Elvana Gjata për Koço Devolen: Vepra e tij tashmë është një testament arti 0 55

Këngëtarja e njohur shqiptare, Elvana Gjata, ka treguar se sa e prekur është nga vdekja e aktorit shqiptar, Koço Devole.

Këtë e bëri nëpërmjet postimit të disa fotografive në llogarinë e saj në Instagram.

Elvana thotë se vepra e tij tashmë është një testament arti.

“Hidhërimi është kaq i madh…Ikonë e artit shqiptar. Vepra e tij tashmë është një testament arti. E lumtur që të kam njohur dhe krenare që kam punuar krah teje… U prehsh në paqe mjeshtër”, ka shkruar këngëtarja shqiptare Elvana Gjata./botasot.info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me këtë veprim, Atdheu sapo konfirmoi ribashkimin me Sarën? Ja ç’ka bërë! 0 10

Sara dhe Atdheu janë një nga çiftet më të komentuara të “Për’puthen”. Ata herë janë bashkë, pastaj ndahen, e sërish së bashku, duke i bërë lëmsh fansat e tyre.

Një ditë më parë, teksa disa nga ish-konkurrentët e “Për’puthen” ishin në qytetin e Shkodrës, ku po mbaheshin audicionet për sezonin e ardhshëm, ata u shfaqën shumë pranë njëri-tjetrit.

Kështu Sara dhe Atdheu treguan se janë rikthyer me njëri-tjetrin e dukeshin të lumtur bashkë.

Së fundmi, Sara ka ndarë me ndjekësit disa foto në profilin e saj në “Instagram”, ku nuk ka munguar as komenti i Atdheut. Ai i shkruan: “E imja”, duke konfirmuar edhe njëherë se ata janë të dashuruar.

640-0-60c9c3a21a1e6.jpg

Stacioni i ri, Kina dërgon raketën me 3 astronautë në hapësirë 0 12

Kina me sukses ka dërguar një raketë në hapësirë për të kompletuar stacionin e ri hapësinor.

Raketa kishte 3 astronautë teksa ekuipazhi do të dërgohet në modulin kryesor të stacionit të planifikuar Tangong që është në ndërtim e sipër.

Ajo ndodhet në një orbitë të ulët të Tokës teksa ekuipazhi do të qëndrojë për 3 muaj në hapësirë.

Misioni i quajtur Shenzhou-12 është i pari i Kinës me ekuipazh nga 11 në total që ka dërguar për stacionin e ri hapësinor.