Horoskopi ditor: 25 janar 2021 0 38

Dashi

Ju keni dyshime që kalojnë nëpër kokën tuaj dhe nuk dini si t’i zgjidhni ato. Vëmendje për diskutimet familjare, mos jini shumë impulsiv, mendoni para se të përgjigjeni. Në fushën sentimentale, nëse po jetoni një histori që ka lindur kohët e fundit, do t’ju duhet të përballeni me disa konflikte të vogla.

Demi

Po vijnë dy ditë të shkëlqyera në fushën sentimentale, nëse duhet të organizoni takime dashurore, kjo është koha e duhur. E vetmja pengesë mund të jetë pak e lodhur, kushtojini vëmendje shërimit fizik.

Binjakët

Gjatë ditës së sotme, kushtojini vëmendje dashurisë: nëse ka ndonjë humor të keq në çift, përpiquni të merrni kohë, shmangni përplasjet. Sa i përket profesionit, preferohen udhëtimet dhe lëvizja, ide të reja me zhvillime konkrete muajin tjetër.

Gaforrja

Horoskopi i Paolo Fox tregon se janari ka qenë një muaj i rëndë deri më tani, fundi i janarit dhe muaji pasardhës mbërrijnë për të lënë pas vetes polemikat dhe për të zgjidhur disa probleme.

Luani

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon që ju jeni i fortë dhe me aftësi të mëdha për të vazhduar dhe zhvilluar projektet tuaja. Ju mund të mendoni të ndryshoni një aktivitet jofitimprurës, të zgjeroni horizontet tuaja me krijimtarinë tuaj, është një mundësi për t’i dhënë një kthesë tjetër jetës suaj.

Virgjëresha

Hëna sigurisht do t’ju japë një dorë sot, do të jetë një javë shumë e dedikuar për shoqërinë. Diçka e rëndësishme në jetën tuaj mund të ndryshojë në orët e ardhshme.

Peshorja

Horoskopi i Paolo Fox specifikon se do të jeni më të vendosur se zakonisht në dashuri. Në këtë kontekst, nëse ka diçka që nuk shkon, jini të kujdesshëm për të folur sepse kjo mund të çojë në një ndarje me partnerin tuaj. Në punë ka shumë përpjekje për të bërë.

Akrepi

Shmangni debatet familjare nesër. Sa i përket dashurisë, megjithatë, nëse ka dyshime si çift, përpiquni t’i sqaroni ato pa paragjykime. Në punë do të dëshironit më shumë qetësi shpirtërore.

Shigjetari

Gjithmonë duhet të kërkoni hapësira të lirisë në jetën tuaj, ata që kanë mundësi duhet të mendojnë të bëjnë diçka të bukur dhe pastaj të veprojnë me optimizëm. Qielli, sipas horoskopit të Paolo Fox, favorizon marrëdhëniet shoqërore.

Bricjapi

Horoskopi i Paolo Fox ju tregon se yjet rekomandojnë një fazë reflektimi për këtë javë, e cila është diçka që nuk shkon kundër natyrës tuaj, në të vërtetë. Lejimi i vetes një moment për ta bërë atë në vetmi nuk do të thotë të mbylleni para të tjerëve, por vetëm të dëshironi të tregoni një situatë me qetësi dhe kthjelltësi.

Ujori

Ekziston dëshira për të pushtuar dhe afirmuar veten edhe në dashuri. Urani së shpejti do të sjellë një ndryshim të madh të papritur, një transformim që do të kulmojë midis marsit dhe majit.

Peshqit

Nëse jeni në dy marrëdhënie, duhet të bëni një zgjedhje drastike, nuk mund të vazhdoni të luftoni me ndjenjat tuaja. Nëse ka pasur një mbyllje, këshilla e horoskopit të Paolo Fox më 25 janar është të mos e mendoni dhe të ktheni faqen, emocionet kanë dërguar zemrën tuaj në dridhje dhe menaxhimi i tyre ishte i vështirë.

/noa.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

DETAJE nga vrasja e 27 vjeçarit në Tiranë 0 17

27 vjeçari Mehmet Qema ka mbetur i vdekur mbrëmjen e djeshme, pak para mesnatës, si pasojë e goditjes me armë zjarri, raporton newsbomb.al. I riu ka qenë në lokal bashkë me disa shokë të tijët, në lagjen “5 Maji”, Tiranë.

Mësohet se Mehmet Qema prej disa orësh ndodhej në lokal me miqtë e tij, mes tyre dhe autori i dyshuar Marjus Dema. Siç njofton dhe Policia, rreth orës 23.15 të mbrëmjes së djeshme 27 vjeçari ka mbetur i plagosur me armë zjarri, por rrethanat mbeten të paqarta.

Burimet bëjnë me dije se ka qenë një prej shokëve që ishte në lokal me Mehmet Qemën ai që ka nxjerr armën dhe ka qëlluar për vdekje shokun e tij. Marjus Dema, deri tani i shpallur në kërkim si autor i dyshuar, nuk dihet se në çfarë rrethanash ka nxjerr armën dhe ka qëlluar me një plumb të vetëm në gjoks mikun e tij 27 vjeçar, shkruan newsbomb.al.

Prej disa orësh ai qëndronte në lokal bashkë me viktimën dhe shokë të tjerë të tyre.

Menjëherë pas ngjarjes Marjus Dema është larguar, ndërsa shokët që ishin në tavolinë me 27 vjeçarin e kanë marrë të gjakosur dhe e kanë dërguar vetë te QSUT-ja. Pavarësisht, se ka mbërritur atje me shenja jete, Mehmet Qema nuk ka mundur të jetojë.

Policia ka shoqëruar të gjithë shokët e viktimës Mehmet Qema si persona që kanë dijeni për ngjarjen, dhe për të hedhur më shumë dritë në ngjarjen e rëndë që tronditi Tiranën pak para mesnatës.

Njoftimi i Policisë së Tiranës:

Më datë 10.05.2021, rreth orës 23:15, në rrugën “5 Maj”, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri pistoletë, shtetasi M. Q., 27 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital.

Sherbimet e Policisë kanë shkuar menjeherë në vendngjarje, kanë bërë rrethimin e zonës dhe po kryejnë kontrolle për kapjen e autorit. Gjithashtu janë shoqëruar në Komisariat disa shtetas të cilët dyshohen se kanë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarje, si dhe mbledhjen e çdo prove të mundshme që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit.

Manastirliu tregon nëse ka vdekur dikush pas marrjes së vaksinës 0 12

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka treguar sot në “Opinion” se dy arsyet kryesore pse është ulur kurba e infeksionit është marrja-zbatimi i masave si dhe vaksinimi në popullatë.

Ajo tregoi gjithashtu se qytetarët kanë pasur efekte anësore nga vaksinat, 80% e atyre që bëjnë Pfizer kanë pasur dhimbje dhe mpirje krahu, por jo fatalitete (vdekje).

Lidhur me shpërndarjen e vaksinave, se si përzgjidhen kur injektohen, duke qenë se në vendin tonë aplikohen 4 lloje të ndryshme, Manastirliu tha se qytetarëve iu bëhen ato lloj vaksinash që janë disponible.

Manastirliu: Ulja e kurbës vjen si pasojë e masave të marra dhe numrit të madh të vaksinimeve. Janë 612 mijë vaksinime deri tani. Ne kemi një grup që monitoron efektet anësore. Me Pfizer 80% të rasteve kanë pasur dhimbje krahu. Pasoja nuk kemi patur lidhje shkak pasojë me rastet e fataliteteve. Përsa i përket rasteve të riinfektimeve, ka pasur, por jo shumë. Mbi 130 mijë e kanë kaluar zyrtarisht. Për ritme vaksinimi ne jemi shumë para krahasuar me vendet e rajonit. Tani jemi në fashën mbi 60 vjeç. Kemi grupet e punonjësve të hotelerisë, për ata që punojnë në fasoneri, gazetarët, policët, mësuesit që kanë përfunduar dozën e parë.

Fevziu: Kush merr Sinovac, kush merr Sputnik, kush merr Pfizer apo AstraZeneca.

Manastirliu: Është bërë një shpërndarje kapilare, nuk kemi bërë përzgjedhje. Vaksina është ajo që është disponibël ajo bëhet. Ti shkon te çardra, çfarë të të bjeri atë bën. Kush është me tumore, leucemi etj, duhet të marrin Pfizer, pasi studimet thonë se kjo vaksinë është më efektive te ky grup personash. Është mjeku i famiiljes ai që të drejton për te vaksina, por jo të të thotë se çfarë vaksine. Mjeku që të bën vaksinën nëse ka disponibël të treja llojet e vaksinave, edhe të pyet ose të rekomandon.

Fevziu: Në zonat rurale nuk po bëhen vaksina.

Manastirliu: Po bëhet.

Fevziu: Unë di disa zona që më ankohen për këtë çështje.

Manastirliu: Në Vuno, Dhërmi po e bëjnë të gjithë.

Fevziu: Po se atje ka dhënë urdhër Rama.

Manastirliu: Dy javët në vijim do vendosim nëse do ketë ndryshim masash.