Horoskopi ditor: 8 shkurt 2021 0 55

Dashi
Moment i vështirë për shenjën e dashit, për shkak të kalimit të Marsit në shenjën tuaj. Por mos u shqetësoni, pasi shpejt do kalojë.

Demi
Në dashuri kjo është një kohë e mirë, por përpiquni të mos e paraqisni të kaluarën nëse ka pasur probleme, më mirë vendosni një gur mbi të. Mundësi të shkëlqyera për punë.


Binjakët
Ndiheni të trazuar dhe të shqetësuar, pa e ditur arsyen e mërzitjes suaj, por mos u shqetësoni me afërsinë e të dashurve tuaj dhe me një majë pozitiviteti. Mund të ketë disa mundësi të mira në punë, mos i humbni ato.


Gaforrja
Horoskopi i Paolo Fox tregon se sot Afërdita është në shenjën tuaj, risi e madhe si në dashuri ashtu edhe në vendin e punës. Mos kini frikë dhe merrni përsipër projekte të reja.
Luani
Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se jeni në një fazë rikuperimi dhe keni shumë më shumë energji sesa ditët e fundit. Problemet shëndetësore që ju mundojnë për disa kohë do t’ju lënë duke lënë hapësirë për një energji të papritur.


Virgjëresha
Mundohuni që sot të qëndroni larg ndërlikimeve. Nëse ka një krizë në familje, duhet të përpiqeni ta zgjidhni atë. Por me ardhjen e Venusit në shenjën tuaj, ju do të merrni një frymë të freskët dhe do të ndiheni më proaktiv dhe të shkathët.


Peshorja
Mos kini frikë të shprehni mendimet tuaja. Urani në shenjën tuaj do ju japë forcën e duhur për të adresuar më mirë të gjitha problemet.


Akrepi
Sot do të jetë më lehtë të flisni për dashurinë. Por ndonjëherë ju duhet të mbështeteni në ndjenjat tuaja pa u ndikuar nga e kaluara.


Shigjetari
Ditë e nënshtruar ajo e sotmja në të cilën mund të ketë tensione dhe polemika. Shumë kontraste në këtë periudhë për shenjën e Shigjetarit. Grindje në familje dhe në vendin e punës. Jini të kujdesshëm me fjalët dhe mos thoni gjëra për të cilat mund të pendoheni.


Bricjapi
Sot do të duhet t’i kushtoni vëmendje polemikave dhe diskutimeve. Shumë mundësi pune në horizont që do t’ju vënë përpara vendimeve që mund të ndryshojnë jetën tuaj.


Ujori
Mundohuni të ruani qetësinë. Do të shihni se do të merrni atë që dëshironi. Ju e doni jetën, dhe gjithmonë doni të përfshiheni në aventura të reja. Por të jesh i kujdesshëm ndonjëherë, duhet menduar mirë para se të hidhesh në përvoja të reja.


Peshqit
Një ditë pozitive sot për ndjenjat dhe dashurinë. Mund të ketë ndonjë keqkuptim në vendin e punës. Jini të zhytur në mendime dhe mos veproni sipas instiktit.
/noa.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryeministri Kurti uron Fiter Bajramin: Reflektimet nga ky muaj të na shoqërojnë përgjatë vitit, të shumëfishojmë lumturinë! 0 4

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar Fitër Bajrami, duke thënë se mbarësia e kësaj dite le të vulos besimin se çdoherë mund të japim më shumë sesa që marrim.

“Në mesin e begative të festës së Bajramit le t’i kujtojmë kufizimet e përjetuara gjatë Ramazanit, ashtu që reflektimet nga ky muaj të na shoqërojnë përgjatë gjithë vitit. Në këtë ditë feste, le të shumëfishojmë lumturinë duke e ndarë me të tjerët, duke uruar më të mirat për njëri-tjetrin dhe duke u kujdesur për shëndetin e njëri-tjetrit”, ka shkruar Kurti.

Kurti ka shtuar se kjo festë qoftë gëzim për të gjithë.

“Qofshin zemrat tuaja gjithmonë burim shprese! Qoftë kjo festë gëzim për të gjithë”, ka shkruar Kurti.

Veliaj uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin: Më të paqtë, më tolerantë e më solidarë mes nesh 0 4

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka uruar të gjithë besimtarët për Bajramin e Madh, duke u shprehur për më shumë paqe, tolerancë dhe solidariteti.

Në një postim në rrjetet sociale Veliaj shkruan:

“ Gëzuar Bajramin!

Respekt për sakrificën e të gjithë atyre që agjeruan këtë muaj të shenjtë!

Uroj të na gjejë më të paqtë, më tolerantë e më solidarë mes nesh.

Zoti ju dhëntë shëndet, fat e begati në familje! “, thekson Veliaj.

Postimi i plotë: