Horoskopi për ditën e sotme, 27 prill 2021 0 16

Dashi

Mundohuni të dilni nga zyra herët dhe të bëni gjëra që vërtet ju pëlqejnë. Ka gjasa të përfundoni shumicën e detyrave sot në vendin tuaj të punës. Partneri/partnerja juaj do të përpiqet t’ju kënaqë dhe argëtojë.

Demi

Bëni diçka që do t’ju ndihmojë të afroheni më shumë me qëllimet tuaja. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të lehtësojë atmosferën në shtëpi. Ata që janë të papunë mund të duhet të mundohen shumë për të gjetur një vend pune të përshtatshëm. Puna e madhe dhe përpjekja do të jenë mënyra e vetme për të arritur rezultatet e dëshiruara.

Binjakët

Mos u shqetësoni për probleme të parëndësishme. Një përmirësim i financave tuaja do t’ju lejojë të merrni përsipër shpenzime të rëndësishme. Miqtë apo partneri/partnerja juaj mund të sillen me kokëfortësi, duke jua bërë ditën të vështirë.

Gaforrja

Gëzimi dhe lumturia juaj do të tejkalojnë çdo ndjenjë zhgënjimi që mund të përjetoni. Dita e duhur për të blerë artikuj që do të rriten në vlerë. Pa shoqërinë e të dashurit/dashurës suaj, mund të ndiheni të humbur sot.

Luani

Një rritje e vetëbesimit do të çojë në progres në planet tuaja. Ju duhet të jeni të vëmendshëm dhe vigjilentë në lidhje me investimet tuaja. Do ta keni të vështirë të kënaqni prindërit gjatë ditës së sotme, duke i zhgënjyer ata.

Virgjëresha

Do të jeni mjaft aktivë gjatë ditës së sotme. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Njohuritë dhe humori juaj i mirë do t’u bëjnë përshtypje njerëzve përreth jush. Ju duhet të konsideroni shtyrjen e projekteve dhe shpenzimeve të reja.

Peshorja

Do të gëzoni shëndet të mirë, por një udhëtim i paplanifikuar mund t’ju stresojë. Nëse keni marrë hua para nga dikush, atëherë do të ishte më mirë t’i kthenit ato sot, para se ata t’i kërkojnë. Jepuni përparësi nevojave të familjes suaj.

Akrepi

Do të keni kohë të mjaftueshme për të bërë gjëra për të përmirësuar shëndetin dhe pamjen tuaj. Sot mund të përfshiheni në aktivitete që lidhen me pronat dhe pasuritë e paluajtshme. Shumë nga shqetësimet tuaja thjesht do të shkrihen gjatë kësaj dite.

Shigjetari

Pranimi i një gabimi në aspektin profesional do të shkojë në favorin tuaj. Mos harroni, të gjithë bëjnë gabime, por duhet guxim për t’i pranuar ato. Sot mund të gjeni një send të vjetër në shtëpi dhe të kaloni një pjesë të mirë të ditës duke e riparuar atë.

Bricjapi

Mos bëni investime me nxitim, pasi ka gjasa të përballeni me humbje. Personaliteti juaj do t’ju ndihmojë të bëni një mik të ri mjaft të vlefshëm. Do ta keni të vështirë të qëndroni larg të dashurit/dashurës suaj.

Ujori

Grindjet me një fqinj mund t’ju prishin humorin. Por, mos e humbni durimin, pasi kjo mund ta përkeqësojë situatën. Sot në punë mund të zbuloni se dikush që ju e konsideronit armik, është në të vërtetë një person që ju do të mirën.

Peshqit

Shfaqni guxim dhe forcë përpara çdo fatkeqësie që hasni. Një qëndrim optimist, pozitiv do t’ju lejojë të arrini sukses. Ditë e mrekullueshme në jetën tuaj në çift.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Është në dëm të mjedisit”, Elon Musk bën njoftimin: Makinat e Tesla-s nuk mund të blihen me Bitcoin 0 12

 

Kompania e makinave elektrike Tesla, ka pezulluar blerjen e automjeteve të tyre, përmes parasë elektronike Bitcoin.

Lajmi është bërë i ditur nga themeluesi i kompanisë, Elon Musk. Në një postim në rrjetin social “Tëitter”, ai thotë se mbetet shqetësuese rritja e shpejtë e përdorimit të Bitcoin, e këtë e arsyeton si një dëm për mjedisin.

“Ne jemi të shqetësuar rreth rritjes së shpejtë të përdorimit të lëndës djegëse fosile për rrjetin dhe transaksionet Bitcoin, veçanërisht qymyri i cili ka emetimet më të këqija se çdo lëndë djegëse tjetër.

Kriptomonedhat janë një ide e mirë në shumë nivele dhe në besojmë se ai ka një të ardhme premtuese, por kjo nuk mund të vijë si një kosto e madhe për mjedisin”- shkroi Musk.

“Pas errësirës gjithmonë vjen drita”, Kryemadhi urim për besimtarët: Sot është dita e krijimit të një fryme të re për të cilën qytetarët kanë nevojë 0 12

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit.

Në një prononcim për mediat, ajo ka thënë se pas errësirës vjen drita dhe uroi që për shqiptarët të vijë frymë e ndryshim i ri, për të cilën sipas saj, qytetarët kanë nevojë.

“Sot kemi një ditë pak gri, por gjithmonë pas errësirës vjen drita dhe ajo që dua të theksoj sot në këtë ditë Fiter Bajrami, dua t’ju uroj gjithë shqiptarëve pas një muaji stërmundimesh dhe agjerimesh për të shlyer të gjitha mëkatet e jetës.

Sot është dita e madhe e krijimit të një jete të re, e krijimit të një fryme të re, e një begatie dhe një solidariteti, për të cilën sot shqiptarët kanë nevojë më shumë se kurrë. 

Do doja që tju uroja gjithë shqiptarëve këtë Fiter Bajram, jo vetëm shqiptarëve myslimanë, por të gjithë shqiptarëve kudo që janë. Sepse në këto ditë të rëndësishme të bashkimit, që janë ditët më të rëndësishme për familjen shqiptare, për atë institucion që është shumë më i rëndësishëm se çdo gjë tjetër.

Besimi në Zot është ajo që u jep kurajon dhe forcën. Na jep forcën për tu ngritur, na jep forcën për të përballuar sfidat dhe na jep forcën për të gjetur sfida të reja, jetë të re, angazhime të reja, të cilat janë të domosdoshme për të gjithë ne. Faleminderit, gëzuar dhe për shumë vjet tē gjithëve.”, u shpreh Kryemadhi.