Horoskopi për ditën e sotme, 28 prill 2021 0 15

Dashi
Do të jeni plot shpresë dhe aspirata. Ju mund ta çoni biznesin tuaj në lartësi të reja sot. Një ditë e mirë për të komunikuar me njerëz të cilët i takoni rrallë. Nëse përballeni me probleme, mos u shqetësoni. Ngritjet janë ciklike dhe të gjitha janë pjesë e jetës.
Demi
Do të jetë një ditë e dobishme, pasi do të mund të realizoni planet tuaja. Mos zbatoni gjithçka që mund t’ju thotë personi juaj i zemrës, pasi kjo mund të prishë harmoninë në marrëdhënien tuaj. Përpiquni të përdorni kompetencat profesionale për të rritur perspektivat tuaja të karrierës.
Binjaket
Besimi dhe energjia juaj do të jenë të larta sot. Sot, ekziston mundësia që të fitoni monetarisht, por për shkak të sjelljes suaj, mund të mos jeni në gjendje të fitoni aq sa prisni. Edhe pse fëmijët tuaj do të jenë kërkues, ata gjithashtu do të sjellin shumë lumturi.
Gaforrja
Bërja e ndryshimeve në pamjen tuaj fizike sot, do të përmirësojë pamjen tuaj. Rrini në buxhetin tuaj për të shmangur kufizimet financiare. Mos lejoni që miqtë tuaj të përfitojnë nga sjellja juaj bujare. Do të ketë një ndjenjë dashurie dhe afeksioni në jetën tuaj romantike. Përqendrohuni në punën tuaj dhe përparësitë tuaja. Nëse jeni duke udhëtuar, sigurohuni që të keni të gjitha dokumentet që ju nevojiten. Ju vazhdoni të merrni shaka në jetën martesore përmes mediave sociale, por sot do të jeni disi emocionalë për jetën tuaj martesore.
Luani
Përpiquni të rindizni pasionin në marrëdhënien tuaj. Kontaktet e biznesit që keni krijuar do t’ju sjellin përfitime në plan afatgjatë. Përpiquni të lexoni libra në kohën tuaj të lirë. Kjo do t’ju çlirojë nga stresi dhe ankthi.
Virgjëresha

Edhe pse paratë janë një element i rëndësishëm për jetën, mos mendoni të sakrifikoni një marrëdhënie për përfitime financiare. Shëndeti i bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund të shkaktojë shqetësime. Partneri juaj do të mërzitet nëse sot neglizhoni t’i kushtoni vëmendje të mjaftueshme.
Peshorja
Do të çliroheni nga tensionet që keni përjetuar kohët e fundit. Koha e duhur për të bërë ndryshime në mënyrën tuaj të jetesës. Jeta juaj e dashurisë do t’ju sjellë diçka me të vërtetë të mahnitshme sot.
Akrepi
Mbani nën kontroll emocionet tuaja, pasi shumë lumturi gjithashtu mund të çojë në probleme të papritura. Takimet shoqërore do të jenë argëtuese, por shmangni ndarjen e shumë çështjeve personale me të tjerët. Jeta juaj romantike mund të jetë mjaft e komplikuar sot.
Shigjetari
Pozicioni juaj aktual financiar dhe problemet financiare në jetën tuaj do të jenë një burim tensioni për ju. Sot, ju mund të kërkoni këshilla nga një anëtar i moshuar i familjes në lidhje me menaxhimin e financave dhe kursimet. Një mendim ose mesazh pozitiv nga bashkëshorti/bashkëshortja juaj, do të rrisë moralin tuaj sot.
Bricjapi
Përfshini veten në aktivitete argëtuese dhe relaksuese. Sot, kërkoni bekimet e prindërve tuaj para se të dilni nga shtëpia. Shmangni një romancë në zyrë, pasi kjo mund të dëmtojë imazhin tuaj.
Ujori
Dhimbjet trupore dhe problemet e lidhura me stresin nuk mund të përjashtohen. Sot mund të keni përfitime financiare, çfarë do t’ju sjellë një kënaqësi të madhe. Një grindje mes jush dhe bashkëshortit/bashkëshortes mund të rezultojë në stres dhe shqetësim për ju.
Peshqit
Ka gjasa të keni shpenzime të lidhura me pronën për disa persona të kësaj shenje zodiakale. Mund ta përmirësoni imazhin tuaj nëse u tregoni aftësitë njerëzve të duhur. Dikush nga e kaluara juaj mund t’ju kontaktojë dhe t’jua bëjë këtë një ditë të paharrueshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artan Hoxha “plas bombën”: Në Shqipëri fshihet bosi i mafies turke, ish-mbështetës i Erdogan. 0 7

Gazetari i kronikës ka treguar detaje të pathëna më parë lidhur me Sedat Peker, i cilësuar si bosi i mafies turke.

Hoxha tha se ai ka qenë mbështetës i Erdogan, por në 2018 marrëdhëniet e tyre u prishën dhe filloi kërkimi policor ndaj tij.

Gazetari tregoi në “Opinion” se ky personazh është shumë i pasur dhe lëviz me eskortë.

bulent yildirim1
Peker është personi pa mjekër

“Është fshehur në disa vende të rajonit, ndërsa në Maqedoni ka përdorur pasaportë false, ndaj në TIMS nuk rezulton të ketë hyrë në vendin tonë”, tha Hoxha.

Artan Hoxha: Sedat Peker është cilësuar si një nga bosët më të mëdhenj të mafies turke që kërkohet në Shqipëri. Ka qenë në burg nga 2004-2014. Ka kryer 10 nga 15 vjet. Në 2015 ka drejtuar një organizatë që ka një aktivitet të shtrirë në Turqi, vrasje, rrëmbime, gjoba. Në 2015 është parë në takim me Erdogan. I kam siguruar ato foto. 2015-2018 ka qenë mbështetës i Erdoganit, me qendrime publike, me statuse në facebook. Ka 1.6 milionë ndjekës aty, ka shumë në Instagram dhe tëitter, është shumë i mediatizuar. Pas 2018 ka pasur përplasje publike me Erdogan dhe ka filluar operacioni i policisë turke. U kapën 49 anëtarë të grupit ët tij, por jo ky. Kan qendruar në Mal të Zi, Kosovë dhe Maqedoni. Në Prizren ka hapur biznes. Ka takuar kryetarët e pakicave turke në Maqedoni dhe Kosovë. Është një bos që fshihet mbas nacionalizmit. Në Maqedoni është arrestuar në fillim të këtij viti se kishte kaluar lejen e qendrimit 90 ditë e kanë çuar në Kosovë dhe jo në Turqi. Ministria ka thënë se ai nuk ka pasaportë kosovare, por ka leje qendrimi sepse ka biznes atje. Në 20 janar ka hyrë këtu. Lëviz me eskortë, e kam parë në Vlorë me 5 makina. Ky ka lëvizur në Vlorë, në shkurt. Sot kërkova që nëse ka në TIMS dhe rezulton që nuk ka hyrë. Më rezulton që në Maqedoni ka marrë pasaportë me identitet fals në Maqedoni. Me atë pasaportë të ketë hyrë këtu dhe të ketë ikur në Mal të Zi.

Screenshot 21 2

Screenshot 20 3

Euro zbret në nivelin më të ulët të këtij viti në tregun vendas, ja shkaqet 0 6

Monedha e përbashkët prej ditësh është në tendencë rënëse në tregun e brendshëm, ndërsa gjatë ditës së sotme ka zbritur në nivelin më të ulët të këtij viti. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro u këmbye sot me 122.92 lekë, nga 123.01 të premten e javës së kaluar.

Ky është niveli më i ulët euros i këtij viti dhe në kuota të ngjashme me fundin e vitit të kaluar përpara festave të fundvitit.

Euro ka qenë e nënçuar në tregun vendas, ndonëse në bursat ndërkombëtare ajo është në rritje që prej muajit prill, duke u këmbyer me 1.22 dollarë, niveli më i lartë që nga shkurti.

Aktorët e tregut pohojnë se rënia e monedhës së përbashkët në tregun vendas lidhet me faktorë të brendshëm, si oferta e lartë për euro dhe kërkesa e ulët për to. Ata pohojnë se euro pothuajse nuk tërhiqet fare. Ndërsa oferta vjen nga një gjallërim i turizmit në vend, por burimi më i lartë vijojnë të mbeten kanalet informale.

Në rënie në tregun e brendshëm ishte dhe dollari, që ka rënë me ritme më të larta sesa në bursa. Një dollar u këmbye gjatë ditës së sotme me 101.1 lekë, nga 101.89 lekë të premten e javës së kaluar, duke u këmbyer në nivelet më të ulëta që nga fillimi i janarit të këtij viti.

Në bursat ndërkombëtare, euro ka qenë e qëndrueshme, pasi të dhënat treguan për një përmirësim të besimit të biznesit gjerman, ekonomia më e madhe e Europës. Ndërsa javën e kaluar, dollari ra në nivelin më të ulët që nga mesi i 2018-s, për shkak të dhënave më të dobëta sesa priteshin për ecurinë e tregut të punës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

/Monitor