Horoskopi për ditën e sotme, 15 prill 2021 0 28

Dashi

Sot do të kaloni një ditë të ngjeshur në punë, ndaj këshilloheni ta merrni me qetësi në mënyrë që ta kaloni pa stres. Sa i përket aspektit financiar, gjasat janë që të merrni disa informacione interesante.

Demi

Ju jeni të pashoq, kur bëhet fjalë për aftësinë tuaj për të bindur të tjerët t’i shohin gjërat në këndvështrimin tuaj. Do t’i habisni të gjithë në aspektin profesional, por në dashuri gjërat nuk do të ecin sipas planeve.

Binjakët

Mos u befasoni nëse merrni disa lajme interesante në aspektin profesional. Çfarëdo që të jetë, ju jeni i sigurt që të keni sukses. Nga pikëpamja e biznesit, kjo është koha më e mbarë për ju.

Gaforrja

Ju keni një mendje të shpejtë, të cilën nuk po e përdorni në kapacitetin tuaj të plotë. Mendja juaj ka nevojë për hapësirë për t’u zgjatur dhe rritur. Nëse sfidat e reja nuk vijnë në rrugën tuaj, mund t’ju duhet të krijoni disa artificialisht.

Luani

Një ditë pushimi është shumë e rëndësishme për ju. Mundohuni të pushoni pak. Kaloni kohë me një libër të mirë. Dilni me miqtë vetëm nëse vërtet keni nevojë. Ju nuk duhet të bëni asnjë punë. Trupi dhe shpirti juaj dëshirojnë vetëm pushim.

Virgjëresha

Me energjitë e sotme planetare, mund të prisni shumë kontakte me miqtë. Në fakt, pikërisht kur keni menduar se nuk do të merrni pjesë në ndonjë festë, do të merrni një ftesë interesante. Ka të ngjarë të takoni një person shumë interesant.

Peshorja

Keni një intelekt të mprehtë dhe fuqi të pashembullta bindëse. Të gjitha shenjat tregojnë se karriera juaj po ngrihet lart. Karriera dhe suksesi financiar janë shumë të garantuara me konfigurimin e sotëm planetar.

Akrepi

Fuqitë tuaja mendore duhet të jenë veçanërisht të mprehta sot. Edhe aftësitë tuaja komunikuese janë jashtëzakonisht të mprehta. Shfrytëzoni maksimalisht këtë rritje të fuqisë intelektuale duke filluar çdo projekt të ri që keni menduar.

Shigjetari

Krijimtaria juaj do të jetë e lartë sot, duke ju frymëzuar për t’u marrë me art. Sot do të gjeni mbështetje edhe tek ata persona të cilët nuk kanë qenë shumë miqësorë me ju. Sa i përket aspektit financiar, gjithçka do të shkojë mbarë.

Bricjapi

Ju jeni kapur pas energjive introspektive në lojë dhe nuk mund të jeni shumë bashkëpunues. Madje mund të dëshironi të kaloni kohë në aktivitete më të vetmuara. Dëgjoni veten. Ka të ngjarë të jeni në prag të një zbulimi të madh të vetvetes.

Ujori

Dita e sotme tregon se ju mund të prisni të bëni një hap në karrierën tuaj. Intelekti dhe aftësitë tuaja komunikuese ju kanë shërbyer mirë gjatë muajve të kaluar, duke i hapur rrugën përparimit. Mund të angazhoheni për disa projekte të reja.

Peshqit

Nëse keni menduar për një karrierë në shkrim ose mësimdhënie, kjo është një ditë ideale për të vënë në lëvizje disa plane. Imagjinata dhe frymëzimi juaj janë të theksuar. Ky kombinim ju garanton sukses në fushën profesionale sot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artan Hoxha “plas bombën”: Në Shqipëri fshihet bosi i mafies turke, ish-mbështetës i Erdogan. 0 7

Gazetari i kronikës ka treguar detaje të pathëna më parë lidhur me Sedat Peker, i cilësuar si bosi i mafies turke.

Hoxha tha se ai ka qenë mbështetës i Erdogan, por në 2018 marrëdhëniet e tyre u prishën dhe filloi kërkimi policor ndaj tij.

Gazetari tregoi në “Opinion” se ky personazh është shumë i pasur dhe lëviz me eskortë.

bulent yildirim1
Peker është personi pa mjekër

“Është fshehur në disa vende të rajonit, ndërsa në Maqedoni ka përdorur pasaportë false, ndaj në TIMS nuk rezulton të ketë hyrë në vendin tonë”, tha Hoxha.

Artan Hoxha: Sedat Peker është cilësuar si një nga bosët më të mëdhenj të mafies turke që kërkohet në Shqipëri. Ka qenë në burg nga 2004-2014. Ka kryer 10 nga 15 vjet. Në 2015 ka drejtuar një organizatë që ka një aktivitet të shtrirë në Turqi, vrasje, rrëmbime, gjoba. Në 2015 është parë në takim me Erdogan. I kam siguruar ato foto. 2015-2018 ka qenë mbështetës i Erdoganit, me qendrime publike, me statuse në facebook. Ka 1.6 milionë ndjekës aty, ka shumë në Instagram dhe tëitter, është shumë i mediatizuar. Pas 2018 ka pasur përplasje publike me Erdogan dhe ka filluar operacioni i policisë turke. U kapën 49 anëtarë të grupit ët tij, por jo ky. Kan qendruar në Mal të Zi, Kosovë dhe Maqedoni. Në Prizren ka hapur biznes. Ka takuar kryetarët e pakicave turke në Maqedoni dhe Kosovë. Është një bos që fshihet mbas nacionalizmit. Në Maqedoni është arrestuar në fillim të këtij viti se kishte kaluar lejen e qendrimit 90 ditë e kanë çuar në Kosovë dhe jo në Turqi. Ministria ka thënë se ai nuk ka pasaportë kosovare, por ka leje qendrimi sepse ka biznes atje. Në 20 janar ka hyrë këtu. Lëviz me eskortë, e kam parë në Vlorë me 5 makina. Ky ka lëvizur në Vlorë, në shkurt. Sot kërkova që nëse ka në TIMS dhe rezulton që nuk ka hyrë. Më rezulton që në Maqedoni ka marrë pasaportë me identitet fals në Maqedoni. Me atë pasaportë të ketë hyrë këtu dhe të ketë ikur në Mal të Zi.

Screenshot 21 2

Screenshot 20 3

Euro zbret në nivelin më të ulët të këtij viti në tregun vendas, ja shkaqet 0 6

Monedha e përbashkët prej ditësh është në tendencë rënëse në tregun e brendshëm, ndërsa gjatë ditës së sotme ka zbritur në nivelin më të ulët të këtij viti. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro u këmbye sot me 122.92 lekë, nga 123.01 të premten e javës së kaluar.

Ky është niveli më i ulët euros i këtij viti dhe në kuota të ngjashme me fundin e vitit të kaluar përpara festave të fundvitit.

Euro ka qenë e nënçuar në tregun vendas, ndonëse në bursat ndërkombëtare ajo është në rritje që prej muajit prill, duke u këmbyer me 1.22 dollarë, niveli më i lartë që nga shkurti.

Aktorët e tregut pohojnë se rënia e monedhës së përbashkët në tregun vendas lidhet me faktorë të brendshëm, si oferta e lartë për euro dhe kërkesa e ulët për to. Ata pohojnë se euro pothuajse nuk tërhiqet fare. Ndërsa oferta vjen nga një gjallërim i turizmit në vend, por burimi më i lartë vijojnë të mbeten kanalet informale.

Në rënie në tregun e brendshëm ishte dhe dollari, që ka rënë me ritme më të larta sesa në bursa. Një dollar u këmbye gjatë ditës së sotme me 101.1 lekë, nga 101.89 lekë të premten e javës së kaluar, duke u këmbyer në nivelet më të ulëta që nga fillimi i janarit të këtij viti.

Në bursat ndërkombëtare, euro ka qenë e qëndrueshme, pasi të dhënat treguan për një përmirësim të besimit të biznesit gjerman, ekonomia më e madhe e Europës. Ndërsa javën e kaluar, dollari ra në nivelin më të ulët që nga mesi i 2018-s, për shkak të dhënave më të dobëta sesa priteshin për ecurinë e tregut të punës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

/Monitor