Gazetari liston emrat, kjo është qeveria e Lulzim Bashës nëse opozita fiton zgjedhjet e 25 Prillit 0 12

I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Aktualitet’, kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është pyetur nga gazetari Bejdo Malo në lidhje me kabinetin e mundshëm të Lulzim Bashës kur ai të vijë në pushtet.

Duke i listuar qeverinë hije të opozitës, gazetari kërkon nga Mediu një opinion mbi emrat e përmendur. Ky i fundit zgjedh të mos komentojë emrat e përveçëm por thekson se koalicioni opozitar i ka të gjitha kapacitetet dhe vlerat për ndërtimin e një qeverie në shërbim të qytetarëve që mund të risjellë zhvillim socio-ekonomik.

Pjesë nga biseda:

Bejdo Malaj: Kam një qeveri hije të Lulzim Bashës po ta lexoj dhe dua mendimin tënd.

Kryeministër: Lulzim Basha

Zv. kryeministre dhe ministre e Jashtme: Monika Kryemadhi

Ministri i Brendshëm: Tomorr Alizoti

Ministri i Shëndetësisë: Petrit Vasili

Ministre e Finanacave: Jorida Tabaku

Ministër i Drejtësisë: Gazmend Bardhi

Ministër i Ekonomisë: Edmond Spaho

Ministre e Integrimit: Klajda Gjoshaj

Ministri i Mbrojtjes: Flamur Hoxha

Ministri i Arsimit: Mark Marku

Ministër i Mjedisit: Fatmir Mediu

Ministër i Bujqsisë: Agron Duka

Ministër i Turizmit: Ferdinant Xhaferri

Ministre e Kulturës: Flutura Açka

Fatmir Mediu: Jo s’kam asnjë koment, e paske shkarkuar ia ke hequr spaletat Bashës.

Bejdo Malaj: Pse ja kam hequr spaletat Bashës kur ja kam vënë, është një kabinet që e tremb Ramën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rina Balaj publikon një fotografi pa makijazh derisa thotë se asgjë nuk është e vërtetë në rrjete sociale 0 3

Rina, ka zbuluar disa të meta në fytyrën e saj të cilat me vendosjen e makijazhit nuk është se i kemi dalluar.

“Kujtesë ditore se asgjë në rrjete sociale nuk është e vërtetë”, ka shkruar në mbishkrimin e imazhit Rina.

Theksojmë se, edhe pa makijazh artistja shqiptare po duket bukur

Bitcoin shënon sërish rekord, rritje me 5% në një ditë, shkon mbi 63 mijë dollarë 0 3

Bitcoin u ngjit në një rekord të ri ditën e martë prej 63 mijë dollarësh, ndërsa investitorë po presin debutimin në bursë të Coinbase.

Çmimi i Bitcoin u rrit me 5% në 24 orët e fundit, në 63,171 dollarë, sipas të dhënave të CoinMetrics, përpara se të tërhiqej në 62,653 dollarë. Ether, kriptomonedha e dytë më popullore, shkoi deri në 2,222 dollarë.