Horoskopi ditor: 5 janar 2021 0 19

Dashi

Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, nesër do të fillojë një periudhë që do të mbështesë projekte të reja, të cilat do të favorizojnë të gjithë ata që dëshirjnë të rikthehet në lojë. Deri në pranverën e ardhshme do të ketë shumë mundësi për t’u shfrytëzuar. Në veçanti, dy javët e para të shkurtit do të keni më shumë zgjedhje. Në dashuri, megjithatë, ato do të jenë ditë verifikimi.

Demi

Nesër mund të pushtoheni nga disa trazira të reja. Fakti është që ju jeni një shenjë në kërkimin e vazhdueshëm të stabilitetit dhe sigurisë dhe jeni të vetëdijshëm se në muajt e ardhshëm një punë me kohë të pjesshme, një projekt ose një rrugë do të duhet të marrë fund.

Binjakët

Nesër mund të mbështeteni te Jupiteri dhe Saturni në aspektin e favorshëm për të kryer projektet tuaja. Ju jeni duke rifituar një kapacitet dhe motivim të mirë, dëshirën për të nisur veten në përvoja të reja.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike të Paolo Fox, nesër do të zgjoheni me nevojën për të marrë edhe një konfirmim. Do të jetë efekti i viteve të fundit në të cilat Saturni ishte në opozitë, por dijeni që tani e tutje ju nuk do të keni më vuajtje të tij!

Luani

Nesër do të ndiheni të tensionuar dhe të trazuar. Të kesh Jupiterin dhe Saturnin përballë do të thotë armiqësi të tjera për tu përballur në vendin ku jeton dhe ku punon. Ju madje mund të dëshironi të sfidoni dikë tjetër!

Virgjëresha

Nesër premton të jetë një ditë mjaft interesante, edhe pse mund të vuani nga ndonjë shqetësim i vogël. Do të shkaktohet nga nevoja juaj shumëvjeçare të dëshironi gjithçka nën kontroll, të kërkoni përsosmërinë në gjithçka që bëni.

Peshorja

Siç parashikohet nga horoskopi i Paolo Fox, nesër do të jetë një e martë e veçantë. Ngadalë po arrini, por do të duhet të nxirrni guximin tuaj. Në ditët në vijim do të jeni plot dëshira për të rikthyer emocionet tuaja, për t’u rikthyer në lojë.

Akrepi

Nesër ju pret një ditë goxha pozitive, por nuk do ta perceptoni si të tillë! Ju do të ndiheni shumë nervoz dhe të trazuar, faji i këtij aspekti të kundërt Marsi i cili nxit luftë, i cili shkakton zemërim.

Shigjetari

Nesër do të jetë dita e duhur për të filluar testimin e aftësive tuaja në fushë. Është koha të kuptoni idetë që keni kultivuar për muaj me radhë dhe nëse dikush është i lumtur t’ju japë një dorë, duhet ta pranoni atë pa u menduar dy herë.

Bricjapi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, ju po përjetoni ditë shumë të veçanta. Dikush mund ta gjejë veten duke menduar për një flakë të vjetër që keni lënë mënjanë. Për më tepër, në pak ditë Venusi do të hyjë në shenjën tuaj dhe do t’ju japë përfitime të reja në dashuri, në takime dhe miqësi.

Ujori

Nga nesër do të duhet të bëni një përpjekje për të mbajtur larg nervozizmin tuaj. Të kesh Jupiterin dhe Saturnin në shenjë do të thotë të kesh përballë disa çështje ligjore ose praktike, por edhe një dëshirë të thellë për liri, për ndryshim që duhet të menaxhohet me mendjen e shëndoshë.

Peshqit

Nesër duhet të ndaleni dhe të përpiqeni të kuptoni se çfarë ka ndodhur në dashuri ose në familje muajin e kaluar. Kush në të kaluarën ka përjetuar vështirësi të mëdha, nga e Premtja, kur Venusi do të fillojë një kalim të favorshëm, do të jetë në gjendje të shërohet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi ditor: 23 janar 2021 0 11

Dashi

Sot përpiquni të shmangni polemikat, veçanërisht në dashuri. Do të jetë një ditë mjaft e nënshtruar për sa i përket punës dhe ju ndiheni shumë të pakënaqur për këtë. Kini kujdes nga sëmundjet sezonale.

Demi

Për ju sot do të jetë një ditë pozitive. Në dashuri, beqarët mund të fillojnë të shikojnë përreth ndërsa çiftet mund të konsolidojnë edhe më shumë marrëdhëniet e tyre. Në punë, fitoret dhe një ndryshim i jetës priten edhe për ata që nuk janë shumë të rinj.

Binjakët

Gjithashtu për ju sot do të jetë një ditë pozitive, por jini të kujdesshëm në dashuri: nëse duhet të sqaroni një keqkuptim, bëjeni atë duke u përpjekur të shkoni të takoni partnerin tuaj. Në punë, shumë gjëra do të ndryshojnë për mirë.

Gaforrja

Horoskopi i Paolo Fox tregon se Hëna në opozitë gjithmonë ju jep disa bezdi dhe përpiquni të mos merrni përsipër provokimet. Ju duhet të pushoni dhe të relaksoheni. Sa i përket punës, shtyni çdo zgjedhje.

Luani

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon që duhet t’i kushtoni vëmendje diskutimeve pasi keni Diellin dhe Merkurin përballë dhe kjo mund të përkeqësojë çështje të caktuara, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me paratë. Mundohuni të mos shpenzoni shumë, nuk është koha e duhur.

Virgjëresha

Sot do të keni disa dyshime në dashuri në historitë e reja, kështu që përpiquni të mos nxitoni gjërat. Në punë ndikimi pozitiv i Jupiterit ndihmon për të lëvizur gjërat në favorin tuaj.

Peshorja

Horoskopi i Paolo Fox specifikon se sot do të duhet të përpiqeni të reflektoni, për të mos gabuar, veçanërisht në ndjenjat tuaja: në këtë periudhë mund të jeni veçanërisht i brishtë. Në dashuri ka pak stres në çift.

Akrepi

Shmangni argumentet e padobishme në dashuri: jeni të shqetësuar, përpiquni të qetësoheni. Edhe në punë ekziston rreziku që të humbni kontrollin. Sot duket se nervozohesh më lehtë.

Shigjetari

Ju jeni në proces të rimëkëmbjes, edhe pse koha më e mirë do të vijë muajin tjetër. Në dashuri mund të ketë ndonjë lëvizje të lehtë. Mund të arrini shumë në punë, por kjo varet nga përkushtimi juaj.

Bricjapi

Horoskopi i Paolo Fox ju tregon se do të jetë një ditë e favorshme falë ndikimit pozitiv të Jupiterit, Hënës dhe Saturnit. Mundësi të mira në punë.

Ujori

Është një ditë në të cilën ndihen emocione. Shfrytëzoni rastin për të organizuar diçka për të bërë gjatë fundjavës. Në punë, yjet mbrojnë takimet. Mundohuni të mos shpenzoni shumë.

Peshqit

Sot, të flasësh për dashurinë do të vijë më lehtë për ty pasi do të përjetosh emocione të bukura, sidomos me Bricjapin dhe Akrepin. Sa i përket punës do të keni forcën dhe mënyrën për të zgjidhur disa probleme. /k.k/noa.al/

Meta pret në takim ambasadorin e Norvegjisë: Të forcojmë marrëdhëniet dypalëshe në të gjitha fushat 0 6

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim pune Ambasadorin e Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Mbretërisë së Norvegjisë në Shqipëri, rezident në Prishtinë, Jens Erik Grondahl.

Kreu i Shtetit, vlerësoi mbështetjen e vazhdueshme të Norvegjisë në proceset e integrimit euroatlantik të Shqipërisë dhe politikën e saj inkurajuese ndaj afrimit të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Europian.

“Marrëdhëniet shumë të mira mes dy vendeve në planin politik, veçanërisht konkretizimi i tyre i suksesshëm në planin ekonomik, mbeten model dhe nxitje për të shtuar përpjekjet tona në shfrytëzimin e mundësive dypalëshe edhe në fusha të tjera, si bujqësi, turizëm, infrastrukturë, tregëti dhe arsim”, – nënvizoi Meta.

Kreu i Shtetit e falënderoi Ambasadorin e Norvegjisë për ndihmën vyer të vendit të tij për përballimin e pasojave të tërmetit të 26 nëntorit të vitit 2019.