Horoskopi për ditën e sotme, 3 dhjetor 2020 0 12

Dashi
Jini të vëmendshëm, pasi dikush mund të përpiqet t’ju bëjë shembull me një rast aspak të mirë. Mund të ketë një rritje të përkohshme të stresit në jetën tuaj. Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin tuaj do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpinë tuaj.

Demi
Mendohuni mirë para se të merrni vendime gjatë ditës së sotme. Çështjet e brendshme mund të kërkojnë vëmendjen tuaj të menjëhershme. Suksesi është padyshim i juaji, nëse bëni ndryshime thelbësore në kohën e duhur.

Binjakët
Pozicioni juaj financiar do të përmirësohet përmes fitimeve të papritura. Sot do të ketë një mungesë romance në jetën tuaj, pasi partneri/partnerja juaj mund të ketë disa probleme me shëndetin. Beqarët e kësaj shenje rekomandohen të dalin dhe të krijojnë kontakte me miq të rinj.

Gaforrja
Suksesi nga disa veprime në të kaluarën do të ngrejë besimin në vetvete. Të qenit inovativ do t’ju sjellë para shtesë. Motivoni fëmijët të përmbushin pritshmëritë tuaja. Por gjithashtu lejojini atyrë lirinë për të provuar dhe dështuar dhe më pas të provojnë përsëri.

Luani
Partneri/partnerja juaj mund të presë të bëni një përpjekje të veçantë për të sot. Do të keni disa arsye për tu ndjerë të kënaqur sot. Sa I përket aspektit profesional nuk parashikohen ndryshime.

Virgjëresha
Çështjet në pritje mund të bëhen më të errëta dhe shpenzimet do t’ju turbullojnë mendjen. Do të jetë një ditë e mirë për të rinovuar kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Ekziston mundësia për nisjen e një marrëdhënie të re romantike. 

Peshorja
Përdorimi i pakujdesshëm i një pajisje elektroshtëpiake mund t’ju shkaktojë probleme. Tregohuni mirëkuptues dhe të dhembshur me të afërmit tuaj. Do të jetë një ditë e suksesshme për ata që merren me punë krijuese.

Akrepi
Të gjitha investimet tuaja duhet të bëhen me një perspektivë afatgjatë. Një lajm i mirë i papritur do të ndryshojë pozitivisht ditën tuaj. Mos tërhiq vëmendjen pa qenë e nevojshme në jetën tuaj në çift.

Shigjetari
Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Jeta juaj në çift duket e qëndrueshme dhe e sigurt. Çështjet e taksave dhe sigurimeve do të kenë nevojë për vëmendje të veçantë.

Bricjapi
Ka gjasa të ndiheni shumë të lodhur për shkak të mungesës së pushimit. Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Tregohuni me takt sot me partnerin/partneren tuaj, pasi mund të mos jetë në humor.

Ujori
Jeta në çift mund të marrë një kthesë magjike sot. Një partneritet i ri do të provojë të jetë premtues në aspektin profesional. Nëse po përballeni me probleme ligjore, është dita e duhur për të vizituar një avokat.

Peshqit
Shmangni personat që kërkojnë hua vazhdimisht. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të lehtësojë atmosferën në shtëpi. Një romancë e re do t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë dhe të shijoni çdo moment./B.W

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Na bënë gjë veshët? Mohoi lidhjen me Bardhin, por deklarata e fundit e Anës sapo i hodhi benzinë zjarrit! 0 10

Dy foto paparaci të Anës së “Për’puthen” (e pezulluar tashmë nga emisioni) dhe reperit shqiptar, Bardhyl Idrizi, u bënë shkak që në media të përflitej për një romancë mes tyre. Ata të dy u fotografuan një herë në Tiranë e më pas në Kosovë e dukeshin shumë të afërt me njëri-tjetrin.

Ndërkohë Bardhi i hodhi poshtë dyshimet për një romancë me Anën, pasi në “Afterparty-n e Luana Vjollcës”, tha se është single.

Gjithashtu, Ana mohoi më herët në emisionin “Për’puthen” lidhjen me reperin shqiptar, pasi u pyet nga moderatorja Bora Zemani lidhur me fjalët që ishin përhapur për ta prej disa kohësh.

Ajo u shpreh se me Bardhin njihet prej kohësh, për shkak të menaxherit të tij. Më pas Ana zbuloi se po bashkëpunon me reperin për disa projekte, por nuk tregoi se për çfarë bëhet fjalë.

Djali në fjalë, Bardhi, është një person që e kam shumë xhan, e  vlerësoj shumë, njihemi prej kohësh. Nuk ka asnjë romancë, ka një miqësi dhe po punojmë për disa gjëra bashkë. Jemi takuar dhe kur unë s’kam qenë personazh publik, po kjo është barra që marrim kur bëhemi të njohur. Aty nuk ka asnjë puthje, asnjë përqafim që të shihet si romancë”, u shpreh Ana.

Mirëpo, deklarata e fundit gjatë intervistës “60 sekonda për Prive” i ka hedhur benzinë zjarrit.

Pyetjes “Nga 1 deri në 5, sa e varur je nga seksi”, Ana iu përgjigj “Pyet Bardhin“, duke lënë të kuptohet se kanë një marrëdhënie intime./iconstyle

Rudina Dembacaj tregon operacionin e vetëm plastik që ka bërë në trupin e saj! 0 7

Moderatorja Rudina Dembacaj përpiqet të jetë sa më aktive për ndjekësit e saj në rrjete sociale dhe një veçori që e karakterizon është sinqertiteti.

Nëse e pyet Rudinën për diçka, ajo do të të thotë gjithmonë të vërtetën dhe kësaj here nuk i ka bërë “bisht” as pyetjes “Ke operacione plastike në trup apo fytyrë?

Moderatorja nuk ka vonuar t’i përgjigjet kësaj pyetjeje, duke treguar se e vetmja ndërhyrje që ka bërë është në gjoks.

“Gjoksin, para 6 vitesh. Nga dobësimi, më ishte bërë për t’u futur në xhepa”- ka treguar ajo.

Rudina Dembacaj dhe partneri i saj Mark Frroku u kurorëzuan me martesë në ditën e parë të vitit 2021.

Propozimi ka ardhur si një surprizë e vërtetë për Rudinën, pasi Marku kishte përgatitur vetë gjithçka në detaje. Aktorja ka zbuluar se ai i ka propozuar në një nga vendet më të bukura të Turqisë, Cappadocia, dhe momentin më të bukur të jetës e kanë fiksuar përmes disa fotografive.

Më 1 janar, ajo na ka surprizuar të gjithëve, teksa ka publikuar disa foto nga Bashkia e Tiranës, ku shihet bashkë me Markun. Ata janë martuar. sigurisht pa ceremoni, vetëm në praninë e personave që kanë bërë celebrimin.

Megjithatë, aktorja e humorit premton se shumë shpejt do bëjnë edhe dasmën, ndërsa tashmë mban mbiemrin e Markut.

Marku dhe unë me besimin se dashuria është bekim, vendosëm edhe ta zyrtarizonim lidhjen tonë. Gëzuar me një vit mbarë plot lumturi nga familja jonë! Rud&Mark ( Shihemi ne dasem)”-ka shkruar Rudina krah fotove.

Në fillim të 2020, Dembacaj konfirmoi lidhjen me Frrokun, duke postuar për herë të parë në rrjete sociale një foto përkrah tij./iconstyle