Horoskopi për ditën e sotme, 4 nëntor 2020 0 47

DASHI
Keni nevojë për më shumë nxitje në aspektin profesional. Duket se ju mungon dëshira për të çuar përpara projektet e nisura. Mos e fajësoni shumë veten sepse kjo është një gjendje kalimtare. Jepini jetës suaj më shumë ngjyra në dashuri.


DEMI
Nuk do ju mungojnë idetë e reja dhe energjia e duhur për t’i zbatuar projektet tuaja. Do të keni mbështetjen e një miku të ngushtë në çështjen e parave. Sa i përket dashurisë, mund të nisni një lidhje të re.


BINJAKET
Lajme të mira mund të merrni sot në punë. Një rritje në detyrë do t’ju bëjë shumë të gëzuar. Energjia pozitive do të pasqyrohet edhe në marrëdhënien tuaj me miqtë. Me paratë mund ta gjeni veten pak ngushtë sot.


GAFORRJA
Do të jeni mjaft të angazhuar në punë, duke lënë disi pas dore familjen. Shihni vetëm anët pozitive të gjërave sot, duke i lënë mënjanë keqkuptimet. Paratë nuk do ju mungojnë, por edhe shpenzimet do të jenë të shumta.


LUANI
Do të merrni lajme të mira nga një investim që keni kryer pak kohë më parë. Edhe pse i kishit humbur shpresat, aspekti planetar do jetë pozitiv për ju. Në dashuri gjërat nuk do ecin shumë mirë sot.


VIRGJERESHA
Përgjithësisht keni dëshirë të bëni shaka, por nuk i prisni mirë ato kur bëhen nga të tjerët. Tregohuni më tolerantë ndaj njerëzve që ju rrethojnë. Sa i përket dashurisë, gjërat ende nuk po ecin siç duhet.


PESHORJA
Marrëdhënia juaj me partnerin do të ketë ulje-ngritje sot. Në momentin kur do të mendoni se jeni e plotësuar, mund të shkrepin debatet. Gjithsesi, çdo diskutim ju ndihmon për të sqaruar mosmarrëveshjet.


AKREPI
nullDo të ndjeni se gjërat nuk po shkojnë sipas planit. Kjo periudhë do të jetë kalimtare, sepse shumë shpejt suksesi do të jetë në anën tuaj. Ditë jo shumë e konsoliduar sa u përket financave.


SHIGJETARI
Një raport i ri sentimental duket në sfond për të lindurit në shenjën tuaj. Është me rëndësi që të lini një përshtypje të mirë te partneri. Në punë dikush mund të përpiqet t’ju nxjerrë pengesa.


BRICJAPI
Nëse keni nevojë që të ndryshoni ambient, bëjeni. Do ta shihni se do të ndiheni më mirë. Lajme të mira parashikohen në aspektin profesional. Eprorët mund të kenë opinione pozitive për punën tuaj.


UJORI
Aktualisht ndiheni të pakënaqur me rezultatet në punë. Mos hiqni dorë, sepse sot yjet ju favorizojnë. Në aspektin e dashurisë gjithashtu gjërat mund të ecin mjaft mirë për ju. Një njohje e re mund t’ju gëzojë maksimalisht.


PESHQIT
Një fillim i ri duket shumë pranë. Ky fillim i ri mund të jetë në punë, në biznes apo në dashuri. Një propozim për punë duhet ta vlerësoni me shumë kujdes sepse mund të rezultojë një dështim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ç’po ndodh këtu? Pasi Saimiri i refuzoi, Generda dhe Redona gjejnë mbështetje tek djemtë e “Për’puthen” 0 15

Mbrëmjen e djeshme u mbajt finalja e “Love Story”. Midis Generdës dhe Merit, Saimiri zgjodhi këtë të dytën si partneren e tij të ardhshme. E para që u njoh me vendimin e “princit modern” ishte Generda, e cila u prek pasi mësoi se ai nuk ishte e përzgjedhura e tij. Megjithatë ajo i uroi atij mbarësi në rrugëtimin e dashurisë me Merin.

Gjithsesi Generda, që erdhi posaçërsiht nga Gjermania për Saimirin, duket se e ka hedhur shpejt pas krahëve këtë histori. Ditën e sotme ajo është fotografuar së bashku me një vajzë tjetër të “Love Story”, Redonën, me dy nga djemtë më të komentuar të “Për’puthen”! Me kë do thoni ju? Me Atdheun dhe Andin.

Ka qenë moderatorja e “Daily Love Story” ajo që ka publikuar foto të djemve dhe vajzave, në të cilat ata shihen shumë të afërt me njëri-tjetrin. Edhe pse Saimiri i refuzoi dy vajzat, duket se ato kanë gjetur një mundësi të re në krahët e dy djemve të “Për’puthen”.

Në njërën foto Generda shfaqet shumë pranë Atdhehut, teksa ky i fundit shihet se i ka hedhur dorën në qafë.

Kur të mbyllet një derë të hapet një dritare. (Më shumë Atdheu është si shtyllë, po nejse)”, ka shkruar gazetarja e “Daily Love Story”.

Se si janë njohur djemtë e “Për’puthen” me ish-konkurrentet e “Love Story” nuk dihet ende dhe ndoshta ata mes tyre mund të jenë thjesht miq të mirë. Megjithatë mbetet në dorë të protagonistëve të flasin e të zbulojnë më tepër detaje.-/iconstyle

Durrësi goditet nga dy tërmet gjatë natës, sa ishte magnituda 0 11

DURRËS- Dy lëkundje sizmike kanë goditur Durrësin gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Lëkundja e parë sizmike ka qenë me magnitudë 3.2 dhe ka rënë në Detin Adriatik. Ky tërmet është ndjerë shumë pasi ka qenë shumë pranë sipërfaqes së tokës. Epiqendra sipas EMSC ka qenë rreth 24 km në veri të Durrësit. Lëkundja e parë sizmike është regjistruar në orën 03:07 të mëngjesit.

Ndërkohë lëkundja e dytë është regjistruar në orën 03:50. Lëkundja e dytë sizmike ka qenë më e fortë se e para, me magnitudë 3.5 riter. Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 2 km. Ndërkohë epiqendra sipas EMSC, është regjistruar 24 km në veri-perëndim të Durrësit.//T.Ch