Fëmija 2 vjeç bie nga ballkoni i katit të dytë, përfundon në spital. Vëllai humbi jetën në 2017 në një incident të tillë 0 45

Një familje ka rijetuar tragjedinë e provuar katër vjet më parë, kur djali 2 vjeç e gjysmë ra nga kati i dytë i një pallati në rrugën “Parini”, në qendrën historike të Oneglias në Imperia, një lartësi prej rreth 10 metrash, dhe nuk mundi të mbijetonte me gjithë ndërhyrjen e mjekëve të spitalit Gaslini në Genova.

Dy ditë më parë, rreth orës 16:30, incidenti i rëndë u përsërit, gati identik për një prej vëllezërve të tij, as 2 vjeç, i cili teksa po luante ra nga tarraca e shtëpisë ku jeton tani familja tuniziane në një pallat në rrugën “Argine Destro”, në afërsi të stacionit hekurudhor në Imperia.

Fëmija ka rënë nga kati i dytë, në një lartësi prej rreth pesë metrash në oborrin prapa ndërtesës. I vogli është transferuar në spitalin Gaslini me helikopterin e ndihmës mjekësore dhe sipas informacioneve nuk është në rrezik për jetën.

Ndërhyrjet në vend ishin të menjëhershme, me mbërritjen e ambulancës së 118, një ambulance të Kryqit të Kuq dhe një patrullë policie, e cila rindërtoi incidentin. Fëmija, që nuk e kishte humbur vetëdijen, pësoi trauma në krahë dhe shpatulla, por nuk pati dëmtime në kokë e pjesë të tjera të trupit dhe për këtë arsye gjendja e tij nuk dukej shumë e rëndë.

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

 

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Princ Harry mbërrin në Angli për varrimin gjyshit të tij, por pa Meghan Markle 0 8

Princi Harry është kthyer në Britaninë e Madhe për të marrë pjesë në varrimin e gjyshit të tij, Princit Philip i cili ka vdekur të premten në moshën 99-vjeçare.

Revista “People” ka konfirmuar se Harry ka arritur të dielën nga Kalifornia, ku po jeton me bashkëshorten Meghan Markle dhe djalin e tyre dy vjeçar, Archie.Rikthimi i princit 36-vjeçar në vendin e lindjes është bërë për herë të parë pas një viti.

Kjo po ashtu do të jetë hera e parë që ai do të takohet me anëtarët e familjes së tij pas krizës së shkaktuar nga deklaratat e Meghan në intervistën me Oprah Winfrey, lidhur me familjen mbretërore.

Ndërkohë, Meghan nuk do të marrë pjesën në varrimin e Princit Philip pasi që mjeku e ka këshilluar që të mos udhëtojë për shkak të gjendjes së saj me shtatzëninë.

Mësohet se ajo do të lindë fëmijën e saj në sjellë në jetë, fund të kësaj pranvere, një vajzë.Varrimi i Princit Philip do të bëhet të shtunën e ardhshme me praninë e vetëm rrethit të ngushtë të familjarëve, për shkak të pandemisë me COVID-19.

 

 

 

“Çfarë ka barku nxjerr Facebook-u”, Rama publikon lapsusin e Berishës: Shumica e shqiptarëve votojnë PS-në 0 8

Kryeministri Edi Rama, përmes një statusi në “Instagram” ka publikuar një gabim ortografik nga ana e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Berisha ka shpërndarë një postim të Tritan Shehut, ku ka një lapsus, e ku shkruhet se “shumica e shqiptarëve do të votojnë PS-në”.

foto galeri

Në lidhje me këtë gafë të ish-kreut të qeverisë, Rama shprehet: “Çfarë ka barku, nxjerr Facebook-u”.