Gara për Champions dhe rinovimi i yjeve, Milan luan të ardhmen në pak ditë 0 17

Janë ditë vendimtare për të ardhmen e Milanit. Kuqezinjtë kanë hyrë në sprintin final për arritjen e objektivit më të madh të sezonit, atë për sigurimin e biletës që do t’i kthente në Champions pas një mungese të gjatë. Të dielën në mesditë, Pioli dhe të besuarit e tij presin Genoa, një ndeshje shumë e rëndësishme që mund të rezultojë përcaktuese, duke parë përballjet direkte që kanë në program rivalët. Jo vetëm kaq, pasi këto janë ditë vendimtare edhe në një projeksion më të largët kohor.

Takimi i sotëm i Paolo Maldinit me super maxherin Mino Raiola përcakton të ardhemen e disa prej lojtarëve më të rëndësishëm të skuadrës. Rinovimi i Zlatan Ibrahimovic është çështje e mbyllur, ndërsa delikate është situata me Gigio Donnarumma. Portieri kërkon sigurinë e Champions për të firmosur, ndërsa në ndjekje të tij është kthyer fuqishëm Juventus. Përveç Donnarumma, Milan duhet të zgjidhë edhe rinovimet e tjera të vështira të kapitenit Romagnoli, Calhanoglu dhe Kessie, megjithëse për këtë të fundit ka më shumë kohë në dispozicion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Pas errësirës gjithmonë vjen drita”, Kryemadhi urim për besimtarët: Sot është dita e krijimit të një fryme të re për të cilën qytetarët kanë nevojë 0 10

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit.

Në një prononcim për mediat, ajo ka thënë se pas errësirës vjen drita dhe uroi që për shqiptarët të vijë frymë e ndryshim i ri, për të cilën sipas saj, qytetarët kanë nevojë.

“Sot kemi një ditë pak gri, por gjithmonë pas errësirës vjen drita dhe ajo që dua të theksoj sot në këtë ditë Fiter Bajrami, dua t’ju uroj gjithë shqiptarëve pas një muaji stërmundimesh dhe agjerimesh për të shlyer të gjitha mëkatet e jetës.

Sot është dita e madhe e krijimit të një jete të re, e krijimit të një fryme të re, e një begatie dhe një solidariteti, për të cilën sot shqiptarët kanë nevojë më shumë se kurrë. 

Do doja që tju uroja gjithë shqiptarëve këtë Fiter Bajram, jo vetëm shqiptarëve myslimanë, por të gjithë shqiptarëve kudo që janë. Sepse në këto ditë të rëndësishme të bashkimit, që janë ditët më të rëndësishme për familjen shqiptare, për atë institucion që është shumë më i rëndësishëm se çdo gjë tjetër.

Besimi në Zot është ajo që u jep kurajon dhe forcën. Na jep forcën për tu ngritur, na jep forcën për të përballuar sfidat dhe na jep forcën për të gjetur sfida të reja, jetë të re, angazhime të reja, të cilat janë të domosdoshme për të gjithë ne. Faleminderit, gëzuar dhe për shumë vjet tē gjithëve.”, u shpreh Kryemadhi.

Basha uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin: Agjërim të pranuar e shpresë të përtëritur, Zoti e bekoftë Shqipërinë 0 11

Kryedemokrati Lulzim Basha, me rastin e festës së Fiter Bajramit, ka shkuar për vizitë në selinë e Komitetit Mysliman të Shqipërisë.

Nga atje, në një prononcim për mediat, Basha, i ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Fiter Bajramin dhe agjërim të pranuar e shpresë të përtëritur.

“Gëzuar Fiter Bajramin, agjërim të pranuar, shpresë të përtëritur, Zoti ju bekoftë ju dhe familjet tuaja, Zoti e bekoftë Shqipërinë”, tha Basha.