Florian Markut i mjaftoi një raund për ta mposhtur Muma Mweemba 0 18

Florian Markut i ka mjaftuar një raund për ta hedhur në tokë kundërshtarin Muma Mweemba.

Boksieri shqiptar, e nisi furishëm meçin ndaj Mweemba, gjë e cila i solli fitoren e shtatë në boksin profesionist.

Goditjet e fuqishme të Markut, ishin të papërballueshme për Mweemba, duke bërë që gjyqtari të shpall fundin e luftës që në çerekun e parë

Kujtojmë se Marku u rikthye në ring pas 11 muajve./Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ibrahimoviç me origjinë shqiptare, e zbulon gazeta e madhe britanike 0 13

Futbollisti i famshëm suedez Zlatan Ibrahimoviç është me origjinë shqiptare, dhe ndihet krenar për “rrënjët ballkanike”.

Ylli i Milanit ka postuar në Instagram një fotografi kur ishte fëmijë, mesa duket krah gjyshit të tij, ndërsa shkruan “rrënjë ballkanike”. Por gazeta e famshme britanike “The Sun” thotë se ndër të tjera Ibrahimoviç ka edhe origjinë shqiptare.

Ibrahimoviç ka origjinë boshnjake dhe kroate. Babai i tij është Shefik Ibrahimoviç, një mysliman nga bosnja. Ndërsa mamaja, Jurka është katolike nga Kroacia, gjysmë shqiptare. Pra Ibrahimoviç është ¼ shqiptar.

Prej kohësh kanë ekzistuar teori për origjinën shqiptare të Ibrahimoviç, për shkak të të atit që është mysliman nga Bosnja, vend ku jeton një popullsi e konsiderueshme shqiptarësh, shumica e të cilëve fatkeqësisht, sot identifikohen si boshnjakë.

Gazeta britanike thotë se dy prindërit e tij emigruan në Suedi, ku u njohën dhe u martuan. Ibrahimoviç ka luajtu dhe fituar tituj me ekipe të mëdha si Paris Saint-Germain, Ajax, Milan dhe Barcelona./NewsBomb

Spanja barazon me Zvicrën, Gjermania mposht Ukrainën dhe merr kreun e grupit 0 6

Gjermania ka marrë kreun e Grupit 4 të Ligës A të Nations League pasi ka mundur 3-1 në shtëpi Ukrainën.

Ndeshja ka nisur me një gol të miqve në minutën e 12-të, por ekipi i Low ka përmbysur me Sane dhe dy gola të Werner.

Ndeshja tjetër e këtij grupi, ajo e luajtur në Bazel mes Zvicrës dhe Spanjës, është mbyllur në barazim 1-1.

Zviceranët kanë shënuar të parë me Freuler në minutën e 26-të, por janë befasuar nga një gol i Moreno-s në minutën e 89-të.

Në mes, dy penallti të humbura nga Sergio Ramos në minutën e 57-të dhe 80-të.