Horoskopi ditor: 9 dhjetor 2020 0 24

Dashi

Pasioni më në fund zgjohet por kini kujdes nga situatat e paqarta: mos prishni situata të reja nga frika e së kaluarës, nuk ia vlen.

Demi

Nëse ndiheni të lodhur dhe nervoz, kjo është normale. Sidoqoftë, mos kini frikë, përpjekja juaj do të shpërblehet.

Binjakët

Dita pa pengesa të mëdha në rrugën tuaj, tani më e keqja që keni lënë pas. Mundohuni të mos jeni pesimist në dashuri.

Gaforrja

Ditë më e mirë se ato të mëparshmet. Kjo do të jetë një javë e rimëkëmbjes: ju mund të filloni një rrugë të re dhe të rregulloni shumë gjëra të mbetura të papërfunduara.

Luani

Ditë pozitive, sidomos në dashuri: mos i nënvlerësoni takimet e reja. Perspektiva të mira edhe në vendin e punës: kënaqësi e madhe në derë.

Virgjëresha

Mundohuni ta përdorni këtë ditë për të bërë plane ose për të bërë të qarta situatat e caktuara. Në dashuri më në fund mund të fitoni dikë që ju intereson.null

Peshorja

Edhe sot një ditë pak e ashpër në vendin e punës. Ndiheni pak i vlerësuar por përpiquni të jeni të durueshëm dhe të përqendroni gjithçka tek dashuria.

Akrepi

Ditë jo e mirë por mundohuni të mos jeni pesimist, përkundrazi përpiquni të ndryshoni këndvështrimin tuaj. Në ditët e ardhshme ka dritë në fund të tunelit.

Shigjetari

Përgjegjësitë janë të shumta dhe nganjëherë dëshironi të ikni larg. Meqenëse nuk mund ta bëni, përpiquni të rezistoni: kënaqësia vjen për të gjithë!

Bricjapi

Ditë shumë pozitive: shfrytëzoni rastin të përpiqeni të zgjidhni disa probleme ose të rigjeni një projekt. E gjithë kjo padyshim edhe në nivelin emocional.

Ujori

Si dje, edhe sot një ditë paksa e trazuar dhe nervoze, por është një fazë kalimtare që do të kalojë shumë shpejt. Bëni durim, gjithçka funksionon.

Peshqit

Entuziazmi dhe dëshira për të bërë sot janë mbizotëruese: në dashuri, projektet afatgjata favorizohen, ndërsa në vendin e punës do të bëni përparime të mëdha. /k.k/noa.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim droge, arrestohet 39-vjeçari në Vlorë, pritet ekstradimi në Itali (DETAJE) 0 9

Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, apsi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprat penale “Organizatë kriminale” dhe “Trafikim i lëndëve narkotike”.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi P. N., 39 vjeç, banues në Dukat, Vlorë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata e Lecce-s, Itali, i ka caktuar urdhër-arresti për veprat penale “Organizatë kriminale” dhe “Trafikim i lëndëve narkotike”, për të cilat maksimumi i dënimit është 20 vite.

Njoftimi i policisë:

Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme për kapjen e personave në kërkim ndërkombëtar.

Vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve, në bashkëpunim me Interpol Tirana.

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar e ndërkombëtar, nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve me ZQK Interpol Tirana, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar P. N., 39 vjeç, banues në Dukat, Vlorë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata e Lecce-s, Itali, i ka caktuar urdhër-arresti për veprat penale “Organizatë kriminale” dhe “Trafikim i lëndëve narkotike”, për të cilat maksimumi i dënimit është 20 vite.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, po vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Horoskopi ditor: 13 janar 2021 0 17

Dashi

Nesër dita do të fillojë shumë mirë por do të keni ndryshime humori që mund të prishin gjithçka. Për këtë arsye, jini të kujdesshëm edhe në dashuri. Në punë, rishikoni disa gjëra.

Demi

Një lajm i shkëlqyeshëm për ju nesër veçanërisht në lidhje me sferën e ndjenjave falë pranisë pozitive të Venusit. Sa për punën mundohuni të mos bëni shumë.

Binjakët

Vëmendje në dashuri nesër: në fakt dita do të jetë e dobishme, sidomos në mëngjes, për të pastruar disa keqkuptime që kanë lindur me partnerin. Mundohuni të relaksoheni pak.

Gaforrja

Horoskopi i Paolo Fox tregon se nesër me të vërtetë do të kuptoni se dëshironi të ndryshoni diçka në jetën tuaj dhe do të keni një dëshirë të lindur për të udhëtuar. Në punë, pranoni një ndryshim vetëm nëse vërtet ia vlen.

Luani

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se nga nesër Venusi nuk është më kundër dhe situata të caktuara në dashuri mund të zhvillohen pozitivisht. Në punë përpiquni të planifikoni gjithçka për të mos u vonuar.

Virgjëresha

Nesër do të duhet të përpiqeni të jeni shumë më të qartë me partnerin dhe të sqaroni situata të caktuara. Kushtojini vëmendje diskutimeve me familjen dhe miqtë: edhe nëse doni të vërtetoni idetë tuaja, përpiquni të kuptoni edhe të tjerët.null

Peshorja

Horoskopi i Paolo Fox specifikon që do të keni mundësinë të takoni njerëz të rinj dhe të sqaroheni me të njohurit e vjetër. Mund të ketë ndryshime në punë dhe mund të duhet të lini diçka prapa.

Akrepi

Nesër do të fitoni në dashuri falë Hënës së favorshme. Kur bëhet fjalë për punën, ju jeni shumë të motivuar dhe mund të zgjasni një marrëveshje dhe të bëni zgjedhje të dobishme për të ardhmen.

Shigjetari

Nesër do të jetë një ditë pozitive për dashurinë kështu që nëse jeni të interesuar për dikë, merrni zemër dhe hap përpara. Në vend të kësaj, mos u tregoni shumë kërkues në historitë e krijuara. Ka qëllime në punë që mund t’i arrini më lehtë.

Bricjapi

Horoskopi i Paolo Fox ju tregon se do të jetë një ditë pozitive. Në dashuri, përkushtojuni më shumë partnerit ndërsa në punë mund të zgjidhni një situatë të vështirë, por kushtojini vëmendje shpenzimeve.

Ujori

Nesër do të jetë një ditë intriguese sa i përket ndjenjave: shumë pasion me partnerin. Në vend të kësaj, jini të kujdesshëm në familje pasi mund të ketë ndonjë tension me një anëtar të familjes.

Peshqit

Harrojeni të kaluarën dhe jetoni të tashmen duke u përpjekur të takoni njerëz të rinj që mund të çojnë në diçka vërtet shumë të rëndësishme. Në punë duhet të keni kujdes që të mos i merrni gjërat shumë sipërfaqësisht. /noa.al/