Horoskopi për ditën e sotme, 10 janar 2021 0 19

Dashi
Do të kaloni një ditë argëtuese. Nëse mendoni se gjendja juaj e tanishme financiare nuk është e kënaqshme, mos hezitoni të kërkoni këshilla nga persona më me eksperiencë. Tregohuni të duruar në lidhjen tuaj në çift edhe nëse përballeni sot me një situatë jo në favorin tuaj.
Demi
Një çështje delikate në punë mund të çojë në konfrontime. Bashkohuni me familjen ose miqtë e ngushtë për ta bërë këtë një ditë të mbushur me argëtim. Dashuria e vërtetë do t’ju mbush plot shpirtërisht dhe këtë mund ta kuptoni sot.
Binjakët
Debati me një person që përgjithësisht nuk keni marrëdhënie të mira do t’ju prishë humorin. Tregohuni të mençur dhe nëse është e mundur shmangeni atë, pasi një situatë e tillë nuk do t’ju ndihmojnë kurrë. Shmangni marrien e kredisë gjatë kësaj periudhe.
Gaforrja
Bëni kujdes me ushqimin dhe kryeni më shumë aktivitete fizike. Ka gjasa që shpenzimet gjatë ditës së sotme t’ju dalin jashtë parashikimeve. Sa i përket aspektit profesional do të pushtoheni nga kujtime të lumtura nga e kaluara.
Luani
Të qenit i vrazhdë me bashkëshorten/bashkëshortin tuaj, do të provokojë një reagim të fortë prej tij/saj. Ju duhet të kuptoni se mosrespektimi mund të rrezikojë rëndë një marrëdhënie. Nuk është dita e duhur për të bërë përpjkje për të vend të ri pune.
Virgjëresha
nullPaqja juaj e brendshme mund të shqetësohet nga pasiguritë. Mund të keni përfitime financiare sot, por tregohuni vigjilent në çështjet e biznesit, për të shmangur mashtrimet. Një lajm i mirë, me shumë gjasa nga një vend i largët, mund të pritet deri në mbrëmje vonë.
Peshorja
Disa plane të rëndësishme mund të realizohen duke ju sjellë fitime të reja financiare. Problemet që një mik mund të kalojë mund t’ju shqetësojnë dhe t’ju bëjnë të ndiheni të trishtuar. Nuk përjashtohet mundësia e një debate serioz me partnerin/partneren tuaj.
Akrepi
Të moshuarit e kësaj shenje duhet ta përdorin kohën dhe energjinë e tyre në mënyrë produktive. Përqendrimi në nevojat familjare duhet të jetë prioritet për ju sot. Do të kaloni një ditë të këndshme në lidhjen tuaj në çift.
Shigjetari
Kushtojini më shumë vëmendje anës shëndetësore. Sigurohuni që të keni miratimin e të gjithëve përpara se të bëni ndryshime në ashtëpi. Do të ndiheni shumë të lumtur në fushën e dashurisë.
Bricjapi
Një kompliment i veçantë nga një mik do të ishte burim lumturie për ju. Financat do të kenë një përmirësim të lehtë gjatë ditës. Mundësitë për të treguar aftësitë tuaja në aspektin profesional do të jenë të shumta sot.
Ujori
Mos lejoni që t’ju kapë ndjenja e frustrimit. Mos lejoni që miqtë tuaj të përfitojnë nga sjellja juaj bujare. Do të keni kohë mjaftueshëm për të qëndruar pranë partnerit/partneres suaj.
Peshqit
Reduktoni konsumimin e kafeinës, veçanërisht nëse keni probleme me zemrën. Jeta në çift do të jetë e qetë. Ka gjasa të realizoni një një udhëtim të shkurtër, të ëmbël e romantik. Fillimi i ditës mund të jetë pak i lodhshëm, por ndërsa dita përparon, do të ndjeheni më energjikë.//B.W

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Partia republikane realizon takimin ne njesine numer 7 0 9

Gjate pasdites se sotme anetare te partise Republikane u mblodhen ne takimin e organizuar prane njesine numer 7 ne qytetin e Tiranes.

Te pranishem ishin nder te tjere edhe Blendi Sulaj, Famela Sullaj, si dhe anetare te tjere.

Arsyeja e mbledhjes ishte organizimi i metejshem i puneve ne lidhje me zgjedhjet e muajit prill.

Ne takim moren pjese edhe anetare te forumit rinor te partise Republikane.

Pritet te shohim ne ditet ne vazhdim ecurine e organizimeve te bera nga partia Republikane./albaniareport.al

Ups! Selena Gomez e mërziti aq keq Malumën, saqë ai na e tregoi të gjithëve! 0 12

Duket se dikush e mërziti Malumën, dhe shumë po shikojnë drejt Selena Gomez.

Këtë të premte, këngëtarja 28-vjeçare u bëri fansave një dhuratë me kthimin e saj në muzikë. Dhe ata që buzëqeshën më shumë janë fansat latinë, pasi kënga e saj e re është në spanjisht: De una vez.

Fabula e këngës flet për dhënien fund një marrëdhënieje dhe në vetëm 25 orë klipi i kapërceu 15 milionë shikime.

Ndërsa “selenatorët” janë super të emocionuar nga ky projekt dhe po praktikojnë spanjishten(ata që s’dinë), një reagim i Malumës ka marrë vëmendjen e të gjithëve duke na bërë të dyshojmë se i drejtohet këngëtares amerikane.

Vetëm pak orë pas lançimit të këngës, Maluma shkroi në një status në Twitter: “Nëse nuk doni të punoni me dikë vendoseni në dijeni. Ka njerëz që shpresojnë kot që në fund të marrin 0. Sinqeriteti mbi të gjitha.”

Pse fansat mendojnë se kjo i referohet Selenës?

Nëse e thua për Selenën, ajo e bëri të qartë në një intervistë se nuk do të bashkëpunojë me ty dhe ashtu bëri!”-i shkruante një nga fansat kolumbianit. Intervista të cilës i referohet ndjekësi është një ku Selena dyshohet se kritikoi Maluma për këngën “Cuatro Babys”.

Në vitin 2017, këngëtari i “Hawaii” i shkroi koleges së tij në Twitter: “Do të doja të bëja një këngë me ty. Zoti të bekoftë, ti je një shembull. Unë të admiroj”.

Sakaq, në vitin 2018, Maluma ka thënë në një intervistë për një media braziliane se kishte qenë në kontakt me Selena Gomez për të punuar, por që mesa duket ajo ishte shumë e zënë dhe bashkëpunimi i tyre nuk u realizua kurrë.

Në dhjetor të viti që lamë pas media të tilla si ‘Popsugar’ raportuan se artistët filluan të ndiqnin njëri-tjetrin në Instagram, duke shkaktuar thashetheme për një bashkëpunim të mundshëm.

Megjithatë, aktualisht Maluma nuk është në listën e personave që ndjek Selena në këtë rrjet sociale, teksa kolumbiani vijon ende ta ndjekë atë.

Nuk mund të themi me siguri se çfarë ka ndodhur mes tyre dhe nëse statusi i “pretty boy, dirty boy” i adresohet Selenës, por për momentin kjo është teoria që po qarkullon në rrjet. A do kemi një bashkëpunim mes tyre në të ardhmen? Kurrë nuk i dihet./iconstyle