Gjendet vendi ku u rrëzua aeroplani në Indonezi, autoritetet: Kemi sinjale në dy pika, mund të jetë kutia e zezë 0 39

INDONEZI

Autoritetet indoneziane besojnë se kanë gjetur vendin ku u rrëzua aeroplani Boeing 737 me 62 pasagjerë në bord.

Fillimisht u gjendën disa mbetje të avionit të rrëzuar, kurse tani shefi i Agjencisë së kërkimit e shpëtimit thotë se kanë kapur sinjale në dy pika, dhe mund të bëhet fjalë pikërisht për kutinë e zezë.

Të shtunën sapo u ngrit nga Xhakarta, aeroplani në fjalë humbi kontaktet 4 minuta më pas. Deri më tani janë gjetur 2 çanta, teksa me të gjitha gjasat aeroplani tashmë ndodhet nën det së bashku me 62 pasagjerët, asnjë prej të cilëve nuk ka shenja që ka shpëtuar.//B.W

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Princ Harry mbërrin në Angli për varrimin gjyshit të tij, por pa Meghan Markle 0 8

Princi Harry është kthyer në Britaninë e Madhe për të marrë pjesë në varrimin e gjyshit të tij, Princit Philip i cili ka vdekur të premten në moshën 99-vjeçare.

Revista “People” ka konfirmuar se Harry ka arritur të dielën nga Kalifornia, ku po jeton me bashkëshorten Meghan Markle dhe djalin e tyre dy vjeçar, Archie.Rikthimi i princit 36-vjeçar në vendin e lindjes është bërë për herë të parë pas një viti.

Kjo po ashtu do të jetë hera e parë që ai do të takohet me anëtarët e familjes së tij pas krizës së shkaktuar nga deklaratat e Meghan në intervistën me Oprah Winfrey, lidhur me familjen mbretërore.

Ndërkohë, Meghan nuk do të marrë pjesën në varrimin e Princit Philip pasi që mjeku e ka këshilluar që të mos udhëtojë për shkak të gjendjes së saj me shtatzëninë.

Mësohet se ajo do të lindë fëmijën e saj në sjellë në jetë, fund të kësaj pranvere, një vajzë.Varrimi i Princit Philip do të bëhet të shtunën e ardhshme me praninë e vetëm rrethit të ngushtë të familjarëve, për shkak të pandemisë me COVID-19.

 

 

 

“Çfarë ka barku nxjerr Facebook-u”, Rama publikon lapsusin e Berishës: Shumica e shqiptarëve votojnë PS-në 0 8

Kryeministri Edi Rama, përmes një statusi në “Instagram” ka publikuar një gabim ortografik nga ana e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Berisha ka shpërndarë një postim të Tritan Shehut, ku ka një lapsus, e ku shkruhet se “shumica e shqiptarëve do të votojnë PS-në”.

foto galeri

Në lidhje me këtë gafë të ish-kreut të qeverisë, Rama shprehet: “Çfarë ka barku, nxjerr Facebook-u”.