Horoskopi ditor: 3 janar 2021 0 19

Dashi

Ditë tejet e tensionuar pritet të jetë kjo e të dielës 3 janar 2021 për ata qe janë në një lidhje. Nuk do i pranojnë aspak kritikat e partnerit dhe te gjithë do duan te bëjnë atë qe do ju thotë mendja. Beqarët do jene më të kujdesshëm dhe do bëjnë zgjedhjet e duhura. Gjendja e financave do ketë përmirësime te konsiderueshme.

Demi

Asgjë e keqe nuk ka për te ndodhur ne jetën tuaj ne çift. Beni thjesht atë qe do ndieni dhe keni për t’ia kaluar me se miri. Beqaret do jene me më shume fat se kurrë dhe do e takojnë princin e tyre te kaltër. Jeta ka për t’iu marre një tjetër drejtim. Gjendja e financave do ketë përkeqësime vetëm nëse shpenzoni çdo lek që keni nëpër duar. Kujdes!

Binjakët

Ata qe janë ne një lidhje duhet t’i mendojnë më me kujdes gjerat para se te veprojnë sepse e ardhmja varet pikërisht nga disa detaje te vogla. Beqaret do realizojnë një takim mbresëlënës në sajë të të cilit ka për t’iu ndryshuar përgjithmonë jeta. Financat nuk do dini si t’i menaxhoni prandaj ne disa momente gjendje mund te behet tejet delikate. Tregohuni te kujdesshëm.

Gaforrja

Partneri juaj do përkujdeset ne çdo moment për ju dhe marrëdhënia ne çift do përmirësohet tej mase. Duke filluar qe nga mesdita nuk kane për te mbaruar surprizat. Beqaret do ëndërrojnë me shume nga sa duhet dhe realiteti do ju duket i hidhur. Gjendja e financave nuk do jete e keqe. po u treguar te arsyeshëm gjerat do vazhdojnë te ecin si duhet. Ju mund t’ia dilni.

Luani

Do kaloni vështirësi te shumta ju qe jeni ne një lidhje dhe marrëdhënia me partnerin do behet delikate. Gabimet qe do bëni mund te ndikojnë edhe tek vazhdimësia e jetës ne çift. Beqaret nuk do i shpëtojnë dot një dashurie me shikim te pare. Ne planin financiar, Saturni, planeti i kursimit, do jete i pozicionuar keq. Mund te bëni çmenduri dhe do keni probleme serioze me pas.

Virgjëresha

Jeta juaj ne çift do ndryshoje rrënjësisht gjate kësaj dite për ju qe jeni ne një lidhje. Partneri do ju surprizoje gjithë kohës dhe do ju beje te ndiheni me se miri. Beqarët as që do i pranojnë ftesat qe do ju bëhen dhe për pasoje do vazhdojnë te mbeten te vetmuar. Për financat duhet te këshilloheni sa me pare me ndonjë specialist ne mënyrë qe situata te mos ju dale jashtë kontrollit.null

Peshorja

Mos u mundoni për asnjë moment ta kontrolloni atë qe keni ne krah sepse ai mund te zemërohet pa masë dhe situata do ju dale jashtë kontrollit. Mos e prishni me dorën tuaj harmoninë. Beqarët do kenë një dite te këndshme edhe pse jo me ndonjë takim mbresëlënës. Financat nuk do jene te shkëlqyera, por dhe jo shume te këqija.

Akrepi

Mos u tregoni shume autoritare ju qe jeni ne një lidhje, por lëreni partnerin/en te beje atë qe mendon. Vetëm ne këtë mënyrë marrëdhënia mes jush do ngrohet. Beqaret nuk do kërkojnë ndryshime te mëdha dhe do i marrin gjerat me qetësi. Financat do jene shume here me te mira se me pare dhe do arrini te shlyeni edhe disa borxhe te hershme.

Shigjetari

Do jeni shume posesivë ju te dashuruarit dhe ka rrezik te bëni gabime te pafalshme. Asgjë nuk ka për t’iu ecur si e kishit ëndërruar. Beqaret duhet te mësojnë si te joshin qe ta bëjnë për vete sa me pare personin qe pëlqejnë. Me financat tregohuni te kujdesshëm. Mos u fiksoni pas objekteve te shtrenjta sepse po shpenzuat shume marramendëse do mbeteni pa parà.

Bricjapi

Do jeni shume te qete ju te dashuruarit dhe gjithçka do ju ece si e kishit ëndërruar. Partneri do përkujdeset edhe për detajet me te vogla. Beqaret duhet t’i marrin gjerat shtruar dhe te mos kërkojnë asgjë me ngulm. Vetëm kështu gjerat do ju rrjedhin si duhet. Gjendjen e te ardhurave do e keni gjithë kohës nen kontroll. Nuk do keni aspak probleme edhe për te kryer ndonjë investim.

Ujori

Ata qe janë ne një lidhje do ndihen euforike dhe te gatshëm për çdo lloj sfide. Momentet me te veçanta do jene ne orët e pasdites. Beqarët do vazhdojnë ende te mbeten vetëm. Me mire kështu sesa ne shoqërinë e dikujt qe nuk ja vlen dhe qe mund te sjelle probleme. Financat do kenë përmirësime te vogla, por qe do jene te domosdoshme për gjendjen ne te cilën ndodheni.

Peshqit

Dita e diel do jete e veçantë dhe emocionuese për të gjithë ju qe jeni ne një lidhje. Shumë gjëra kanë për te ndryshuar njëherë e përgjithmonë. Beqarët nuk duhet t’iu besojnë te gjithë personave qe do i joshin sepse përndryshe mund te përballen me probleme. Çështjet e financave do mbeten ende delikate. Mundohuni te gjeni sa me shpejt një zgjidhje te zgjuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi ditor: 13 janar 2021 0 17

Dashi

Nesër dita do të fillojë shumë mirë por do të keni ndryshime humori që mund të prishin gjithçka. Për këtë arsye, jini të kujdesshëm edhe në dashuri. Në punë, rishikoni disa gjëra.

Demi

Një lajm i shkëlqyeshëm për ju nesër veçanërisht në lidhje me sferën e ndjenjave falë pranisë pozitive të Venusit. Sa për punën mundohuni të mos bëni shumë.

Binjakët

Vëmendje në dashuri nesër: në fakt dita do të jetë e dobishme, sidomos në mëngjes, për të pastruar disa keqkuptime që kanë lindur me partnerin. Mundohuni të relaksoheni pak.

Gaforrja

Horoskopi i Paolo Fox tregon se nesër me të vërtetë do të kuptoni se dëshironi të ndryshoni diçka në jetën tuaj dhe do të keni një dëshirë të lindur për të udhëtuar. Në punë, pranoni një ndryshim vetëm nëse vërtet ia vlen.

Luani

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se nga nesër Venusi nuk është më kundër dhe situata të caktuara në dashuri mund të zhvillohen pozitivisht. Në punë përpiquni të planifikoni gjithçka për të mos u vonuar.

Virgjëresha

Nesër do të duhet të përpiqeni të jeni shumë më të qartë me partnerin dhe të sqaroni situata të caktuara. Kushtojini vëmendje diskutimeve me familjen dhe miqtë: edhe nëse doni të vërtetoni idetë tuaja, përpiquni të kuptoni edhe të tjerët.null

Peshorja

Horoskopi i Paolo Fox specifikon që do të keni mundësinë të takoni njerëz të rinj dhe të sqaroheni me të njohurit e vjetër. Mund të ketë ndryshime në punë dhe mund të duhet të lini diçka prapa.

Akrepi

Nesër do të fitoni në dashuri falë Hënës së favorshme. Kur bëhet fjalë për punën, ju jeni shumë të motivuar dhe mund të zgjasni një marrëveshje dhe të bëni zgjedhje të dobishme për të ardhmen.

Shigjetari

Nesër do të jetë një ditë pozitive për dashurinë kështu që nëse jeni të interesuar për dikë, merrni zemër dhe hap përpara. Në vend të kësaj, mos u tregoni shumë kërkues në historitë e krijuara. Ka qëllime në punë që mund t’i arrini më lehtë.

Bricjapi

Horoskopi i Paolo Fox ju tregon se do të jetë një ditë pozitive. Në dashuri, përkushtojuni më shumë partnerit ndërsa në punë mund të zgjidhni një situatë të vështirë, por kushtojini vëmendje shpenzimeve.

Ujori

Nesër do të jetë një ditë intriguese sa i përket ndjenjave: shumë pasion me partnerin. Në vend të kësaj, jini të kujdesshëm në familje pasi mund të ketë ndonjë tension me një anëtar të familjes.

Peshqit

Harrojeni të kaluarën dhe jetoni të tashmen duke u përpjekur të takoni njerëz të rinj që mund të çojnë në diçka vërtet shumë të rëndësishme. Në punë duhet të keni kujdes që të mos i merrni gjërat shumë sipërfaqësisht. /noa.al/

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, raportohet për një të plagosur 0 6

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Tiranë.

Është plagosur më armë një person te ish-parku i autobusëve.

Nga të dhënat e para raportohet se ka pasur një konflikt mes dy pronarëve për një pallat. Ndërkohë, policia është nisur drejt vendngjarjes dhe pritet të zbardhë detaje.//B.W