Horoskopi ditor: 7 janar 2021 0 20

Dashi

Do të jetë një javë me energji të shkëlqyera, prandaj merruni me punë. Ata që kanë mbjellë diçka do të jenë në gjendje të marrin rezultatet e para në mëngjes. 2019 do të ketë disa pengesa, por ky muaj do të jetë shumë i qëndrueshëm dhe paqësor për ju.

Demi

Do ju shfaqet një problem i vogël, veçanërisht nga ana emocionale. Sidoqoftë, viti 2021 do të jetë një vit më i mirë se ai i mëparshmi, veçanërisht për ata që kanë pasur probleme ekonomike. Energjitë tuaja nuk janë në kulmin e tyre, prandaj mos u lodhni.

Binjakët

Do të jetë një ditë interesante. Sidoqoftë, do të jeni mjaft të lodhur. Këtë muaj do të shihni një shkëputje vullnetare nga disa miq.

Gaforrja

Ju do të duhet të merrni disa vendime këto ditë. Përballë Saturnit ju detyron të rishikoni diçka, dhe kjo do t’ju japë më shumë për të menduar sesa në dashuri.

Luani

Java juaj do të jetë e ngarkuar, zgjedhjet tuaja mund të mos kënaqin dikë dhe ju mund të hiqni qafe shumë gjëra që nuk ju pëlqejnë më.

Virgjëresha

Në dashuri, në familje, tensionet nuk janë të evitueshme dhe vështirë se do të qëndroni të qetë, mund të ngrini shumë zërin. Ky muaj, siç parashikon horoskopi i Paolo Fox më 7 janar, do të jetë gjithashtu i lodhshëm për marrëdhënien në çift pasi nuk keni shumë kohë të jeni me ata që doni.

Peshorja

Do të jetë një javë e rëndësishme për ju, duhet të gjeni ekuilibrin tuaj të brendshëm. Ambienti ku ndodheni ju shkakton parehati.

Akrepi

Java fillon me disa luhatje, dikush ka qenë i sëmurë, ndoshta ata që janë të dashur për ju nuk kanë qenë mirë. Megjithatë, nga java e ardhshme vjen edhe përmirësimi.

Shigjetari

Ju jeni ndër shenjat kryesore të vitit 2021 dhe deri në fundjavën e ardhshme do të keni fat dhe sukses. Prandaj duhet të filloni të planifikoni gjërat që janë të rëndësishme për ju, sipas këshillës së horoskopit të Paolo Fox të 7 janarit.

Bricjapi

Shikoni xhepin tuaj. Marsi është i pafavorshëm për ju dhe kjo nuk ju ndihmon sepse ju bën të ndiheni shumë të lodhur. Përplasjet me Dashin dhe Peshoren po vijnë. Për ndjenjat që po përjetoni një fazë të trazuar, veçanërisht kjo do të ndodhë gjatë fundjavës, për shkak të sqarimeve që nuk janë bërë më parë.

Ujori

Hëna që është në shenjë ju bën hiperaktiv, dëshironi të bëni shumë gjëra dhe t’i bëni ato së shpejti. Mos u ngut, sepse nxitimi është këshillë e keqe, sidomos në punë, ku mund të çojë në tension.

Peshqit

Karakteri juaj ju çon të jetoni me emocione. Hëna do të jetë miku juaj të Enjten dhe të Premten, dhe nga mesi i javës tjetër mund të rizbuloni pasionin. Për marrëdhëniet me të tjerët është një kohë e mirë, edhe nëse në dashuri gjithçka nuk shkon siç dëshironi.

/noa.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi ditor: 23 janar 2021 0 11

Dashi

Sot përpiquni të shmangni polemikat, veçanërisht në dashuri. Do të jetë një ditë mjaft e nënshtruar për sa i përket punës dhe ju ndiheni shumë të pakënaqur për këtë. Kini kujdes nga sëmundjet sezonale.

Demi

Për ju sot do të jetë një ditë pozitive. Në dashuri, beqarët mund të fillojnë të shikojnë përreth ndërsa çiftet mund të konsolidojnë edhe më shumë marrëdhëniet e tyre. Në punë, fitoret dhe një ndryshim i jetës priten edhe për ata që nuk janë shumë të rinj.

Binjakët

Gjithashtu për ju sot do të jetë një ditë pozitive, por jini të kujdesshëm në dashuri: nëse duhet të sqaroni një keqkuptim, bëjeni atë duke u përpjekur të shkoni të takoni partnerin tuaj. Në punë, shumë gjëra do të ndryshojnë për mirë.

Gaforrja

Horoskopi i Paolo Fox tregon se Hëna në opozitë gjithmonë ju jep disa bezdi dhe përpiquni të mos merrni përsipër provokimet. Ju duhet të pushoni dhe të relaksoheni. Sa i përket punës, shtyni çdo zgjedhje.

Luani

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon që duhet t’i kushtoni vëmendje diskutimeve pasi keni Diellin dhe Merkurin përballë dhe kjo mund të përkeqësojë çështje të caktuara, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me paratë. Mundohuni të mos shpenzoni shumë, nuk është koha e duhur.

Virgjëresha

Sot do të keni disa dyshime në dashuri në historitë e reja, kështu që përpiquni të mos nxitoni gjërat. Në punë ndikimi pozitiv i Jupiterit ndihmon për të lëvizur gjërat në favorin tuaj.

Peshorja

Horoskopi i Paolo Fox specifikon se sot do të duhet të përpiqeni të reflektoni, për të mos gabuar, veçanërisht në ndjenjat tuaja: në këtë periudhë mund të jeni veçanërisht i brishtë. Në dashuri ka pak stres në çift.

Akrepi

Shmangni argumentet e padobishme në dashuri: jeni të shqetësuar, përpiquni të qetësoheni. Edhe në punë ekziston rreziku që të humbni kontrollin. Sot duket se nervozohesh më lehtë.

Shigjetari

Ju jeni në proces të rimëkëmbjes, edhe pse koha më e mirë do të vijë muajin tjetër. Në dashuri mund të ketë ndonjë lëvizje të lehtë. Mund të arrini shumë në punë, por kjo varet nga përkushtimi juaj.

Bricjapi

Horoskopi i Paolo Fox ju tregon se do të jetë një ditë e favorshme falë ndikimit pozitiv të Jupiterit, Hënës dhe Saturnit. Mundësi të mira në punë.

Ujori

Është një ditë në të cilën ndihen emocione. Shfrytëzoni rastin për të organizuar diçka për të bërë gjatë fundjavës. Në punë, yjet mbrojnë takimet. Mundohuni të mos shpenzoni shumë.

Peshqit

Sot, të flasësh për dashurinë do të vijë më lehtë për ty pasi do të përjetosh emocione të bukura, sidomos me Bricjapin dhe Akrepin. Sa i përket punës do të keni forcën dhe mënyrën për të zgjidhur disa probleme. /k.k/noa.al/

Meta pret në takim ambasadorin e Norvegjisë: Të forcojmë marrëdhëniet dypalëshe në të gjitha fushat 0 6

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim pune Ambasadorin e Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Mbretërisë së Norvegjisë në Shqipëri, rezident në Prishtinë, Jens Erik Grondahl.

Kreu i Shtetit, vlerësoi mbështetjen e vazhdueshme të Norvegjisë në proceset e integrimit euroatlantik të Shqipërisë dhe politikën e saj inkurajuese ndaj afrimit të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Europian.

“Marrëdhëniet shumë të mira mes dy vendeve në planin politik, veçanërisht konkretizimi i tyre i suksesshëm në planin ekonomik, mbeten model dhe nxitje për të shtuar përpjekjet tona në shfrytëzimin e mundësive dypalëshe edhe në fusha të tjera, si bujqësi, turizëm, infrastrukturë, tregëti dhe arsim”, – nënvizoi Meta.

Kreu i Shtetit e falënderoi Ambasadorin e Norvegjisë për ndihmën vyer të vendit të tij për përballimin e pasojave të tërmetit të 26 nëntorit të vitit 2019.