Gjermania raporton mbi 10 mijë raste ditore me koronavirus 0 61

Vijon të përkeqësohet situatat eksituar nga COVID-19 në Gjermani. Mësohet se në 24 orët e fundit në këtë shtet janë konfirmuar mbi  10,000 raste të reja me koronavirus.

Aktualisht totali i të infektuarve në Gjermani ka shkuar në 403,291, sipas të dhënave nga Instituti Robert Koch për sëmundjet infektive.

Një ditë më parë, Gjermania raportoi një rekord 11.827 rastesh të reja. Ndërsa,kanë humbur jetën 49 persona, duke e çuar numrin e viktimave në total në  9,954.

Numri total i të shëruarve në Gjermani, që nga fillimi i pandemisë e deri më sot, është 306,100./ Opinion.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Plot 900 ditë betejë me kancerin, ja momenti ku 6-vjeçari amerikan kthehet në shkollë 0 19

Pasi kaloi disa muaj në spital, më në fund ishte dita e parë e kthimit në shkollë për Nathan Herber.

Sipas mediave të huaja, Nathan ishte vetëm 4 vjeç kur u diagnostikua me limfoma non-Hodgkin në 2018.

Si pasojë, ai duhej të linte shkollën e tij në Rochester, Minnesota, për t’iu nënshtruar një trajtimi agresiv në klinikën Mayo aty pranë.

Pas 900 ditësh trajtim, mësim përmes internetit dhe një beteje të ashpër që në një moment kishte Nathan për jetën, ai është përsëri atje ku i takon të jetë.

Kështu, më 25 mars, më shumë se 300 shokë të tij u rreshtuan në parkingun e shkollës për të befasuar Nathan dhe për të përshëndetur ditën e tij të fundit të trajtimit.

 

 

Nathan, vëllai i tij binjak Justin dhe vëllai i tij i madh Grant, u bashkuan me “Ëorld Neës Tonight” të martën për të kujtuar momentin e veçantë.

Nathan tha se ishte ngazëllyer për të parë disa miq të vjetër.

“Do të jem i lumtur, sepse mund të jem në gjendje të shoh miqtë e mi nga të gjitha [klasat] që në të kaluarën”, ka thënë ai.

Becky Herber, nëna e Nathanit, tha se historia e djalit të saj mund të jetë një motivim plus për shumë nxënës të tjerë që po presin të kthehen në klasat e personave këtë vit.

“Shpresa jonë për të gjithë që kthehen në shkollë këtë vit është të mos heqin dorë kurrë”, tha ajo. “Të dish se kjo nuk do të jetë përgjithmonë. Se do të ketë një fund dhe gjërat do të jenë përsëri në normale”.

Policia në kërkim të modeles ruse që filmoi porno në malin e shenjtë Batur 0 26

Policia indoneziane në Bali ka shpallur në kërkim një modele 22-vjeçare ruse që është bërë e famshme pasi filmoi një video ‘për të rritur’ në Malin Batur, vullkani i shenjtë në ishullin indonezian të zotave.

Autoritetet u zemëruan pasi pamjet “imorale” ishin shikuar më shumë se 1.2 milionë herë para se të hiqeshin nga rrjeti.

Ndërsa modelja që njihet në rrjete të ndryshme me emrin Veronika Troshina, kishte zgjedhur enkas malin e shenjtë për videon pornografike, të cilën e kishte xhiruar me një partner mashkull. Zhvillimi ka shkaktuar zemërim të gjerë në ishullin e Bali, që është një destinacion i njohur për turistët rusë.

Klipi ishte postuar në rrjetin PornHub, por është hequr tashmë pas ankesës së autoriteteve. Nëse Troshina dhe partneri i saj ndodhen ende në ishull, ata përballen deri me dy vjet burgim për sjellje imorale në publik.

Tashmë dhe llogaria e Troshina në Instagram është bllokuar. Por ajo ka rreth 259,500 ndjekës në rrjetin TikTok dhe 552,000 të abonuar në rrjetin PornHub.

Shkelje nga turistë të pakujdesshëm ndodhin shpesh në Bali. Në fillim të vitit, një tjetër influencues në rrjetet sociale ruse, Sergey Kosenko, u dënua nga ishulli për shkelje të rregullave anti-covid.