Horoskopi për ditën e sotme, 5 dhjetor 2020 0 41

Dashi

Do të realizoni një udhëtim shumë të këndshëm me miqtë tuaj. Kontrolloni sjelljen, pasi mund të mërzisni familjarët. Ka gjasa të nisni një marrëdhënie të re romantike. Do të kënaqeni pafund kur të përfundoni një projekt, të cilin e keni nisur shumë kohë më parë.

Demi

Do të përballeni me disa probleme që do t’ju shqetësojnë shumë. Bëni mirë të bëni pushim dhe të qetësoheni. Do të realizoni disa plane të rëndësishme, të cilat do t’ju sjellin mjaftueshëm të ardhura. Do të kaloni një ditë të mrekullueshme me bashkëshortin/en tuaj.

Binjakët

Nëse tregoheni neglizhentë, do të përballeni më pas me disa probleme. Duhet t’i kushtoni më shumë kohë vetes. Ambienti në punë do të ndryshojë, duke ju bërë të ndiheni shumë mirë.

Gaforrja

Do të ndiheni mirë nga mbështetja që do t’ju japin njerëzit përreth jush. Miqtë do t’ju ndriçojnë ditën, pasi do të planifikojnë diçka shumë interesante në mbrëmje. Dëgjoni këshillat e të tjerëve, nëse nuk doni të gaboni sot.

Luani

Është koha e duhur për t’u qetësuar. Meditimi dhe joga do t’ju ndihmojnë shumë për gjendjen tuaj psikologjike. Do të bëni mirë nëse vizitoni të afërmit tuaj. Është dita juaj me fat për të dërguar CV-në dhe për të aplikuar për një vend të ri pune.

Virgjëresha

Do të përfshiheni në një situatë që do t’ju sjellë të ardhura. Është koha e duhur që të ndryshoni sjelljen dominante në familje. Përkundrazi, duhet të flisni me familjarët dhe të ndani me ta shqetësimet tuaja.

Peshorja

Përpiquni të bëni sa më shumë ushtrime fizike, pasi do t’ju ndihmojnë të ndiheni mirë fizikisht dhe psikologjikisht. Partneri/ja juaj do të jetë i irrituar sot, gjë që do t’ju shqetësojë edhe ju. Pritshmëritë e mëdha në jetën bashkëshortore do t’ju çojnë drejt trishtimit.

Akrepi

Mos shpenzoni shumë kohë duke u përpjekur të impresiononi të tjerët. Mungesa e komunikimit me një person që ju e konsideroni të rëndësishëm, do t’ju mërzisë shumë. Është momenti për të kujtuar disa kohë të vjetra me miqtë tuaj.

Shigjetari

Do të përballeni me disa probleme shëndetësore. Do të fitoni mjaftueshëm para sot, por rritja e shpenzimeve do të bëjë të mos kurseni. Përpjekjet për të përmirësuar look-un do të rezultojnë të suksesshme.

Bricjapi

Vështirësitë me të cilat do të përballeni gjatë ditës së sotme, do t’ju bëjnë të ndiheni të dobët. Koha e duhur për të kryer disa transaksione financiare. Do të jeni pjesë e një projekti të madh që do të fitojë vlerësimin tuaj. Do të kryeni një bisedë romantike me bashkëshortin/en tuaj.

Ujori

Përpiquni të relaksoheni për të fituar energjinë e humbur. Duhet të kuptoni potencialin tuaj të vërtetë dhe të tregoni vullnet. Komunikoni sa më shumë me partnerin/en tuaj që të zgjidhni mosmarrëveshjet dhe ndryshimet mes jush.

Peshqit

Ndjekja e hobit tuaj do t’ju bëjë të relaksoheni. Do të kaloni një ditë të qetë me familjarët tuaj. Qëndroni larg thashethemeve dhe punoni për disa projekte të rëndësishme. Do të kaloni një ditë të këndshme me bashkëshortin/en tuaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U përfol se hyri mes Jenniferit dhe Alexit, flet për herë të parë Madison LeCroy 0 3

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez janë ndarë pas disa vitesh së bashku. Lajmin e konfirmuan vetë dyshja përmes një deklaratë për “Today”.

“Kemi kuptuar që shkojmë më mirë si miq dhe të tillë do të mbetemi. Do të vazhdojmë të punojmë bashkë dhe të mbështesim njëri-tjetrin në punët, bizneset dhe projektet tona. I urojmë më të mirën njëri-tjetrit dhe fëmijëve të secilit. Në shenjë respekti, komenti i vetëm që kemi për ju është faleminderit të gjithëve atyre që na kanë mbështetur me fjalët dhe mirësinë e tyre”, thanë ata.

Ndërkohë në rrjet kanë qarkulluar lajme se shkaku i ndarjes është bërë tradhtia nga ana e Alex-it. Sipas këtyre lajmeve, ai e ka tradhtuar Jennifer-in me Madison LeCroy.

Kjo e fundit është pyetur për ndarjen e çiftir nga “Page Six” dhe është përgjigjur shkurt.

“Më kapët të papërgatitur! Ju uroj atyre më të mirat”, ka thënë Madison.

Lamtumira e Fundit për Princ Philip! Duka që do të mbahet mend si një njeri me ‘guxim 0 3

Pas kambanave dhe të shtënave të armëve, Princi Philip u largua nga Pallati Windsor, në udhëtimin e tij të fundit.

I shoqëruar nga 730 forca ushtarake, në makinën e dizenjuar nga vetë ai, trupi i princit u zhvendos nga Kështjella në Windsor për në Katedralen Saint Thomas .

Sipër arkivolit u vendosën zambakë, të zgjedhur nga vetë mbretëresha, si për të kujtuar edhe njëherë të fundit se ajo vazhdon të jetë “ His Lilibeth”.