“Fantazma e fluturimeve”/ Si arriti 69-vjeçarja të bëjë 30 udhëtime me avion pa bileta e pasaportë 0 14

Shumë njerëz thonë se kënaqësia për të fluturuar i është larguar shumë kohë më parë, por Marilyn Hartman nuk e ka lënë makthin e aeroporteve dhe linjave ajrore ta zbusin pasionin e saj për aviacionin.

Ajo nuk shqetësohet se i ka të gjitha dokumentet dhe pasaportën me vete sepse nuk mban asnjë. Dhe ajo nuk shqetësohet për koston e biletës, sepse as nuk i paguan ato.

Për 69-vjeçaren udhëtimi ajror ka sfida të tjera, domethënë rrezikun e kapjes.

E quajtur “Fantazma e fluturimeve”, ajo për dekada ka arritur të fluturojë nëpër botë pa pasaportë, biletë ose leje bordi.

Të bësh këtë edhe një herë në epokën e fiksuar pas sigurisë pas 11 shtatorit duket mahnitëse. Megjithatë, ajo e ka menaxhuar atë të paktën 30 herë gjatë 19 viteve të fundit.

Sigurisht, Hartman – femër dhe në dekadën e saj të shtatë – nuk është një kandidate e dukshme për të vendosur këmbanat e alarmit. Dhe aftësia e saj për të lëvizur vetëm si fantazmë duke kaluar tek siguria, personeli i check-in dhe stjuardesat pa tërhequr vëmendjen e tyre është çelësi i suksesit të saj.

Ajo thotë se gjithmonë ecën me udhëtarët e tjerë dhe gjen një vend. Nëse ndalet, ajo është jashtëzakonisht e sjellshme dhe luan plotësisht rolin e të pafajshmes.

“Unë me të vërtetë nuk dua të vë askënd në telashe,” i tha ajo një herë një oficeri policie i cili pyeti se si kishte kaluar sigurinë e aeroportit.

Fatkeqësisht për Hartman, një pensioniste në Çikago, ditët e saj fluturuese falas së shpejti mund të kufizohen nga një dënim me burg. Ajo u arrestua të martën për shkelje kriminale në Aeroportin Ndërkombëtar O’Hare të Çikagos ndërsa ishte gati të hipte në një fluturim tjetër pasagjerësh.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Justin Bieber thotë se viti i parë i martesës me Hailey ka qenë i vështirë, për shkak të mungesës së besimit 0 7

Këngëtari i njohur, Justin Bieber, së fundmi ka zbuluar shumë të pathëna nga jeta personale. Ai ka folur për martesën me Hailey Bieber, duke theksuar se viti i parë ka qenë mjaft i vështirë, shkruan Mirror.

Në një intervistë për GQ Magazine, Justin ka treguar se si ndërkohë kishin krijuar besim tek njëri-tjetri.

“Viti i parë i martesës ka qenë shumë i vështirë. Kishim shumë mungesë të besimit”, u shpreh ai. Më tej Justin shtoi: Janë disa gjëra që nuk dëshiron t’i pranosh te personi me të cilin je, sepse janë të frikshme”.

27-vjeçari dhe modelja e njohur janë martuar në vitin 2018, pas disa kohe që ishin në një lidhje dashurie.

Konflikti në Mamurras, arrestohet efektivi i policisë që plagosi kolegët dhe tre persona të tjerë (Emrat) 0 5

Arrestohen katër persona pas konfliktit që ndodhi dje në Mamurras, ku mbetën të plagosur tre persona, dy prej tyre policë.

Mësohet se janë arrestuar shtetasit David Madani, polic patrulle, i cili dyshohet se plagosi dy kolegët e tij nga pakujadesia, për vetëmbrojtje, si dhe 3 persona të tjerë konkretisht Gjon Fufi, Nikoll Fufi (Vokrri) dhe Rudolf Fufi.