Horoskopi ditor: 4 janar 2021 0 16

Dashi

E hëna do të jetë një ditë interesante, që përputhet me këtë periudhë të rëndësishme të rimëkëmbjes. Ju keni një qiell shumë bujar në krah dhe dëshira për shpengim nuk mungon. Për më tepër, Mërkuri i së Premtes do të jetë përsëri i favorshëm: nëse keni një projekt në mendje, përvishni mëngët dhe merruni me punë.

Demi

Një situatë ekonomike ose ligjore do të duhet të rregullohet. Kur Jupiteri është në aspektin e kundërt, duhet t’i kushtoni vëmendje çështjeve financiare dhe ligjore, të përpiqeni të sqaroni se çfarë nuk është zgjidhur ende. Kushdo që tërheq zvarrë problemet e punës, herë a vonë do të përpiqet të merret me to.

Binjakët

E hëna me Jupiterin dhe Saturnin në një aspekt të favorshëm bën që të filloni një periudhë më fatlume. Të Premten qielli do të bëhet veçanërisht premtues për disa shenja, përfshirë tuajën, dhe do të bëhet gjithnjë e më e mundur për të përmirësuar jetën e dikujt. Yjet janë shumë të rëndësishëm për ata që duan të kryejnë projekte të reja pune, por edhe dashuri.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike mund të pushtoheni nga disa pasiguri. Janari mund t’ju ​​shkaktojë disa probleme në dashuri, por mbani në mend se Saturni nuk është më kundër jush. Të gjitha vështirësitë, tensionet e grumbulluara në dy vitet e fundit mund të zgjidhen duke u përpjekur të mbajnë një qëndrim më pozitiv. Kushdo që ka pak shqetësime në shtëpi do të rrezikojë të merret me grindje të tjera të vogla. Mundohuni të sqaroni dashurinë.

Luani

Do të duhet të përpiqeni të zgjidhni disa probleme të punës dhe parave. Në mes të javës, Mërkuri do të kthehet kundër: mund të lindin vështirësi të reja! Këto janë ditë mjaft të komplikuara. Dikush mund të ketë gjithashtu tensione në marrëdhëniet me të tjerët, me miqtë dhe të njohurit. Do të jetë e rëndësishme të sqarohen shumë çështje. Jini të kujdesshëm, sepse mund të tundoheni të merrni një qëndrim paksa të shkëputur si mbrojtje!

Virgjëresha

Do të jetë një ditë shumë emocionuese. Në realitet, i gjithë janari do të jetë, falë Marsit të favorshëm dhe shumë shpejt Venusit gjithashtu! Tani e tutje ju do të keni një kapacitet të madh për veprim, që do të shfaqet edhe gjatë jetës tuaj të përditshme. Në fund të fundit, në vitin 2020 e keni provuar veten në kapërcimin e të gjitha vështirësive që keni hasur dhe 2021 nuk do të jetë pak!

Peshorja

Do të jetë një ditë pak e trullosur, paksa e hutuar. Kohët e fundit është dashur të merreni me ngadalësime, mbase u është dashur të vini në dyshim tërë jetën tuaj dhe tani duhet të jeni më të qartë në vetvete. Duhet të fillosh nga e para, nuk është domosdoshmërisht e keqe. Ndonjëherë është e nevojshme të pritet druri i ngordhur për të na lejuar të ndërtojmë një të ardhme më të lumtur. Pas disa ditësh Mërkuri do të bëhet i favorshëm dhe do t’u japë avantazhe projekteve të rëndësishme.

Akrepi

Të hënën do të duhet të merresh me Marsin në aspektin e kundërt. Kjo situatë mund të krijojë stres për ju, dhe nëse nuk i kushtoni vëmendje, do të bëheni shumë nervozë. Në ditët e ardhshme mund të keni edhe ndonjë shqetësim në trajtimin e të tjerëve dhe do t’ju duhet të vendosni edhe më shumë forcë dhe vendosmëri në projektet tuaja! Tani e tutje, do të duhet të përdorni shumë kujdes me paratë: pa shaka me Mërkurin, Jupiterin dhe Saturnin kundër!

Shigjetari

Do të fillojë një periudhë hakmarrjeje për ju, nga çdo pikëpamje, madje edhe në dashuri. Mbi të gjitha, ndjenjat janë shumë të rëndësishme në jetën tuaj, si dhe përjetoni emocione gjithnjë e më të forta. Shoku juaj i shpirtit duhet të jetë dikush gjithmonë në lëvizje. Mundohuni të menaxhoni më mirë emocionet tuaja dhe të përfshiheni!

Bricjapi

Do të keni energji të mirë, falë kalimit të Diellit në shenjën tuaj. Këto janë ditë të karakterizuara nga shumë ide, projekte të vlefshme dhe një frymë kritike dhe objektive, që ju ndihmon të shikoni të ardhmen me më shumë pjekuri. Dikush mund të jetë ndjerë kohët e fundit i tradhtuar nga një person i besuar dhe kjo e ka sjellë një tendosje. Do të jetë koha ta lini këtë episod të pakëndshëm pas dhe të vazhdoni përpara, edhe pse kjo kërkon disa përpjekje.

Ujori

Do të duhet të filloni të grumbulloni gjithë guximin që do të gjeni për të ndryshuar rrugën tuaj, për të revolucionarizuar jetën tuaj. Shumë ujorë tashmë janë duke kërkuar diçka të re, madje edhe në punë. Megjithatë, Urani në aspektin e kundërt, flet për rezistencë. Jo të gjithë do të jenë të gatshëm të ndryshojnë. Dije, në çdo rast, me Jupiterin në shenjë do të jetë pothuajse e pamundur të mbani jetën si më parë!

Peshqit

Të hënën do të duhet të filloni të rikuperoni ndjenjat autentike në dashuri. Dhjetori mund të ketë krijuar probleme për shumë marrëdhënie. Afërdita në një shenjë toke do të thotë një afrim i mundshëm, një pajtim për të gjitha çiftet që nuk kanë pasur marrëdhëniet e duhura./a.m/NOA.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi ditor 15 janar 2021 0 6

Dashi

Në fushën e punës ka gjëra të padobishme me të cilat nuk doni më të përballeni. Sigurisht që jo duke u nervozuar do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet tuaja dhe të eleminoni gjithccka të keqe.

Demi

Kjo është një ditë e rëndësishme, më në fund fotografia juaj astrale parashikon një rikuperim. Kjo do të thotë që në një nivel fizik përpjekjet e ditëve të fundit do të jenë një kujtim dhe në një nivel mendor që stresi do të lërë vend për qetësi.

Binjakët

Ne nuk duhet t’i kushtojmë vëmendje kësaj gjendje shpirtërore e cila është plotësisht kalimtare. Nesër do të jetë një ditë në të cilën mund të diskutoni shumë por këshilla është të shmangni hapat e nxituar.

Gaforrja

Horoskopi i Paolo Fox tregon se nesër do të ketë njerëz rreth jush që nuk janë shumë të sigurt dhe ky qëndrim përfundon duke ju ndikuar. Java filloi pak keq, kishte kaq shumë tensione dhe kaq shumë vështirësi: kini durim.

Luani

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se nga nesër mund të ketë një krizë dashurie ose një ndarje. Shumë prej jush gjithashtu do të duhet të përballen me një ndryshim në punë brenda gjysmë viti.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë kur disa prej jush do të duhet të ndalen dhe të mendojnë për pak kohë. Këshilla është që të planifikoni hapat e ardhshëm dhe hapat e ardhshëm.

Peshorjanull

Horoskopi i Paolo Fox specifikon se duket se në këto ditë jeni i zënë me shumë gjëra. Ju dëshironi të gjeni një ekuilibër që ka munguar në kohët e fundit.

Akrepi

Duket se shpirti juaj është shumë i trazuar. Problemet e dashurisë duhet të zgjidhen sa më shpejt që të jetë e mundur, por diskutimet duhet të shtyhen për në fundjavë kur të gjeni qetësinë për ta bërë këtë.

Shigjetari

Nesër do të ndiheni pak të rëndë, jo fizikisht por mendërisht edhe për shkak të punës.

Bricjapi

Horoskopi i Paolo Fox ju tregon se nesër do të jetë një ditë “në anën tuaj”. Edhe ata që janë ndarë kohët e fundit ose kanë një marrëdhënie prapa tyre mund ta shohin të kaluarën e tyre në pragun e tyre.

Ujori

Midis kësaj të enjteje dhe të premteje mund të përjetoni një pasion të madh. Nëse ka dashuri të madhe, mund të përjetoni emocione dhe ndjesi që nuk i keni provuar për një kohë të gjatë.

Peshqit

Për momentin është shumë e rëndësishme që të bëni një analizë të jetës tuaj. Kjo është e vërtetë si për nga ndjenjat ashtu edhe për marrëdhëniet e çiftit.

/noa.al

I shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim droge, arrestohet 39-vjeçari në Vlorë, pritet ekstradimi në Itali (DETAJE) 0 9

Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, apsi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprat penale “Organizatë kriminale” dhe “Trafikim i lëndëve narkotike”.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi P. N., 39 vjeç, banues në Dukat, Vlorë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata e Lecce-s, Itali, i ka caktuar urdhër-arresti për veprat penale “Organizatë kriminale” dhe “Trafikim i lëndëve narkotike”, për të cilat maksimumi i dënimit është 20 vite.

Njoftimi i policisë:

Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme për kapjen e personave në kërkim ndërkombëtar.

Vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve, në bashkëpunim me Interpol Tirana.

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar e ndërkombëtar, nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve me ZQK Interpol Tirana, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar P. N., 39 vjeç, banues në Dukat, Vlorë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata e Lecce-s, Itali, i ka caktuar urdhër-arresti për veprat penale “Organizatë kriminale” dhe “Trafikim i lëndëve narkotike”, për të cilat maksimumi i dënimit është 20 vite.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, po vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.