Horoskopi për ditën e sotme, 26 prill 2021 0 16

Dashi

Do të jetë një ditë e mbarë, e mbushur plot lumturi. Të qenit novatorë do t’ju sjellë të ardhura financiare. Ka gjasa të përballeni me probleme në familje, prandaj kujdes me ato që thoni. Shmangni marrjen e vendimeve të nxituara në lidhje me jetën tuaj të dashurisë.

Demi

Do të kaloni një ditë argëtuese. Çështjet e parave mund të shkaktojnë përçarje në familje sot. Në këtë rast, përdorni arsyen për të zgjidhur problemin. Partneri/partnerja juaj do të jetë mbështetës ndaj jush.

Binjakët

Vetëmjekimi mund të sjellë probleme për ju. Vëllai apo motra do t’ju mbështesin më shumë seç mund ta kishit menduar. Sot ëndrrat dhe realiteti do të ndërthuren në jetën tuaj të dashurisë.

Gaforrja

Do të jetë një ditë kur do të mund të reflektoni. Tregtarët dhe biznesmenët që kanë interes në vendet e huaja, ka gjasa të humbasin para sot. Planifikojini me kujdes të gjitha lëvizjet tuaja.

Luani

Besimi në vetvete do të ndihmojë për të hapur dyert që çojnë në realizimin e aspiratave tuaja. Çdo ankesë që mund të keni në lidhje me marrëdhënien tuaj, do të zhduket në këtë ditë të gëzueshme. Jeta juaj në çift do të jetë e gjallëruar.

Virgjëresha

Vullneti mund të shpërblehet sot, pasi do të përballeni me një situatë shumë të ndërlikuar. Dikush me plane dhe ide të mëdha do t’ju tërheqë vëmendjen. Megjithatë verifikoni besueshmërinë dhe vërtetësinë e personit përpara se të bëni ndonjë investim. Miqtë do të jenë më mbështetës ndaj ideve tuaja sesa mund ta keni pritur.

Peshorja

Sot mund të përjetoni dhimbje trupi ose ndonjë shqetësim tjetër fizik. Megjithatë do të jeni në një humor të mirë dhe do të falni dashuri. Çështjet e taksave dhe sigurimeve do të kenë nevojë për vëmendje.

Akrepi

Një trup dhe mendje e fortë janë parakushte për përparimin shpirtëror. Nipërit dhe mbesat do të jenë një burim i madh kënaqësie të jashtëzakonshme për gjyshërit e kësaj shenje. Mund të ketë një romancë të re për disa. Do të ndiheni të vlerësuar në punë.

Shigjetari

Mos e humbisni kohën duke ndjerë keqardhje për veten, por përpiquni të mësoni nga mësimet e jetës. Eksploroni mundësinë e krijimit të marrëdhënieve të reja, sepse suksesi më i madh është pa dyshim i juaji, nëse bëni ndryshime thelbësore në kohën e duhur.

Bricjapi

Ju mund ta keqkuptoni një mik. Sigurohuni që t’i keni të gjitha faktet para se të jepni ndonjë gjykim. Përqendrohuni në nevojat e familjes suaj, pasi kjo duhet të jetë përparësia juaj sot. Jeta juaj e dashurisë do të jetë emocionuese. Gjërat duket se janë në favorin tuaj në punë.

Ujori

Organizojeni ditën tuaj me kujdes. Këshillohuni me njerëzit që iu besoni. Do të jetë një ditë shqetësuese nëse dilni në përfundime dhe bëni zgjedhje impulsive.

Peshqit

Bëni kujdes që të mos lëndoni ndjenjat e të tjerëve, nëse po gjykoni zgjedhjet e tyre. Fitimet monetare nga burime të paplanifikuara do t’ju zbukurojnë ditën. Gërshetimet romantike do t’ju lezetojnë ditën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artan Hoxha “plas bombën”: Në Shqipëri fshihet bosi i mafies turke, ish-mbështetës i Erdogan. 0 7

Gazetari i kronikës ka treguar detaje të pathëna më parë lidhur me Sedat Peker, i cilësuar si bosi i mafies turke.

Hoxha tha se ai ka qenë mbështetës i Erdogan, por në 2018 marrëdhëniet e tyre u prishën dhe filloi kërkimi policor ndaj tij.

Gazetari tregoi në “Opinion” se ky personazh është shumë i pasur dhe lëviz me eskortë.

bulent yildirim1
Peker është personi pa mjekër

“Është fshehur në disa vende të rajonit, ndërsa në Maqedoni ka përdorur pasaportë false, ndaj në TIMS nuk rezulton të ketë hyrë në vendin tonë”, tha Hoxha.

Artan Hoxha: Sedat Peker është cilësuar si një nga bosët më të mëdhenj të mafies turke që kërkohet në Shqipëri. Ka qenë në burg nga 2004-2014. Ka kryer 10 nga 15 vjet. Në 2015 ka drejtuar një organizatë që ka një aktivitet të shtrirë në Turqi, vrasje, rrëmbime, gjoba. Në 2015 është parë në takim me Erdogan. I kam siguruar ato foto. 2015-2018 ka qenë mbështetës i Erdoganit, me qendrime publike, me statuse në facebook. Ka 1.6 milionë ndjekës aty, ka shumë në Instagram dhe tëitter, është shumë i mediatizuar. Pas 2018 ka pasur përplasje publike me Erdogan dhe ka filluar operacioni i policisë turke. U kapën 49 anëtarë të grupit ët tij, por jo ky. Kan qendruar në Mal të Zi, Kosovë dhe Maqedoni. Në Prizren ka hapur biznes. Ka takuar kryetarët e pakicave turke në Maqedoni dhe Kosovë. Është një bos që fshihet mbas nacionalizmit. Në Maqedoni është arrestuar në fillim të këtij viti se kishte kaluar lejen e qendrimit 90 ditë e kanë çuar në Kosovë dhe jo në Turqi. Ministria ka thënë se ai nuk ka pasaportë kosovare, por ka leje qendrimi sepse ka biznes atje. Në 20 janar ka hyrë këtu. Lëviz me eskortë, e kam parë në Vlorë me 5 makina. Ky ka lëvizur në Vlorë, në shkurt. Sot kërkova që nëse ka në TIMS dhe rezulton që nuk ka hyrë. Më rezulton që në Maqedoni ka marrë pasaportë me identitet fals në Maqedoni. Me atë pasaportë të ketë hyrë këtu dhe të ketë ikur në Mal të Zi.

Screenshot 21 2

Screenshot 20 3

Euro zbret në nivelin më të ulët të këtij viti në tregun vendas, ja shkaqet 0 6

Monedha e përbashkët prej ditësh është në tendencë rënëse në tregun e brendshëm, ndërsa gjatë ditës së sotme ka zbritur në nivelin më të ulët të këtij viti. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro u këmbye sot me 122.92 lekë, nga 123.01 të premten e javës së kaluar.

Ky është niveli më i ulët euros i këtij viti dhe në kuota të ngjashme me fundin e vitit të kaluar përpara festave të fundvitit.

Euro ka qenë e nënçuar në tregun vendas, ndonëse në bursat ndërkombëtare ajo është në rritje që prej muajit prill, duke u këmbyer me 1.22 dollarë, niveli më i lartë që nga shkurti.

Aktorët e tregut pohojnë se rënia e monedhës së përbashkët në tregun vendas lidhet me faktorë të brendshëm, si oferta e lartë për euro dhe kërkesa e ulët për to. Ata pohojnë se euro pothuajse nuk tërhiqet fare. Ndërsa oferta vjen nga një gjallërim i turizmit në vend, por burimi më i lartë vijojnë të mbeten kanalet informale.

Në rënie në tregun e brendshëm ishte dhe dollari, që ka rënë me ritme më të larta sesa në bursa. Një dollar u këmbye gjatë ditës së sotme me 101.1 lekë, nga 101.89 lekë të premten e javës së kaluar, duke u këmbyer në nivelet më të ulëta që nga fillimi i janarit të këtij viti.

Në bursat ndërkombëtare, euro ka qenë e qëndrueshme, pasi të dhënat treguan për një përmirësim të besimit të biznesit gjerman, ekonomia më e madhe e Europës. Ndërsa javën e kaluar, dollari ra në nivelin më të ulët që nga mesi i 2018-s, për shkak të dhënave më të dobëta sesa priteshin për ecurinë e tregut të punës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

/Monitor