Horoskopi për ditën e sotme, 14 dhjetor 2020 0 18

Dashi

Dikush të cilin ju e admironi edhe pse nuk dini shumë gjëra për të do të lëvizë në orbitën tuaj sot. Ky është shansi juaj që të bëni një përpjekje për të mësuar më shumë rreth tij ose asaj. Ndërsa nuk duhet t’i mbytni me pyetje, duhet ta bëni të ditur se jeni miqësor.

Demi

Kaloni kohë diku ku mund të shijoni gjëra të bukura për syrin, qoftë një kopsht, park, muze arti, një treg lulesh, apo edhe një dyqan elektronik plot me vegla që ju i dëshironi. Eshtë e rëndësishme të vlerësoni gjërat estetikisht të këndshme, veçanërisht tani kur krijimtaria juaj mund të ketë nevojë për frymëzim.

Binjaket

Obsesioni juaj për drejtësinë do t’ju shkaktojë më shumë stres sesa përfitime tani, prandaj mos kaloni aq shumë kohë duke u përpjekur të llogaritni nëse gjithçka është plotësisht e barabartë. Ndoshta nuk do të jetë. Sigurisht, pabarazitë duhet të trajtohen, por sot përqendrohuni në gjëra më produktive.null

Gaforrja

Ju mund të bëni një përparim të jashtëzakonshëm nëse sot mund të përqendroni energjinë tuaj në drejtimin e duhur. Për të përfituar sa më shumë nga kjo, jini të vetëdijshëm për motivimin tuaj për të bërë gjëra të caktuara. Ndonjëherë mund të jetë e vështirë të ndryshosh kurs pasi të vendosesh në një shteg.

Luani

Shikimi juaj për detaje po sjell gjërat e vogla në fokus të mprehtë sot, prandaj përdorni atë shikim për të gjetur gabime para se të shkojnë shumë larg. Kur të rishikoni buxhetin tuaj, menjëherë do të vini re një problem me numrat që mund të rregullohen lehtësisht. Dhe nëse blini diçka, kontrolloni dy herë faturën.

Virgjeresha

Kur një mendim pozitiv ju godet herët sot, duhet ta përdorni për të ndihmuar të tjerët. Edhe nëse thjesht dërgoni një kartolinë përshëndetëse online përpjekjet tuaja do t’i bëjnë ata të ndihen më mirë për veten e tyre. Veprat e mria ju bëjnë që të vendosni lidhje më të forta me ta.

Peshorja

Dielli shkëlqen vetëm për një kohë të caktuar dhe ju mbetet juve ta shfrytëzoni sa më mirë! Nëse koha bashkëpunon, duhet të përpiqeni të kaloni sa më shumë kohë jashtë. Kjo është njëperiudhe e shkëlqyeshme për të qëndruar jashtë, që do të thotë se një piknik ose një shëtitje do të ishte një mënyrë e shkëlqyeshme.

Akrepi

Ky është fillimi i një periudhe ripozicionimi midis njerëzve në rrethin tuaj shoqëror. Njerëzit po zhvendosin aleanca dhe lidhjet e vjetra të miqësisë po prishen, por përkohësisht. Lidhjet e forta që ju bashkojnë janë ende aty, ato thjesht mund të ndryshojnë.

Shigjetari

Një bashkëpunëtor po përjeton disa probleme në marrëdhënie dhe po i sjell ato në punë. Tani, në vend që të flasim për projekte ose klientë, biseda dominohet nga situata e tyre shpirtërore. Nëse nuk doni të përfshiheni në ndonjë situatë të vështirë më mirë të distancoheni nga ky person për momentin.

Bricjapi

Nëse keni frikë se energjia juaj po shpërthen sot, mos e shikoni si një gjë negative. Kjo është një kohë kur duhet të dëgjoni më nga afër trupin tuaj dhe të bëni atë që është e përshtatshme për shëndetin tuaj. Me çështjen e parave do të keni një raport jo fort të këndshëm sot.

Ujori

Tani ekziston një pengesë e padukshme midis jush dhe dikujt tjetër, mure që nuk mund t’i shihni ose prekni, por që ju mbajnë mbrapa sikur të ishin 20 metra të gjatë dhe të bërë me tulla. Nëse vërtet doni të depërtoni tek ky person, duhet keni më shumë durim. Prisni që ata të hapin një derë dhe pastaj do të ftoheni.

Peshqit

Nëse dikush tjetër përpiqet të marrë meritat për suksesin e projektit tuaj, mos e lejoni këtë gje. Ata që janë në autoritet e dinë se keni qëne ju pas tij dhe se ku person nuk duhet të besohet. Aspekti sentimental parashikohet të jetë mjaft i mirë për të lindurit në shenjën tuaj.//B.W

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Homazhe në Bulevard, Rama vendos karafila të kuq në vendet ku u vranë 4 protestuesit më ’21 janar’ 0 7

Kryeministri Edi Rama së bashku me familjarët e viktimave të 21 janarit ka mbajtur homazhe përkujtimore në Bulevardin ‘’’Dëshmorët e Kombit’’ para kryeministrisë.

Po sot Rama shpalli 4 viktimat e ’21 janarit’ në 10-vjetorin e ngjarjes ‘’Dëshmorë të Atdheut’’.

Ai kërkoi besim se drejtësia do të bëjë drejtësi për 21 janarin edhe pse diçka e tilë prej vitesh mungon.

 

 

 

 

 

(BalkanWeb)

Aksidentoi për vdekje 10 vjeçaren në derë të shtëpisë, lihet në burg drejtuesi i automjetit 0 11

Arrest me burg është masa e sigurisë dhënë sot nga Gjykata e Tiranës për drejtuesin e automjetit që aksidentoi për vdekje 10 vjecaren në Tiranë, dy ditë më parë.

Ndaj të arrestuarit Alban Guri, trupi gjykues tha se janë ngritur akuzat e aksidentit me pasojë vdekjen si edhe largim nga vendi i ngjarjes.

Ngjarja u shënua rreth orës 12:30, në rrugën “Njazi Meka”, ku automjeti i drejtuar nga shtetasi Alban Guri, aksidentoi për vdekje të miturën me inicialet A.P. Policia tha se Guri ngiste makinën nën efektin e alkoolit.

 

 

 

 

 

 

 

 

(BalkanWeb)