Foto e 27-vjecarit të vrarë me tetë plumba në Vlorë, policia nis hetimet 0 42

Benjamin Boshani është i riu i ekzekutuar mbrëmjen e sotme në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur në Fushë Dukat, në afërsi të Orikumit.

Viktima mësohet se është qëlluar me 8 plumba. Ai ka qenë në makinën e tij kur i është bërë atentati.

Dyshohet se i riu ka pikasur atentatorët dhe ka tentuar të largohet me makinën e tij por pa ia arritur qëllimit, pasi e kanë qëlluar me breshëri

Në kohën që makina ka dalë jashtë rruge dhe kanë qenë qytetarët më pas që kanë telefonuar policinë e Vlorës për mjetin dhe se brenda tij gjendej një person i pajetë.

Policia ka kryer veprimet paraprake hetimore në vendin e ngjarjes, teksa janë ngritur postblloqe në aksin Vlorë-Orikum për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Detajet/ Rrjedhja e gazit në shkollën private në Tiranë, nxënësit me të vjella dhe dhimbje koke 0 3

Të tjera detaje dalin në dritë nga ngjarja e rëndë që u regjistrua në një shkollë private, ku ka pasur rrjedhje gazi.

Ngjarja ndodhi rreth orës 09:30, në zonën e Don Boskos.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se nxënësit si pasojë e rrjedhjes së gazit në sistemin e ngrohjes kanë pasur dhimbje koke dhe të vjella, ndërkohë që 4 prej tyre kanë përfunduar në spital. Si pasojë e ngjarjes është bërë evakuimi i të gjithë nxënësve.

 

 

 

 

 

 

 

(BalkanWeb)

Tjetër tërmet me magnitudë 4.2 godet Turqinë, ja ku ishte epiqendra 0 8

Një tërmet me magnitudë 4,2 të shkallës rihter ka goditur provincën perëndimore Denizli të Turqisë. Ky fakt u bë i ditur nga agjencia për menaxhimin e katastrofave.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte në rrethin Acıpayam.

Kujtojmë se në muaj tetor të vitit që lamë pas Turqia u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.6 ballë, në Izmir, ku 115 persona ndërruan jetë.