Dy sfida që duhen fituar, Shqipëria përforcohet përpara Kazakistanit dhe Bjellorusisë 0 32

Në kushte emergjence pa disa lojtarë të projektuar si titullarë, si Kumbulla e Strakosha, apo të tjerë si Trashi e Lanjani që nuk mundën të bashkohen me grupin, për Edy Reja ka dhe lajme pozitive. Të premten bashkohet me grupin një nga elementët më thelbësor në skemat e tij, Klas Gjasula ndërsa do të jenë në dispozicion edhe Broja e Cikalleshi. Të dy lojtarët kanë lënë pas dëmtimet dhe do të jenë një opsion më shumë për teknikun italian, mbi të gjitha sulmuesi i Viteshe i cili po kalon një formë shumë të mirë në kampionatin holandez. Reja mund të mbështet edhe te eksperienca e Memushaj dhe Abrashi, ky i fundit një titullarë i padiskutueshëm.

124790000 3327307474035125 6169617619076536323 N

Sinjale të rëndësishme dhuroi dhe Myrto Uzuni, është shumë e vështirë të mendosh se Reja nuk do ta aktivizoj nga minuta e parë, pavarësisht skemës që do të përdor. Ndaj Kosovës, u kursye edhe Gjimshiti ndërsa minuta mori Hysaj dhe Kallaku. Në dy testet e fundit në grup, ndaj Kazakistanit dhe Bjellorusisë, Shqipëria luan gjithçka për gjithçka, dy ndeshje që duhen fituar për të rrëmbyer kreun e grupin dhe për ti dhënë më shumë qetësi trajnerit për pjesën e mbetur të Ligës së Kombeve dhe për të vijuar me besim e shpresë projektin e FSHF-ës për të synuar kualifikimin për në “Euro2024”./B.W

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Capital T e thumboi -“Ma reper se ti është Lori” pas Mozzik reagon Loredana 0 4

Capital T ishte i ftuari i fundit i emisionit Gjoni Black, emision i moderuar nga Meriton Mjekiqi dhe nga i cili jo rrallë herë lindin pakënaqësi mes reperave të njohur.

Pas intervistës së gjatë, ashtu siç e do zakoni i emisionit, Kapo këndoi disa freestyle dhe një frazë e tij u interpretua si “thumb” për Mozzik.

E themi këtë pasi ai u shpreh: “Ma reper se ti është Lori”.

Kaq mjaftoi që fansat të aludojnë se mes dy reperave ka pakënaqësi dhe siç këtë detaj e vuri re edhe Mozzik.

Ky i fundit postoi një foto në të cilën shkruhet “Hustle baby hustle”, foto që u interpretua si një përgjigje për Capital T, si për t’i treguar që është nxituar.

Screenshot_1.png

 

Mirëpo edhe Loredana s’ka qëndruar duarkryq, pasi ajo e ka hequr nga Instagrami Kapon, ndërsa ky i fundit i ndjek të dy.

“Ma reper se ti është Lori…”/ Mos vallë CAPITAL T sapo thumboi MOZZIK-un?! 0 7

Capital T është padyshim një ndër reperët më të suksesshëm dhe më të komentuar, si nga mediat ashtu dhe nga publiku. Prej vitesh ai ka qenë pjesë e muzikës shqiptare ku i ka dhuruar shumë hite publikut tonë. E siç duket Capital T nuk e ka ndërmend të ndalet dhe pas albumit të fundit, po përgatitet të publikojë projekte të reja për fansat e tij të shumtë.

Trimi ishte i ftuari i kësaj jave në emisionin e Merion Mjekiqit, “Gjoni Black”, ku përveçse ngriti të gjithë në këmbë me freestyle-t e tij, gjithashtu nuk i shpëtoi as pyetjeve të bëra në lidhje me karrierën e tij dhe raportet me kolegët.

Mirëpo fansave iu bëri përshtypje një pjesë nga “freestyle” i tij, pasi ai shprehet “më reper se ti është Lori”. (minuta 56:05).

Pikërisht kjo pjesë u komentua gjerësisht si një thumb për Mozzik, duke patur parasysh marrëdhënien e këtij të fundit me Loredanën.

Nuk e themi dot me siguri nëse ishte thumb për Mozzik, por ndoshta do e marrim vesh shumë shpejt.