Horoskopi për ditën e sotme, 30 prill 2021 0 22

Dashi
Megjithëse pozicioni juaj financiar do të jetë i qëndrueshëm, shpenzimet e vazhdueshme do t’ju ndalojnë të ekzekutoni plane të reja. Do të gjeni miq mbështetës, por bëni kujdes nga ato që thoni. Të jesh hakmarrës ndaj të dashurit/dashurës nuk do t’i shërbejë ndonjë qëllimi të dobishëm.
Demi
Mund të përballeni me disa probleme, teksa do të jeni më nervozë se zakonisht. Një pushim i mirë do t’ju çojë përsëri drejt rrugës së duhur. Mund të prishni një marrëdhënie personale për shkak të një ndryshimi në mendim.
Binjakët
Nuk do të ndiheni energjikë si ditët e tjera. Mos u mbingarkoni me punë shtesë, pushoni dhe përcaktoni planet për të nesërmen. I dashuri/e dashura juaj do të bëjë gjëra për t’ju bërë të lumtur. Shmangni marrjen e ndonjë vendimi të nxituar që ka gjasa të shkaktojë pendesë në të ardhmen.
Gaforrja
Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme do t’ju sjellin rezultate të suksesshme. Është koha e duhur për më shumë përpjekje për të arritur synime profesionale. Bëni kujdes kur diskutoni me disa kolegë, pasi ndarja e disa sekreteve pa ditur qëllimet e tyre të vërteta, mund të provojë të jetë joproduktive.
Luani
Nëse keni pritur që dikush t’ju kthejë një hua, atëherë sot mund të jetë dita juaj me fat. Do të jetë një ditë e mbarë për familjen tuaj dhe ceremonitë e rëndësishme. Nëse dëshironi të afroheni me dikë në zyrë, atëherë së pari mbani një distancë të respektueshme përpara se të bëni ndonjë lëvizje.
Virgjëresha

Do të jeni mjaft aktivë gjatë ditës së sotme. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Ju duhet të vlerësoni kohën dhe paratë ose përndryshe e ardhmja e afërt do të jetë plot me sfida. Përgjegjësitë e familjes do të rriten, duke shtuar shqetësimet në mendjen tuaj.
Peshorja
Ekziston mundësia që të shkoni në një udhëtim mjaft argëtues që do të rinovojë energjinë dhe pasionin tuaj. Ditë me fat për biznesmenët e kësaj shenje. Në marrëdhënien tuaj në çift nuk parashikohen ndryshime.
Akrepi
Përfshirja e vetvetes në ndonjë formë të punës vullnetare ose bamirëse do t’ju falë emocione të veçanta. Një vizitë në shtëpinë e një të afërmi mund të jetë pjesë e ditës. Sjellja jo e duhur e partnerit/partneres suaj mund t’ju prishë romancën sot.
Shigjetari
Do të ketë një ndjenjë dashurie dhe afeksioni në jetën tuaj romantike. Kalimi i pjesës më të madhe të kohës me aktivitete argëtuese mund të jetë e kushtueshme për ju. Parashikohet një ditë e mbarë në aspektin profesional.
Bricjapi
Ka shumë të ngjarë që sot të arrini përfitime monetare nga ana e nënës suaj. Një keqkuptim midis jush dhe atyre që doni, do të zgjidhet. Sot do të jeni plot me ide të mira dhe opsione që tejkalojnë pritshmëritë tuaja.
Ujori
Dikush me plane dhe ide të mëdha do t’ju tërheqë vëmendjen. Verifikoni besueshmërinë dhe vërtetësinë e personit përpara se të bëjë ndonjë investim. Shëndeti i prindërve mund të jetë një shqetësim për ju.
Peshqit
Do të jeni mirë me shëndet, pavarësisht se do të jetë një ditë e vrullshme. Sot, investimi në tokë ose pronë mund të jetë i kushtueshëm për ju. Shmangni marrjen e vendimeve të tilla sa më shumë që të jetë e mundur.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Është në dëm të mjedisit”, Elon Musk bën njoftimin: Makinat e Tesla-s nuk mund të blihen me Bitcoin 0 12

 

Kompania e makinave elektrike Tesla, ka pezulluar blerjen e automjeteve të tyre, përmes parasë elektronike Bitcoin.

Lajmi është bërë i ditur nga themeluesi i kompanisë, Elon Musk. Në një postim në rrjetin social “Tëitter”, ai thotë se mbetet shqetësuese rritja e shpejtë e përdorimit të Bitcoin, e këtë e arsyeton si një dëm për mjedisin.

“Ne jemi të shqetësuar rreth rritjes së shpejtë të përdorimit të lëndës djegëse fosile për rrjetin dhe transaksionet Bitcoin, veçanërisht qymyri i cili ka emetimet më të këqija se çdo lëndë djegëse tjetër.

Kriptomonedhat janë një ide e mirë në shumë nivele dhe në besojmë se ai ka një të ardhme premtuese, por kjo nuk mund të vijë si një kosto e madhe për mjedisin”- shkroi Musk.

“Pas errësirës gjithmonë vjen drita”, Kryemadhi urim për besimtarët: Sot është dita e krijimit të një fryme të re për të cilën qytetarët kanë nevojë 0 12

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit.

Në një prononcim për mediat, ajo ka thënë se pas errësirës vjen drita dhe uroi që për shqiptarët të vijë frymë e ndryshim i ri, për të cilën sipas saj, qytetarët kanë nevojë.

“Sot kemi një ditë pak gri, por gjithmonë pas errësirës vjen drita dhe ajo që dua të theksoj sot në këtë ditë Fiter Bajrami, dua t’ju uroj gjithë shqiptarëve pas një muaji stërmundimesh dhe agjerimesh për të shlyer të gjitha mëkatet e jetës.

Sot është dita e madhe e krijimit të një jete të re, e krijimit të një fryme të re, e një begatie dhe një solidariteti, për të cilën sot shqiptarët kanë nevojë më shumë se kurrë. 

Do doja që tju uroja gjithë shqiptarëve këtë Fiter Bajram, jo vetëm shqiptarëve myslimanë, por të gjithë shqiptarëve kudo që janë. Sepse në këto ditë të rëndësishme të bashkimit, që janë ditët më të rëndësishme për familjen shqiptare, për atë institucion që është shumë më i rëndësishëm se çdo gjë tjetër.

Besimi në Zot është ajo që u jep kurajon dhe forcën. Na jep forcën për tu ngritur, na jep forcën për të përballuar sfidat dhe na jep forcën për të gjetur sfida të reja, jetë të re, angazhime të reja, të cilat janë të domosdoshme për të gjithë ne. Faleminderit, gëzuar dhe për shumë vjet tē gjithëve.”, u shpreh Kryemadhi.