ose kokëfortë në marrëdhëniet shoqërore. Ekziston mundësia të bini në dashuri me shikim të parë. Sa i përket aspektit financiar, nuk parashikohen ndryshime.

Virgjëresha

Duhet të relaksoheni dhe të përpiqeni të gjeni lumturinë mes miqve të ngushtë dhe anëtarëve të familjes. Një anëtar i familjes suaj do të irritohet shumë me veprimet tuaja sot. Partneri/partnerja juaj do të jetë shumë në humor sot.

Peshorja

Sot, do të keni kohë të lirë në duart tuaja dhe duhet ta përdorni për t’u çlodhur ose për të medituar. Kjo do t’ju ndihmojë të qëndroni të qetë. Pas një kohe të gjatë, do të keni kohë mjaftueshëm për të kaluar me partnerin tuaj.

Akrepi

Më në fund do të mund të shlyeni detyrimet e prapambetura. Do të jetë një ditë e mirë për të bërë plane për të ardhmen. Bëni kujdes të mos ndani biseda të rëndësishme me dikë që mund të njihni sot.

Shigjetari

Një udhëtim i shkurtër për të vizituar një mik apo të afërm, do të jetë një pushim relaksues nga rutina juaj e përditshme. Një ankesë që mund të keni në lidhje me marrëdhënien tuaj në çift, mund të zhduket. Mos prisni që gjërat të ndodhin vetë, dilni dhe kërkoni mundësi të reja.

Bricjapi

Fillojeni ditën me yoga dhe meditim. Kjo do t’ju vlejë të jeni energjikë gjatë gjithë ditës. Çdo neglizhencë nga ana juaj në vendin e punës ose në biznes mund të çojë në humbje financiare sot. Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm.

Ujori

Miqtë do t’ju prezantojnë me dikë të veçantë i cili do të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në mendimet tuaja. Personat e kësaj shenje që kanë interesa biznesi jashtë shtetit ka gjasa të përfitojnë financiarisht sot. Njohuritë dhe humori juaj i mirë do të bëjnë përshtypje për njerëzit rreth jush.

Peshqit

Një problem i vogël shëndetësor mund të prishë planet tuaja. Shmangni angazhimin në ndonjë ndërmarrje të re të përbashkët dhe kërkoni këshillën e njerëzve pranë jush, nëse është e nevojshme. Mësoni ta shfrytëzoni kohën tuaj të lirë në mënyrë efektive. Jeta juaj në çift do të jetë më e gjallë se asnjëherë./ B.W

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Meta uron Fiter Bajramin nga KMSH: Sakrifica e besimtarëve myslimanë të na frymëzojë për një shoqëri më të drejtë e njerëzore! 0 8

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një vizitë në Komunitetin Mysliman të Shqipërisë, prej ku ka uruar festën e Fiter Bajramit për të gjithë besimtarët, por edhe për të gjithë qytetarët shqiptarë.

Meta është shprehur, në një prononcim për media pas vizitës në KMSH, se sakrificat e besimtarëve myslimanë duhet të frymëzojnë të gjithë qytetarët për një shoqëri më solidare, më të drejtë e më të bashkuar.

“Ishte kënaqësi për të uruar sot vëllezërit e komitetit tonë mysliman me rastin e festës së Fiter Bajramit, duke uruar të gjithë besimtarët, por edhe qytetarët shqiptarë, për të vlerësuar sakrificat e tyre, sidomos gjatë kësaj periudhe të vështirë, edhe për shkak të pandemisë. Shprehim mirënjohje edhe për ndihmat që ata kanë dhënë për të sëmurët, të varfrit. Urojmë që këto sakrifica të na frymëzojnë të gjithëve për një shoqëri më solidare, më të drejtë, më njerëzore, më të bashkuar dhe më në paqe”, tha Meta.

I pyetur nga gazetarët nëse do të paraqitet në seancën dëgjimore në Komisionin Hetimor për shkarkimin e tij, Meta u përgjigj shkurtër: “Vazhdojmë festën dhe mbarësi e gëzim të gjithëve”.

Kryeministri Kurti uron Fiter Bajramin: Reflektimet nga ky muaj të na shoqërojnë përgjatë vitit, të shumëfishojmë lumturinë! 0 5

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar Fitër Bajrami, duke thënë se mbarësia e kësaj dite le të vulos besimin se çdoherë mund të japim më shumë sesa që marrim.

“Në mesin e begative të festës së Bajramit le t’i kujtojmë kufizimet e përjetuara gjatë Ramazanit, ashtu që reflektimet nga ky muaj të na shoqërojnë përgjatë gjithë vitit. Në këtë ditë feste, le të shumëfishojmë lumturinë duke e ndarë me të tjerët, duke uruar më të mirat për njëri-tjetrin dhe duke u kujdesur për shëndetin e njëri-tjetrit”, ka shkruar Kurti.

Kurti ka shtuar se kjo festë qoftë gëzim për të gjithë.

“Qofshin zemrat tuaja gjithmonë burim shprese! Qoftë kjo festë gëzim për të gjithë”, ka shkruar Kurti.