Fitorja e PS-së historike, Spiropali: Është një ndëshkim për Ilir Metën, lajm shumë I mirë që LSI ka dalë nga skema politike 0 14

Kandidatja për deputete për Partinë Socialiste , Elisa Spiropali ka falenderuar të gjithë qytetarët për besimin që i kanë dhënë në këto zgjedhje dhe që kanë bërë të mundur një rezultat historik nëBashkinë Kamëz.

Spiropali tha se fitorja e Partisë Socialiste është një fitore për të gjithë shqiptarët dhe se vota e hedhur më 25 prill ka qenë një ndëshkim për Presidentin e Republikës, Ilir Meta.

Teksa shtoi se një lajm shumë I mirë është fakti se Lëvizja Socialiste për Integrim ka dalë nga skema politike.

“Sot kemi një lajm të mirë për gjithë Shqipërinë, të gjithë shqiptarët kanë votuar. Jo vetëm ata që na kanë votuar. Edi Rama është kryeministri I të gjithë shqiptarëve dhe mandate I tretë I Edi Ramës  në kohë pandemie, në sfida të jashtëzakonshme,  pas një tërmeti të tillë dhe pas një pune të jashtëzakonshme për të kuruar të gjitha plagët dhe për ti bërë punët mirë besoj se është shpërblyer me votë nga qytetarët. Nuk ka fituar zhurma, buja e portaleve dhe atyreve që në katër vjet kanë bëritut, vetëm janë çjerrë, kanë braktisur edhe etikën edhe institucionet, por  ka fituar qytetaria, mençuria e poppullit shqiptar.   Të gjithë shqiptarët të majtë dhe të djathtë në zonat tradicionalisht të djahthta  I kanë dhënjë besim të madh PS dhe Edi Ramës sepse e ndjejnë që e ardhmja e fëmijëve të tyre do të jetë më e mirë.  Një lajm i jashtëzkonshëm vjen nga Vora dhe falenderoj të gjithë që na kanë besuar masivisht në Vorë. Unë kam punuar për shumë kohë si drejtuese politike në Vorë dhe e di shumë mirë çdo të thotë ky rezultat, e di çfarë pune e madhe është bërë për të arritur këtë rezultat. Besoj se ka qenë një ndëshkim për mënyrën se si është drejtuar ajo bashki,por mbi të gjitha kjo votë e madhë është një ndëshkim për mungesën e vëmemdnjes që opozita ka treguar ndaj qytetarëve dhe mbi të gjitha është një ndëshkim për Presidentin e Republikës dhe për SHPK e tij LËvizja Socialiste për Integrim që sot ka minimumin historik të mandateve. Njerëzit e kanë dhënë përgjigjen me votë. Njerëzit nuk e  duan dhunën, sherin. Ndarjen nuk I duan insitucionet të përdoren dhe lajm shumë I mirë që LSI ka dalë nga skena politike”, tha Spiropali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Është në dëm të mjedisit”, Elon Musk bën njoftimin: Makinat e Tesla-s nuk mund të blihen me Bitcoin 0 10

 

Kompania e makinave elektrike Tesla, ka pezulluar blerjen e automjeteve të tyre, përmes parasë elektronike Bitcoin.

Lajmi është bërë i ditur nga themeluesi i kompanisë, Elon Musk. Në një postim në rrjetin social “Tëitter”, ai thotë se mbetet shqetësuese rritja e shpejtë e përdorimit të Bitcoin, e këtë e arsyeton si një dëm për mjedisin.

“Ne jemi të shqetësuar rreth rritjes së shpejtë të përdorimit të lëndës djegëse fosile për rrjetin dhe transaksionet Bitcoin, veçanërisht qymyri i cili ka emetimet më të këqija se çdo lëndë djegëse tjetër.

Kriptomonedhat janë një ide e mirë në shumë nivele dhe në besojmë se ai ka një të ardhme premtuese, por kjo nuk mund të vijë si një kosto e madhe për mjedisin”- shkroi Musk.

“Pas errësirës gjithmonë vjen drita”, Kryemadhi urim për besimtarët: Sot është dita e krijimit të një fryme të re për të cilën qytetarët kanë nevojë 0 10

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit.

Në një prononcim për mediat, ajo ka thënë se pas errësirës vjen drita dhe uroi që për shqiptarët të vijë frymë e ndryshim i ri, për të cilën sipas saj, qytetarët kanë nevojë.

“Sot kemi një ditë pak gri, por gjithmonë pas errësirës vjen drita dhe ajo që dua të theksoj sot në këtë ditë Fiter Bajrami, dua t’ju uroj gjithë shqiptarëve pas një muaji stërmundimesh dhe agjerimesh për të shlyer të gjitha mëkatet e jetës.

Sot është dita e madhe e krijimit të një jete të re, e krijimit të një fryme të re, e një begatie dhe një solidariteti, për të cilën sot shqiptarët kanë nevojë më shumë se kurrë. 

Do doja që tju uroja gjithë shqiptarëve këtë Fiter Bajram, jo vetëm shqiptarëve myslimanë, por të gjithë shqiptarëve kudo që janë. Sepse në këto ditë të rëndësishme të bashkimit, që janë ditët më të rëndësishme për familjen shqiptare, për atë institucion që është shumë më i rëndësishëm se çdo gjë tjetër.

Besimi në Zot është ajo që u jep kurajon dhe forcën. Na jep forcën për tu ngritur, na jep forcën për të përballuar sfidat dhe na jep forcën për të gjetur sfida të reja, jetë të re, angazhime të reja, të cilat janë të domosdoshme për të gjithë ne. Faleminderit, gëzuar dhe për shumë vjet tē gjithëve.”, u shpreh Kryemadhi.