”Femna jote m’ka fiksim”/ Varrosi i publikoi mesazhet me ish të dashurën, ja si i përgjigjet Meritoni: Kam biseda intime me… 0 17

Noizy, Varrosi, Escobars dhe Meriton Mjekiqi kanë qenë në qendër të vëmendjes kohët e fundit pas përplasjes virtale mes tyre. Debati mes tyre degradoi kur Varrosi, miku i ngushtë i Noizy-t publikoi një bisedë private me ish parteren e Meritonit, Egestën, me të cilën ka dhe një djalë. “Se femna jote mu m’ka fiksim, jo veç mu po dhe grupin tim! Nejseeee”, ishin fjalët e Varrosit krah bisedës me ish të dashurën e Meritonit.

varrosi_159249853_745943259458605_5721529053823717895_n-640x1138.jpg

 

Lidhur me këtë ngjarje, ka reaguar vetë ky i fundit gjatë një interviste që ka dhënë për “NIN”, teksa e ka cilësuar shumë të ulët veprimin e tij. “Varrosi e vlerëson dhe vetë çfarë reagimi ka bërë. Më vjen keq ndaj një mashkulli me rënë në një nivel të tillë, për shkak se unë nuk bien në nivel të një partnere të Varrosit ose të Noizy-t ose kushdo qoftë të grupit, se edhe unë kam djem e shokë në Londër që munden me qenë më të frikshme se kjo biseda.

Kam biseda më të frikshme me ish partneret e tyre, ndoshta edhe më intime, por i kam 25 vjet dhe jena pjek dhe kur flitet për moralin, aty duhet me pas shumë kujdes. Ata që më njohin e dinë që unë nuk shaj askënd.“, është shprehur Meritoni. Sakaq, ai ka sqaruar njëherë e mirë dhe zanafillën e debatit mes tij grupit OTR.

“Unë kam pasur të ftuar Don Phenonim në emision dhe i them ‘Ti ke qenë në një performancë në qytetin ku e di që ke pas probleme me një nga reperët e qytetit, pa e përmendur Noizy-n, dhe ke kënduar diss-in e tij’. Unë aty kam bërë vetëm punën time si moderator. Don Phenomi dha përgjigjen e tij personale pas pyetjes sime.

Më pas çohet një nga anëtarët e OTR dhe më shkruan mua dhe më thotë ‘O ti me vetull të hequr mos përmend emrin OTR se të bëhet kështu e kështu’. Edhe aty filloi fjalë pas fjale, ata dolën publikisht. Më pas unë isha te emisioni i Luanës dhe i godita, por ajo është lojë. Unë nuk kam dashur ta kalojë në një formë tjetër, në inate personale”, tha Meritoni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Flaka Krelani befason me transformimin e bërë në dukje 0 7

Fjala është për këngëtaren shqiptare, Flaka Krelani, e cila së fundmi ka bërë një ndryshim drastik edhe në pamje.

Krijuesja e hitit “Zjam” ka prerë thuajse tërësisht flokët dhe ka sjell një stil të veçantë

Me flokë të shkurtra e me veshje të gjerë, Krelani duket se i është përshtatur mjaft mirë jetesës në Amerikë.

Për ‘look’-un e ri, Flaka ka marrë komplimente të ndryshme nga miqtë e fansat që mban në rrjete sociale.

Lidhja e tyre mori fund papritur, Ana dhe Arsimi nuk i kursejnë thumbat në distancë për njëri-tjetrin 0 10

Lidhja e Arsimit dhe Anës mori fund brenda shumë pak javësh. Nuk kaloi shumë kohë nga momenti që ata të dy bënë publike lidhjen e tyre derisa vendosën të ndanin përfundimisht rrugët.

Këto kohë që dhe ndarja është bërë publike nuk kanë munguar as thumbat në distancë mes dy ish të dashuruarve. Si fillim ishte Ana ajo që publikoi në Instagram disa foto të saj dhe përkrah tyre shkroi: “Kur për mua të pyet bota, a të vjen keq që s’jam e jotja?!”.

Ndërsa Arsimi i është përgjigjur sot pyetjes së saj dhe ka nënkuptuar se është sërish gati për një lidhje të re, por këtë herë me vajzën e duhur.

“Lëre ti se ça më pyet mua bota, ndaloi ato lotët e tua të kota. Tirana më mungon. Beqar dhe për vajzën e duhur këtu”, ka shkruar Arsimi përkrah fotove të tij.